Serce w ogniu

Autor niezapomnianego Zaklinacza koni pisze o miłości, która unieszczęśliwia wszystkich. Pożar, który odmienił życie trojga ludzi, zaczął się od uderzenia pioruna. Gdy obozująca u podnóża góry z grupą nastolatków Julia Bishop zdała sobie sprawę z zagrożenia, było już zbyt późno, by cokolwiek zrobić. Z szalejącego żywiołu wydobył ją Connor Ford i pokochał zakazaną miłością. Ale Julia jest związana z Edem Tullym, jego najbliższym przyjacielem, który w wyniku akcji ratowniczej został oślepiony. Oba

Informacje dodatkowe o Serce w ogniu:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009-05-21
ISBN: 978-83-7359-757-0
Tytuł oryginału: The smoke jumper
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński

Kup książkę Serce w ogniu

Serce w ogniu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-21, 26 książek-2013, Wyzwanie- Pióro i Pazur,
Książka, którą przyjemnie się czyta i odbiera. Opowiada o trójce przyjaciół, których losy cały czas się splatają i rozplatają poprzez przyjaźń, małżeństwo, rodzicielstwo, śmierć, smutki i radości. Powieść o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości, dokonywaniu trudnych wyborów, odpowiedzialności za swoje życie i życie innych. Prosta w przekazie, nienachalna w opisach, można nad nią chwile przystanąć.
Ciężki początek, proszę się jednak nie zrażać i przebrnąć przez kilkanaście pierwszych stron. Potem już trudno będzie się oderwać od książki.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2012-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Oiękne, wzruszjące...

Dawno nie czytałam tak poruszającej powieści. Jest to opowieść o trójkącie miłosnym - ona jedną i oni dwaj.
Connor i Edwarda są przyjaciółmi i to takimi na śmierć i życie. Obaj są strażaka mi spadochroniarz ani ryzykując mi życiem przez kilka miesięcy w roku. Obaj mają również wspólną pasję - wspinaczkę. A poza tym wszystko ich różni. Pochodzenie, status majątkowy, wykształcenie. Trafił chciał, żeby zakochali się w tej samej kobiecie.
Ciężko było miasto oderwać się od lektury. Jest to opowieść o przyjaźni, lojalności, miłości, trudnych wyborach i poświęceniu. W trakcie czytania nieraz zastanawiałam się jak sama bym postąpił a w danej sytuacji.
Bohaterowie są bardzo prawdziwi z tymi wszystkimi emocjami jakie wyrażają. Nie da się ich nie lubić nawet w momentach, gdy podejmują złe decyzję.
Polecam zdecydowanie.

Przeczytane:2006-03-07, Przeczytałam,
Przepaść
Nicholas Evans0
Okładka ksiązki - Przepaść

Nicholas Evans zasłynął jako autor Zaklinacza koni - debiutanckiej powieści sprzedanej w kilkunastu milionach egzemplarzy, sfilmowanej z Robertem Redfordem...

Zaklinacz koni
Nicholas Evans0
Okładka ksiązki - Zaklinacz koni

Powieść o przyjaźni i miłości między małą dziewczynką - Grace i jej koniem Pielgrzymem. W czasie jednej ze swych wycieczek dostają się pod koła olbrzymiej...