Opis ksiązki
Kup Teraz

Serce z kryształu

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2015-03-03
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-241-5352-7
Liczba stron: 176
Dodał/a książkę:takahe
Ze szczególnym entuzjazmem wprowadzamy do Polski Frédérica Lenoira – autora, który pomaga żyć. Inspirująca opowieść o miłości, autora bestsellerów tłumaczonych na 20 języków, sprzedawanych we Francji w ćwierćmilionowych nakładach. Dla tych, którzy szukali lekcji Sztuki Życia u Paulo Coelho albo Reginy Brett .
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
szulikmonia plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,
Dawno, dawno temu w baśniowym królestwie żył następca tronu, którego serce zostało zamknięte w krysztale. Młody książę jest niezdolny do odczuwania miłości i tylko ta jedyna może zniszczyć ten pancerz. By zaznać smaku miłości, młodzieniec wyrusza w niebezpieczną wędrówkę, która wystawi go na próbę i pokaże życie, jakiego nie znał.

Fabuła powieści jest bardzo prosta, opiera się głównie na temacie miłości i braku odczuwanie tego uczucia przez młodego księcia. Książeczka jest bardzo króciutka, dzięki czemu jednowątkowość nie nudzi, całą historię można przeczytać w kilka godzin i jest to czas mile spędzony.
O samych bohaterach dowiadujemy się niewiele i nawet główny bohater nie jest mocno nakreślony. Nie jest to typowa powieść, jest to baśń o ponadczasowym wydźwięku z wieloma mądrościami i morałami. Każdy samodzielnie musi poznać tę historię i samu odkryć jej atuty, by muc wyciągnąć wnioski i spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy.

Podoba mi się podejście do zagadnienia miłości w tak wieloraki sposób, ilość rodzajów tego uczucia jest wielka i autor ładnie wyróżnił typy miłości i czym się od siebie różnią. Bohater wędrując zgłębia różne wartości życiowe, uczciwość i samo postrzeganie dobra uzmysławiają ludzką naturę nie tylko młodemu księciu, ale i czytelnikowi.

Akcja toczy się na przestrzeni kilku lat by ostatecznie skupić się na kilku miesiącach wędrówki bohatera. Autor skupia się na najważniejszych wydarzeniach, pisze zwięźle, nie rozciąga historii, co trochę pozbawiło powieść szczegółów.

,,Serce z kryształu" to bajkowa opowieść o miłości i życiu, która otworzy oczy niejednemu czytelnikowi. Jest lekka i niewymagająca, a mimo to skłania do zadumy nad życiem.
4-/6
,,Kiedy tracimy kochaną istotę, możemy zamknąć nasze serce albo
użyć bólu, który je rozdziera, by otworzyć je jeszcze szerzej."
bambi12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-04, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Dawno, dawno temu w odległej krainie młody książę bardzo cierpiał z powodu swego strasznego losu - serca z kryształu, które pozostawało niewzruszone na wszelkie uczucia. Jednak dowiedział się, że istnieje jeden sposób, aby kryształ się stopił - ogień płonącej miłości. Król się postarzał i młody książę jako następca tronu rozpoczął poszukiwania przyszłej królowej. Jednak mimo wędrowania wzdłuż i wszerz przez świat nie udało mu się odnaleźć kobiety, która potrafiłaby stopić ów kryształ... Jego podróż usiana przeszkodami doprowadziła go jednak do zastanowienia się nad sensem życia, a także do odkrycia przerażającej tajemnicy...


Tak zawsze zaczynają się bajki na dobranoc dla najmłodszych. Jednak ta pozycja to opowieść skierowana nie tylko do dzieci. Autor bada tu różne ludzkie emocje, przedstawia miłość jako uczucie powodujące ból, żal ale też niezmierzoną radość. Książka zbudowana została na kilku poziomach poznawczych, co ułatwia jej odczyt czytelnikom o różnym wieku. Połączenie zróżnicowanych tematów filozoficznych z symboliką powoduje, że staje się jeszcze bardziej ciekawa.


Spotkałam olbrzymy, maga, mówiącego skarabeusza... To w sumie nic niezwykłego dla tego rodzaju opowieści, jednakże nie można pozostać wobec niej obojętnym. Jej prostoty. Optymizmu, który niesie ze sobą. Ponadczasowości. Czyta się ją z przyjemnością i łatwością. Pożarłam ją za jednym posiedzeniem i nie odczułam żadnego zmęczenia. Jednak filozoficzne koncepcje są tu bardzo wyidealizowane, co może niektórych razić. Autor nie wskazuje tu także prawdziwego "zła". Żeby uzyskać tu właściwe odpowiedzi trzeba zadać odpowiednie pytania. Prowadzi to do wielu refleksji. To wieloaspektowa historia.


Mądrości płynące z tej krótkiej historii brzmią momentami trochę zbyt naiwnie. Oczywiście każdy z nas pragnie być szczęśliwym. Jednak szczęście nie jest stanem stałym, który można uzyskać tylko poprzez mądrość lub wykonując pracę nad sobą. Także uczucie miłości nie zapewni nas szczęścia wiecznego. Oczywiście miewamy w życiu chwile przyjemności, radości, ale stabilne uczucie szczęścia to czysta iluzja. Nasze szczęście zależy w dużej mierze od szczęścia bliskich nam ludzi i stanu naszego świata zewnętrznego...

andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Serce z kryształu Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Serce z kryształu Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Serce z kryształu Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Serce z kryształu Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Serce z kryształu Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów