Serce za serce czyli co to znaczy kochać

Co to jest miłość? I dlaczego jest taka ważna, może najważniejsza? Dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę? Kiedy miłość jest naprawdę, a kiedy na niby? Jak się przekonać, czy umiem kochać? Co to znaczy: kochać bliźniego, albo kochać się wzajemnie? Jak kochać Pana Boga i jak On kocha nas? Na te i inne nurtujące pytania ciekawskich odpowiada ksiądz Jan Twardowski w swojej najnowszej książce opracowanej przez Aleksandrę Iwanowską.

Wiele jest rodzajów miłości. Wiele pytań o miłość można postawić. Ks. Jan Twardowski szukając odpowiedzi, podkreśla, że najważniejsze, by we wszystkim kierować się zasadą, której uczy Ewangelia: nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.

Poeta w charakterystyczny dla siebie sposób pomaga swoim najmłodszym przyjaciołom rozwikłać wiele zagadek związanych z tym najtrudniejszym uczuciem, jakim jest miłość.
W sposób uniwersalny tłumaczy wszelkie odmiany miłości z jakimi spotykamy się na co dzień. Uwrażliwia na drugiego człowieka oraz na otaczający świat. Jak stwierdza sam poeta –
„Każdy, kto żyje miłością, poprzez łaskę Bożą przywraca harmonię, w wilku widzi nie-wilka – tworzy wokół siebie raj”.

Na pierwszą Komunię i na imieniny…

Serce za serce to piękne, bogato ilustrowane wydanie, które pomoże rozwikłać największą zagadkę miłości – będzie idealnym prezentem urodzinowym, imieninowym oraz wspaniałą pamiątką pierwszokomunijną. To doskonała lektura dla całej rodziny. Dla dorosłych będzie to podróż do czasów dzieciństwa i spojrzenia znów na świat i otaczających ludzi oczyma dziecka. W najmłodszych obudzi chęć i radość poznawania świata, dostarczając wielu niezapomnianych chwil.

Trudna rocznica…

W dniu 18 stycznia 2016 roku przypada 10. rocznica śmierci „księdza, który pisał wiersze”, dlatego też Wydawnictwo Świętego Wojciecha, wydając następne tomy z tekstami ks. Jana, stara się skłonić kolejne pokolenia czytelników do refleksji nad twórczością poety oraz do poszukiwania autentyzmu świata.

Informacje dodatkowe o Serce za serce czyli co to znaczy kochać:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2016-01-20
ISBN: 978-83-7516-948-5

Kup książkę Serce za serce czyli co to znaczy kochać

Serce za serce czyli co to znaczy kochać - opinie o książce

Avatar użytkownika - allison
allison
Przeczytane:2016-12-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
TAK POWINNO SIĘ WYDAWAĆ KSIĄŻKI DLA DZIECI! ,,Serce za serce, czyli co to znaczy kochać" to piękne, eleganckie wydanie tekstów księdza Jana Twardowskiego, w opracowaniu Aleksandry Iwanowskiej. Bogato i barwnie ilustrowany album może sugerować, iż książka adresowana jest do najmłodszych czytelników, ale tak naprawdę to lektura dla każdego, od malucha po staruszka. Autor zaczyna od wyjaśnień, czym jest tajemniczy skarbiec serca, by zaraz potem przejść do szukania odpowiedzi na odwieczne pytanie: czym jest miłość? Ksiądz Twardowski z właściwym sobie poczuciem humoru, ale i z głęboką mądrością opisuje różne odcienie miłości - od dziecięcych uczuć do rodziców, rodzeństwa, przyjaciół, poprzez pierwsze młodzieńcze uniesienia i dojrzałość prowadzącą do założenia rodziny, aż po miłość do Boga. Jak kochamy i po co? - to pytanie stale towarzyszy rozważaniom, które autor zręcznie wzbogaca o życiowe pasje (np. do muzyki, którą też można wielbić) oraz o inne uczucia, które towarzyszą miłości. To przede wszystkim bezinteresowność, odpowiedzialność, opiekuńczość i chęć dawania, a nie tylko brania. Ujmująco i dowcipnie ksiądz Twardowski opowiada o rodzinie, szkolnych i wakacyjnych miłościach, o listach pełnych tęsknoty (których dziś już prawie nikt nie pisze) i o dobroci, która jest nieodłącznym składnikiem kochania. Mamy tu też teksty nawiązujące do miłości nieodwzajemnionej, bo przecież i taka spotyka ludzi na różnych etapach życia. Czyta się tę książkę z ogromną przyjemnością. Dla najmłodszych to swego rodzaju elementarz miłości, pełen życiowych drogowskazów i etycznych mądrości. Dla starszych, dojrzałych czytelników może to być sentymentalna podróż w świat pierwszych zauroczeń oraz przypomnienie o tym, co w życiu najważniejsze, o czym często zapominamy lub nie myślimy na co dzień. Z treścią doskonale komponują się ilustracje - kolorowe, żywiołowe, pełne humoru. Na widok młodych zakochanych piszących do siebie listy (papierowe, nie mailowe!), trudno się nie uśmiechnąć. Ta rozbrajająca, przemyślana grafika to dzieło Elżbiety Kidackiej, której pomysłowości i talentowi należy się głęboki ukłon. ,,Serce za serce..." to książka idealna na prezent od św. Mikołaja lub na Gwiazdkę. Taki skarb na pewno każdy chciałby znaleźć pod choinką, bo to album, który czyta się i do którego się wraca z ogromną przyjemnością. BEATA IGIELSKA
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2016-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Z pewnością wielokrotnie zastanawialiście się czym jest miłość? Czy jest ona najważniejsza w życiu, czy może jest coś od niej ważniejszego? Dlaczego miłość jest czasem taka trudna? O miłości powstało wiele wierszy, piosenek i książek, i jeszcze wiele w przyszłości powstanie. O miłości i różnych jej aspektach pisał także ks. Jan Twardowski, o którym wielokrotnie pisałam na blogu. W 2016 roku ukazała się nowa publikacja z Jego tekstami pt.,,Serce za serce czyli co to znaczy kochać." Adresatem tej pięknej książki o miłości są dzieci. Teksty pochodzą z lat 1915-2006, niektóre już były publikowane w innych książkach autora, ale dwadzieścia trzy teksty są nowe i pochodzą z homilii dla dzieci wygłoszonych przez ks.Jana Twardowskiego w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie w latach 1964-2001. Książka zawiera mądre wiersze i opowiadania, które odpowiedzą dziecku na pytania dotyczące miłości: Czym jest miłość? Kiedy miłość jest nieprawdziwa?Jakie są rodzaje miłości? Co to znaczy kochać bliźniego?Co to jest przyjaźń?Jak być dobrym? I wiele innych. ,,Serce za serce czyli co to znaczy kochać" jest pięknie i starannie wydaną książką, która sprawi wiele radości nie tylko dzieciom, ale też rodzicom. Twarde okładki, doskonałej jakości papier, wesołe i kolorowe ilustracje Elżbiety Kidackiej. Dla mnie rewelacyjna publikacja i tak sobie myślę, że może to być ciekawy prezent na zbliżające się Walentynki:)
Radości nowego roku
Ks. Jan Twardowski0
Okładka ksiązki - Radości nowego roku

Najmniejsza książeczka nasuwająca piękne myśli i szlachetne uczucia, więcej jest warta od wszystkich zakurzonych ksiąg mądrości i traktatów naukowych....

Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości
ks. Jan Twardowski0
Okładka ksiązki - Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości

Czy umiesz szukać uśmiechu? Tyle jest twarzy i gęb stale tak smutnych, tyle nosów pogardliwie podniesionych do góry... Czy umiesz szukać...