Opis ksiązki
Kup Teraz

Serenada, czyli moje życie niecodzienne

Ocena ( 14 osób )
3.6
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-01-11
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-10-12175-2
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:czytam
Wielbicielom sagi "Cukiernia Pod Amorem" przypominamy pierwszą powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk dla dorosłych czytelników. Serenada to pełna wdzięku i błyskotliwa zabawa konwencją komedii romantycznej, w której humor i uczucia są zmieszane w idealnych proporcjach.Życie trzydziestoletniej Kasi, niespełnionej aktorki Białostockiego Teatru Lalek, odmienia się nagle podczas pewnej podróży pociągiem. Zostaje dostrzeżona przez członka ekipy pracującej przy popularnym serialu "Życie codzienne". Takiej szansy nie może zmarnować. Wkrótce zastąpi odtwórczynię głównej roli. Jak się okaże, nie tylko na planie filmowym...Czy uczuciowa i szczera dziewczyna z Podlasia odnajdzie się w pełnym fałszu świecie mediów, celebrytów i czerwonych dywanów? Czy będzie umiała rozpoznać prawdziwą miłość?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Valancy92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2015 roku,
Aktorka z prowincji jest łudząco podobna do gwiazdy najpopularniejszego polskiego serialu. Pewnego dnia przyjeżdża do Warszawy i dostaje propozycję zastępowania jej przez dwa tygodnie, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Typowa polska komedia romantyczna - naiwna, płytka psychologicznie i na wskroś przewidywalna. Takie mam odczucia po przeczytaniu "Serenady" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Po jej lekturze nie czuję się specjalnie wzbogacona. Ostatnie kilka stron czytałam z trudem - wszystko skończyło się nie wiadomo, kiedy i nie wiadomo, dlaczego. Zupełnie, jakby autorka miała już dość swojej powieści i chciała ją jak najszybciej zakończyć.
Nie chcę jednak podsumować mojej oceny stwierdzeniem, że nikomu nie polecam tej książki, bo to nieprawda. Były naprawdę momenty, że czytało mi się lekko i z przyjemnością. Książkę określiłabym jako "prostą", trafiającą do serc zwykłych, zajętych codziennymi obowiązkami kobiet.
Ostatecznie daję 3.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 (327) książek w 2015 roku,Mam,Obyczajowe,
Po lekturze "Cukierni pod AMOREM" bardzo optymistycznie sięgnęłam po powyższą książkę, która była debiutem pisarki. I niestety bardzo się na niej zawiodłam.

Nie dość, że historia bohaterki, która ma zastępować w serialu znaną gwiazdę filmową wydała mi się naiwna, to jeszcze sama bohaterka była bardzo denerwująca. Szła praktycznie do łóżka z każdym chętnym, który się jej napatoczył. Zachowywała się tak, że nie dziwię się, że kłopoty sypałysię na ni a lawiną.

Z wielkim trudem przebrnęłam przez tę powieść i cieszę sie, że to nie od niej zaczeła się moja przygoda z książkami Pani Małgosi, bo pewnie w takim przypadku po żadną więcej bym nie sięgnęła.
Ewfor plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2015,
Serenada czyli moje życie niecodzienne to współczesna komedia romantyczna.

Katarzyna Zalewska jest niespełnioną aktorką grającą w Teatrze Lalek w Białymstoku. W pociągu, w drodze na wesele koleżanki poznaje Adama, młodego mężczyznę, który namawia ją na wzięcie udziału w castingu do roli w bardzo popularnym serialu telewizyjnym. Kasia nie ma pojęcia, że ma przez jakiś czas zastąpić, a właściwie zdublować sławną aktorkę. Warszawski światek aktorski jest inny niż ten, w którym Kasia żyła do tej pory. Czy trudne do zaakceptowania zmiany w życiu młodej aktorki zmienią ją, czy nauczy się ona życia w bezwzględnym otoczeniu biznesu filmowego? Czy znajdzie kogoś, kto zawładnie jej sercem? Czy zrobi w Warszawie karierę, czy raczej wróci do swojego Białegostoku upokorzona? Oczywiście, że tego nie zdradzę, chciałabym aby każdy czytelnik/czytelniczka sami odnaleźli odpowiedzi na te pytania.

Pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji książka zadowoli z pewnością niejedną czytelniczkę. Napisana w bardzo przystępnym języku z dużą ilością ciekawych dialogów od początku wciąga jak wir. Lubię tego rodzaju powieści, ponieważ można przy nich bardzo się zrelaksować.

Lektura ta jest ciepłą i optymistyczną opowieścią, (trochę jak bajka dla dorosłych) przedstawiającą młodą kobietę z całym bagażem emocji. Z jednej strony zagubiona w obcym świecie uczy się jak bezboleśnie uporać się z trudną rzeczywistością, a z drugiej mimo wielu potknięć nie poddaje się. Nauka twardego życia i walki o swoje szczęście jest jednocześnie jej zwycięstwem.

Ta powieść, to pełna wdzięku komedia romantyczna, w której humor i emocje mieszają się w równych proporcjach. A główna bohaterka nie pozwala czytelnikowi oderwać się od fabuły pakując się często w zabawne tarapaty. To opowieść o miłości, przyjaźni damsko-męskej, i sile i odwadze jaką musi znaleźć w sobie osoba z prowincji decydująca się na życie w Warszawie.

Myślę, że wystarczy spojrzeć na okładkę i czytelniczka (przepraszam panów, ale myślę, że większość odbiorczyń tej książki to panie) wie, że za tą okładką z pewnością nie kryje się mroczny thriller. Mnie w każdym bądź razie takie okładki przyciągają, zwłaszcza wtedy, gdy dopada mnie jesienna chandra.

Ta książka wzrusza, bawi, zaskakuje czyli dla każdego coś miłego. Polecam ją zwłaszcza żeńskiej grupie czytelniczej. Jeżeli ktoś ma ochotę na chwilowe oderwanie się od własnego życia, to ta książka jest na to idealnym sposobem.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,Mam,Wygrane,
Jest to pierwsza książka autorki napisana dla dorosłych (a nie jak ktoś błędnie ją tu określił dla dzieci) i może nie jest "idealna" ale mi się podobała. Czyta się ją dobrze, chociaż momentami czytelnik ma ochotę potrząsnąć bohaterką- głupią gąską. Kaśka to trzydziestoletnia aktorka której brak pewności siebie. Zakochuje się niemal w każdym mężczyźnie ktory otoczy ją opiekuńczym ramieniem. Książka to taka współczesna wersja kopciuszka :)
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-26, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Małgorzata Gutowska-Adamczyk to autorka wielce przeze mnie ceniona. Ta książka to jej debiutancka powieść dla dorosłych. Czy się udała?
Kasia ma trzydzieści lat, mieszka w Białymstoku i gra najmniej znaczące role w teatrze lalek. Nic nie wskazuje też, że jej los mógłby się w przyszłości poprawić. Nagle jadąc pociągiem zauważa ją członek ekipy pracującej przy popularnym serialu ,,Życie codzienne" i proponuje jej pracę. Takiej szansy nie wolno zmarnować.
Ciężko mi o niej pisać, bo autorkę cenię, lubię, ale ten debiut to jej za dobrze nie poszedł. Sama historia dziewczyny z biednej miejscowości, która trafia w sam środek warszawskiego światka i w ten fałsz wprowadza trochę autentyczności obroniłby się. Może to jest banalne, ale czasami potrzeba takich książek.
Gdyby tylko główna bohaterka- Kaśka nie była tak bezbarwna i mdła. Inni bohaterowie sterują nią jak marionetką w teatrze lalek, a ona tego nie zauważa. Nie da się jej polubić. Gdy tylko jakiś mężczyzna na nią przychylniej spojrzy od razu myśli, że jest zakochana i wskakuje mu do łóżka. I tak kilka razy w trakcie książki. Potworna naiwność. Nie lubię takiego typu bohaterek.
Z żalem stwierdzam, że bardziej dojrzałe były postacie z młodzieżówek tej autorki. Szkoda. Czytało mi się dość szybko. Nie chcę tylko żebyście zrazili się do tej autorki. To debiut, nie da się tego ukryć, ale później jest już tylko coraz lepiej.
muchowa plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Książka lekka, szybko się czyta. Trochę mnie denerwowała naiwność i "łatwość" zakochiwania się głównej bohaterki.
Maryanna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-08, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Jeszcze jeden Kopciuszek, który w końcu trafia na księcia z bajki. Kopciuszek ma na imię Kasia, jest aktorką w teatrze lakowym w Białymstoku i przypadkiem trafia do obsady popularnego serialu, w którym ma zagrać nie tylko główną rolę, ale zagrać samą główną aktorkę. Czyli staje się na dwa tygodnie dublerką w serialu i w życiu. Panna Kasia, jak przystało na tego typu bohaterkę, jest roztrzepana, rozchwiana emocjonalnie, najpierw robi, potem myśli, podpisuje umowę, żeby za chwilę zacząć łamać jej postanowienia. Mimo że zachowuje się jak podlotek a czytelnika (a w każdym razie mnie) zęby bolą od czytania o jej poczynaniach, sam główny boss, pan i władca całej ekipy serialowej, tudzież posiadacz różnych nieruchomości i ruchomości, obiekt westchnień wszystkich pań, zakochuje się, oczywiście, w Kasi. Jakim sposobem pod jej irytującym zachowaniem dostrzega kobietę godną uczuć wielkich, nie wiem. Ale wiem, że jest to książka, którą można zabrać w długą podróż pociągiem. Czyta się szybko, więc albo wciągnie kogoś świat celebrytów, albo zirytuje niedojrzałość głównej bohaterki. Tak czy owak podróż zleci błyskawicznie.
papetka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-28, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2013 roku,
Małgorzata Gutowska-Adamczyk kojarzy się czytelnikom głównie z sagą "Cukiernia pod Amorem". Z pozytywnym nastawieniem sięgnęłam po jej powieść "Serenada czyli moje życie niecodzienne". Niestety, rozczarowałam się. Nie takiej lektury oczekiwałam.

Kasia Zalewska pracuje w teatrze Złota Ważka w Białymstoku. Jedzie pociągiem do Warszawy na ślub swojej koleżanki. Przypadkowo poznany mężczyzna, który myli ją ze znaną aktorką serialową Sereną Lipiec, staje się początkiem zmian w jej życiu. Okazuje się, że gwiazda zniknęła bez słowa, a Kasia ma ją zastąpić zarówno w serialu, jak i w życiu. Dwa tygodnie, bo tyle obowiązuje umowa, są zaplanowane co do godziny. Dziewczyna poznaje świat celebrytów od kuchni. Świat, wydawałoby się bajkowy, ale jednak bardzo smutny. Każdy ruch, każdy gest jest wcześniej zaplanowany. Tak naprawdę nie ma w nim miejsca na spontaniczność. Dwa dni przed końcem umowy wraca Serena. Czy to już koniec marzeń Kasi o wielkiej karierze? Czy wróci do Białegostoku?

Osobiście, bardzo drażniła mnie postać głównej bohaterki. Ta 30-letnia kobieta zachowywała się, jak podlotek. Jej dylematy były wprost śmieszne. Rozważania na temat: kocha, nie kocha, dlaczego kocha, albo dlaczego nie kocha, które zajmują większą cześć lektury są odpowiednie dla nastolatek. Dziwna również była, pasująca bardziej do wieku gimnazjalnego, częstotliwość zakochiwania się. A co gorsza, jej kochliwość kończyła się zazwyczaj w łóżku. Na wyjęte wprost z taniego romansidła wyglądało pojawianie się w pobliżu Kasi "rycerza na złotym rumaku". Milczeniem może pominę scenę kończącą powieść.

Jeśli chodzi o tę książkę, to jestem na nie. Niemniej jednak zdaje sobie sprawę, że są osoby, które z chęcią sięgną po "Serenadę...", i które będą nią zachwycone.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-04-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Książka napisana barwnym językiem, zaskakuje zwrotami akcji. Bohaterka, którą targają zmienne uczucia zmaga się z co raz to nowymi wyzwaniami. Ciepła, pogodna, zabawna, optymistyczna historia.
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Monia_31 Linia koment
Przeczytane:2014-06-14, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2015-05-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
rabiosa7 Linia koment
Przeczytane:2014-09-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,
basia02033 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
Bas1992 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Beatricze Linia koment
Przeczytane:2013-12-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów