Seria "Wiewiórka Prymulka"

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2010-12-15
ISBN: 978 83 930941 1 0
Dodał/a książkę:Dreams
Recenzja - Seria "Wiewiórka Prymulka"

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Za sprawą jej przygód każdy maluch może rozwijać wyobraźnię - nie tylko nauczy się klasyfikować i nazywać podstawowe kolory, ale też dowie się jak tworzyć z nich nowe, wyjątkowe odcienie.

Dzieci dowiedzą się, że wszystkie rzeczy mają swoją wielkość - jedne są małe, a inne duże. Poznają także inne, precyzyjniejsze określenia takie jak wysoki i niski, czy szeroki i wąski. Na przyjęciu, zorganizowanym z okazji pierwszego dnia lata, dzieci poznają najbliższych przyjaciół Prymulki. Będą krasnale, dżdżownica o imieniu Edgar, jeżyk Stefanek, Tycia, Ślicznotka i Pyza. Maluchy, śledząc ich zabawę, dowiedzą się, jak rozumieć słowa i ich przeciwstawne znaczenie. Nauczą się również, że każda rzecz ma swoją formę - od tej, którą można zamknąć w kształt figury geometrycznej, do takiej która przez skojarzenie przypomina nam rzecz inną. Na koniec każdy maluch rozwinie wyobraźnię, nauczy się klasyfikować poszczególne przedmioty i dowie się, jak ze względu na pewne cechy i przydatność tworzyć z nich zbiory. Książeczki dzięki licznym ćwiczeniom i bogatym ilustracjom zaspokoją ciekawość związaną z nowymi barwami a specjalne dodatki zapewnią doskonałą zabawę.

W skład serii wchodzą następujące tytuły:

- "Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory",

- "Wiewiórka Prymulka poznaje kształty",

- "Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa",

- "Wiewiórka Prymulka poznaje wielkości",

- "Wiewiórka Prymulka poznaje kolory".

Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Świat otaczający człowieka charakteryzuje się wielością i różnorodnością kształtów. Przedmioty codziennego użytku to elementy rzeczywistości, bez których nie da się prawidłowo funkcjonować. Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje kształty” jest kolejną w serii bajką z ćwiczeniami dydaktycznymi, przeznaczoną dla dzieci, rodziców i opiekunów.

Beata Naklicka – doświadczony pedagog opiekuńczo–wychowawczy oraz logopeda, poprzez swoje publikacje pragnie dotrzeć do szerokiego grona najmłodszych odbiorców

Okładka - Seria Hotel nad oceanem
Colleen Coble
Okładka - Seria Droga Karolino...
Kristy Woodson Harvey
Okładka - Seria Boskie lato