Sezon czarownicy

Przesycony dyskretną erotyką gotycki thriller, w którym łączą się ze sobą pierwiastki namiętności i śmierci. Gabriel obdarzony jest nietypowym talentem - umiejętnością wnikania w umysły innych ludzi. Kiedyś wykorzystywał swoje zdolności do odnajdywania zaginionych ludzi i przedmiotów. Dla milionera Whittingtona jest ostatnią deską ratunku, jedyną szansą na odnalezienie syna. Przed zaginięciem Roberta widziano w towarzystwie dwóch sióstr Monk. Gabriel doświadcza wizji, w której Robert przemierza niezwykły dom o milionie drzwi, po czym ginie utopiony w basenie przez kobietę w masce. Zaintrygowany widzeniem, przyjmuje zlecenie. Odwiedza posiadłość, zamieszkaną przez dwie piękne kobiety. Jak się okazuje, interesują się one alchemią. Stopniowo ulega fascynacji pannami Monk, starając się nie pamiętać, że jedna z nich jest prawdopodobnie morderczynią.

Informacje dodatkowe o Sezon czarownicy:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7359-726-6

Kup książkę Sezon czarownicy

Sezon czarownicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Gabriel Blackstone ma niezwykły dar - jest daleko widzącym. Jego dar pozwala mu wnikać w umysł drugiego człowieka. Kiedyś pracował z grupą osób o podobnych zdolnościach. Zawalił jednak jedno z zadań. Nalad zastanawia się, czy gdyby wtedy nie był obrażony i wniknął w umysł, kiedy było to możliwe, to dziewczyna by przeżyła... Teraz Gabriel razem ze swoim przyjacielem zajmuje się kradzieżą. Wykradają oni informacje na zlecenia korporacji, które chcę wyeliminować konkurencję. Pewnego dnia Blackctone dostaje inne od dotychczasowych zlecenie. Umierający milioner, William Whittington prosi do o pomoc w odnalezieniu syna. Do przyjęcia tego zlecenia przekonuje go fakt, iż żoną bogacza jest jego dawna miłość. Zlecenie nie jest jednak proste. Aby odnaleźć chłopaka, Gabriel musi nawiązać znajomość z Minnaloushe i Morrigham Monk. Te niezwykle piękne, inteligentne i tajemnicze siostry wprowadzają Gabriela magiczny świat alchemii. Zaintrygowany siostrami coraz bardziej zagłębia się coraz bardziej w ich tajemniczy świat. Nie może jednak zapomnieć o powierzonym mu zadaniu. Z pomocą kolegi włamuje się do komputera panien Monk i dostaje się do pamiętnika jednej z nich. Pytanie której? Czytając zapiski, dowiaduje się, że autorka pamiętnika jest w nim zakochana, a jej siostra jest daleko widzącą. Z czasem Gabriel zaczyna odwzajemniać uczucia autorki pamiętnika. Przed nim jednaj rozwiązanie zagadki zniknięcia chłopaka, które okazuje się być niebezpieczne. Tym bardziej, że ktoś daleko widzący próbuje dostać się do umysłu Gabriela, a milioner - zleceniodawca umiera z powodu pęknięcia tętniaka. No i pozostaje jeszcze sprawa miłości, a nawet dwóch: autorki pamiętnika i wdowy po Williamie Whittingtonie.
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Fenomenalny thriller. Wyjątkowego uroku dodaje mu wątek psychologiczny i miłosny. Podjęcie tematu pamięci i jej tajników było strzałem w dziesiątkę. Składam ukłony pani Natashy Mostert, bo mimo dość trudnej tematyki potrafiła z "Sezonu czarownicy" zrobić na prawdę ciekawą powieść, od której trudno się oderwać.
Avatar użytkownika - Gosia2725
Gosia2725
Przeczytane:2013-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Książka wciągająca za sprawą barwnych postaci jak i ciekawej fabuły. Głównym bohaterem jest Gabriel,obdarzony nietypowym talentem-potrafi wnikać w umysły innych ludzi... Pełna zwrotów i napięć książka. Pozycja warta uwagi:)
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26