Show

Od kiedy szokująca prawda o zespole Play Serafin wyszła na jaw, w życiu braci zaszły wielkie zmiany. Po powrocie do Hiszpanii Leo próbuje szczęścia na wszelkich możliwych castingach, zresztą bez większych sukcesów. Czyżby szczytem jego ambicji miała być reklama jogurtu i nici dentystycznej? Aarón pozostał sam w Nowym Jorku i próbuje odnaleźć się w rzeczywistości, która przypomina więzienie. Jak to możliwe, że kontrola nad własnym życiem wymknęła mu się z rąk? Nie wie jednak, że największe wyzwanie dopiero przed nim: Develstar planuje zorganizować reality show, w którym publiczność będzie miała okazję poznać na wylot artystów odizolowanych od świata w pełnym kamer domu-Akademii. Nikt nie wie, do czego może się posunąć grupa młodych ludzi o silnych osobowościach i wielkich ambicjach poddanych nieustającej presji. Develstar gotów jest uciec się do wszelkich dostępnych mu metod, by zmusić Aaróna do udziału w programie.

Informacje dodatkowe o Show:

Show - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek 2017,

W poprzedniej części dwóch braci zrobiło przekręt na skalę światową. Aaron nieśmiały artysta nagrał piosenki dla samego siebie. Jego brat pewny siebie przystojniak wrzucił je do sieci udając, że to on śpiewa. Okazało się, że połączenie głosu jednego i wyglądu drugiego bara to faktycznie krok do sukcesu. Niestety koniec końców tajemnica zostaje ujawniona. Leo musi wracać do domu a Aaron zostaje gwiazdą. Nie jest to życie dla niego a na dodatek wszystko przypomina mu o podwójnie złamanym sercu. Jako gwiazda czuje, że robi z siebie idiotę, występuje w głupich teleturniejach i ucieka przed fanami.

Leo wcale nie ma lepiej. Jego największe marzenie legło w gruzach. Byli fani przypominają mu o jego porażce. Już nawet prezerwatyw nie może spokojnie kupić. A i w związku, który tak szczęśliwie odzyskał zaczynają się tworzyć problemy.

W książce pojawia się nowa ciekawa postać. Jak w "Play" podobała mi się przypominająca trochę mnie przez zamiłowanie do Harry'ego Pottera i książek Emma, tak teraz jej miejsce z wielkim przebiciem zajęła Zoe. Po prostu uwielbiam tą dziewczynę. Cudowne nastawienie do życia z którego można czerpać garściami. Tysiąc szalonych pomysłów na minutę i bark stresu przy podejmowaniu trudnych decyzji. Chyba chciałabym być właśnie taka jak ona.
Co do Emmy ona także pojawia się w tej części a i nie zabraknie również Dalii. Oj Aaron będzie miał twardy orzech do zgryzienia.

Wspaniałą wszystkowiedzącą Tonye zastąpi mp3, działająca na podobnej zasadzie tylko przez losowe odtwarzanie piosenek. Jeszcze przyjemniejszy pomysł, żeby urozmaicić historię.
Głównym wątkiem książki jest wielkie reality show w którym Aaron oczywiście miałby wziąć udział. Zabawa polega na tym, że wielkie gwiazdy zamykane są w akademii, całkowicie odizolowane od świata a tam kamery i mikrofony śledzą każdy ich ruch. Dla fanów świetna zabawa, dla artystów ogromny stres i pozbawienie intymności.
Normalnie Aaron nie zgodziłby się na takie coś jednak dostaje propozycje nie do odrzucenia - wolność za wygraną. Jego brat z przyjemnością zostaje jego pomocnikiem, by znów znaleźć się w świetle reflektorów.

W czasie trwania show poznajemy też innych uczestników. Ich problemy i charaktery. Życie gwiazdy nie jest takie łatwe i czasem nieźle wpływa na psychikę. Zwłaszcza teraz kiedy paparazzi wydaja się nie być tacy straszni przy tym co czeka artystów. Nie wiadomo tez komu można zaufać a dla kogo najważniejsza jest wygrana. Odkrywamy dużo fałszu w artystach i zagrań nie fair byle tylko zdobyć sławę, rozgłos i pieniądze a nawet z samej czystej złośliwości.
Wątki miłosne też zaczynają się robić ciekawe, bo można powiedzieć, że dwaj bracia zamieniają się miejscami.

Cóż poradzić dziewczyny często w tej książce przedstawiane są w negatywnym świetle. Lecą na gwiazdy i na własne korzyści. Jak już wspominałam zjawiają się dwie byle Aarona, jemu zaczyna podobać się inna a jakby tego było mało jedna z gwiazd wprost nie potrafi się od niego odkleić. Może nie jest z tego zachwycony jak byłby Leo ale trzeba przyznać ze kobiety zaczął przyciągać.
Brat za to wiernie czeka na swoja ukochana, która nieustannie go ignoruje a jedyny pocałunek w tym czasie zdobył z zaskoczenia od geja.

Ciekawy jest nadmiar homoseksualistów w książce. Nie żeby mi to przeszkadzało ale zazwyczaj spotykałam się z wprowadzeniem jednej takiej postaci, zwłaszcza ze jest to młodzieżówka ale i sam seks tez stal się w tej części bardziej otwartym tematem. Wracając do innych orientacji ciekawa tez jest duża ilość tolerancji wśród postaci. Trochę tak jakby geje bali się przyznać kim są a przecież wszyscy witają ich wtedy z otwartymi ramionami hehe. Aż tak pięknie chyba nie ma?

Jeszcze jest parę rzeczy, które podobały mi się w książce. Ukazanie reakcji fanów na różne sytuacje pokazane w tv. Forum na którym snują przypuszczenia, rozsiewane plotki, manipulowanie wyświetlanym materiałem, żeby dać widzom możliwość tworzenia jeszcze większej ilość skandalicznych domysłów.

Ciekawa jest też zmiana w Aaronie nie dość, że staje się gwiazdą to jeszcze w pewien sposób dojrzewa. Znajduje w sobie pewność siebie i odwagę, zaczyna podejmować ryzyko, jest bardziej szczery i otwarty, także w stosunku do dziewczyn. W pewnych chwilach reaguje agresją, mimo to dalej pozostaje sobą. Takie naturalne zmiany wynikające z sytuacji w jakiej się znalazł.
Jeszcze jeden plus za słodkie i romantyczne nawiązanie do filmu „Samotnicy”. A także za wszystkie piosenki zamieszone na początku rudziało. Przez to książka staje się bardziej powiązana z muzyka. Szkoda ze nic nie słychać o tłumaczeniu ostatniej części.

Play
Javier Ruescas0
Okładka ksiązki - Play

Aaron i Leo wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Aaron jest wrażliwy i zamknięty w sobie. Leo marzy o byciu gwiazdą. Aaron ma złamane serce. Leo...