Okładka - Sieci komputerowe. Kurs. Wydanie II

Sieci komputerowe. Kurs. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: brak danych
Dodał/a książkę:helion

Zbuduj swoją własną sieć — to naprawdę proste!

• Jak utworzyć i skonfigurować własną sieć komputerową?
  • Jak udostępniać zasoby i kontrolować dostęp do sieci?
  • Jak zabezpieczyć sieć przed zagrożeniami i blokować niewłaściwe treści?
W sieci jest wszystko, a sieć jest wszędzie, dlatego trudno obecnie wyobrazić sobie korzystanie z komputera bez dostępu do sieci. O ile podpięcie do internetu pojedynczego urządzenia nie stanowi już problemu, o tyle w przypadku konieczności połączenia kilku urządzeń często stajemy przed sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. A któż nie ma w tej chwili komputera, tabletu, smartfona, odbiornika Smart TV i... rodziny lub współpracowników, z których każdy używa jednego lub nawet kilku takich sprzętów naraz i nie chce podjąć się zadania utworzenia i skonfigurowania sieci?

Jeśli należysz do tego grona, sięgnij po książkę Sieci komputerowe. Kurs. Wydanie II. Krok po kroku dowiesz się z niej, jak zaprojektować i zbudować własną sieć w domu lub biurze, podłączyć i skonfigurować odpowiednie urządzenia oraz oprogramowanie, reagować na błędy i uszkodzenia oraz zabezpieczyć swoją sieć przed włamaniami , a podłączone do niej komputery przed działaniem wirusów. Poznasz też sposoby udostępniania drukarek i danych, metody kontroli dostępu do zasobów i zarządzania użytkownikami oraz ich grupami, a także narzędzia umożliwiające blokowanie niechcianych treści i reklam. Co najważniejsze, przyswojenie całej tej wiedzy nie będzie wymagało doktoratu z nauk ścisłych, ponieważ książka napisana jest przystępnym i zrozumiałym językiem, który przemówi nawet do osób pozbawionych szczególnych zdolności technicznych. Do dzieła!
  • Projektowanie sieci komputerowej
  • Wykonanie okablowania sieciowego
  • Wybór, instalacja i sprawdzanie karty sieciowej
  • Łączenie urządzeń sieciowych
  • Uruchamianie, konfigurowanie i zabezpieczanie routera
  • Konfiguracja protokołu sieciowego
  • Wykrywanie i usuwanie uszkodzeń sieci
  • Zarządzanie użytkownikami i grupami
  • Udostępnianie plików, folderów i urządzeń
  • Zabezpieczenia systemowe i ochrona przeciwwirusowa
  • Blokowanie wyświetlania reklam i niewłaściwych treści

Nie takie straszne sieci, jak je malują!