Siedem słów Jezusa i Maryi

To ciekawe, że nasz Pan przemówił na Kalwarii siedem razy, a Ewangelie przedstawiają siedem wypowiedzi Jego Matki. Ostatnią wypowiedź Maryi znajdujemy w opisie wesela w Kanie Galilejskiej, kiedy Jej Syn rozpoczynał publiczną działalność. Skoro wzeszło słońce, księżyc nie musiał już dłużej świecić. Skoro przemówiło Słowo, nie było już potrzeby słów.

(fragment)

Czy niewiedza może być duchową wartością? Czy mamy prawo do własnego życia? Dlaczego tak bardzo ważna jest samodyscyplina, upokarzająca pychę?

Siedem słów wypowiedzianych przez Maryję zanim Chrystus rozpoczął publiczną działalności i siedem słów Zbawiciela cierpiącego na krzyżu, to niezwykła korespondencja Syna i Matki, która jest ogromnym duchowym wsparciem dla współczesnego człowieka. Wybitny kaznodzieja, wielki kapłan, obecnie Sługa Boży, arcybiskup Fulton Sheen, odnajduje w słowach Maryi i Jezusa proste odpowiedzi na trudne pytania, które świat każdego dnia stawia katolikom. Duchowny pokazuje, iż w obliczu takich zagrożeń jak relatywizm,  brak wiary w człowieczeństwo czy fascynacja złem, zawsze i niezmiennie Chrystus oraz współcierpiąca z Nim Matka są naszymi najważniejszymi punktami odniesienia.

Abp Fulton Sheen - amerykański duchowny katolicki, filozof i znakomity rekolekcjonista słynący z niezwykle płomiennych kazań, które przyciągały tłumy wiernych. Cieszył się wielką sympatią Jana Pawła II, który nazwał go ,,wiernym synem Kościoła". Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa.

Informacje dodatkowe o Siedem słów Jezusa i Maryi:

Siedem słów Jezusa i Maryi - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2018-10-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

bardzo ciekawe ujęcie tematu, nie pomyślałam, że tak pięknie można tłumaczyć słowa Maryi i Jezusa, pięknie się czyta

Komunizm i sumienie Zachodu
Abp Fulton Sheen0
Okładka ksiązki - Komunizm i sumienie Zachodu

NOWE OBLICZA TOTALITARYZMU Co nas czeka, kiedy całkowicie wyrzucimy Boga z naszego świata? Kto zajmie Jego miejsce? Czy w świecie, który powstanie zgodnie...

Skarb w glinianym naczyniu. Autobiografia
abp Fulton Sheen0
Okładka ksiązki - Skarb w glinianym naczyniu. Autobiografia

Arcybiskup Fulton J. Sheen to jeden z najbardziej znanych hierarchow XX wieku. Jego niezwykła charyzma kazdego tygodnia gromadziła przed odbiornikami...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;