Siedmiopiętrowa góra

,,Siedmiopiętrowa góra" Thomasa Mertona jest jedną z najsłynniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o poszukiwaniu wiary i pokoju. Jest to niepowtarzalny dokument duchowy człowieka, który odszedł od świata dopiero wówczas, gdy całkowicie się w nim zanurzył.

,,Miałem - pisze Merton - postawić stopę na brzegu podnóża wąskiej, siedmiopiętrowej góry czyśćca, bardziej stromej i ciężkiej do pokonania, niż mogłem sobie wyobrazić, a nie zdawałem sobie wcale sprawy z trudu wspinania się, jaki stał przede mną".

,,Siedmiopiętrowa góra to dosłownie i w przenośni odyseja duszy... Ma w sobie żar i zapał następców świętego Augustyna".

,,Saturday Review of Literature"

,,Żarliwość drogi Mertona do klasztoru trapistów porusza głęboko. Wielu przyjmie tę opowieść z podziwem i szacunkiem".

,,New York Herald Tribune Books"

Informacje dodatkowe o Siedmiopiętrowa góra:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2015-09-28
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Siedmiopiętrowa góra

Siedmiopiętrowa góra - opinie o książce

Thomas Merton, trapista opisuje w książce "Siedmiopiętrowa góra" swoją drogę od protestantyzmu do chrześcijaństwa aż do wstąpienia do klasztoru.
Czytając nasuwało mi się pytanie, co w sobie ma takiego Jezus, że ludzie zdolni są do zamknięcia się z Nim w klasztorze i życia tylko dla Niego, przez Niego i w Nim? Musi mieć coś niesamowitego. Miłość jaką nas obdarza? Dlaczego akurat nas wybiera?
Fascynuje mnie życie Mertona. Głównie dlatego, że z protestanta stał sie gorliwym katolikiem i zakonnikiem. Jak bardzo Jezus musiał wpłynąć na jego protestancki tok myślenia, że wstąpił do nierozumianego przez protestantów klasztoru?
Książka daje wiele do myślenia nad cudownością Jezusowych darów i podziwu nad Jego cudownymi łaskami jakie na nas zsyła.

Nowe ziarna kontemplacji
Thomas Merton0
Okładka ksiązki - Nowe ziarna kontemplacji

Dlaczego Bóg odgrywa tak ważną rolę w życiu człowieka? Jak pojąć Jego istotę i zrozumieć miłość do nas? W jaki sposób pogłębiać swoją duchowość i nawiązać...

Bieg ku górze
Thomas Merton0
Okładka ksiązki - Bieg ku górze

Pierwszy z siedmiu tomów pamiętników Thomasa Mertona, trapisty, jednego z najważniejszych pisarzy duchownych XX wieku. Te pełne pasji zapiski, obejmujące...