Opis ksiązki
Kup Teraz

Siła Serca

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2015-01-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788377057704
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:elibri

Czego właściwie oczekuję od życia? Co jest moim celem? Jakie jest moje nastawienie wobec wartości takich jak zdrowie i relacje międzyludzkie? Jakie są moje ukryte talenty i możliwości? Czym są dla mnie pieniądze?

 

Siła serca podejmuje te i inne pytania odnoszące się zarówno do naszych codziennych wyborów, jak i rozwoju trwającego całe życie. W ciągu rocznej podróży po świecie autor książki przeprowadził rozmowy z osiemnastoma osobami - przywódcami duchowymi, naukowcami i myślicielami reprezentującymi różne kultury i środowiska. Wśród nich znaleźli się: Isabel Allende, Maya Angelou, Michael Beckwith, Paulo Coelho, Deepak Chopra, Joe Dispenza, Linda Francis, Jane Goodall, John Gray, Rollin McCraty, Howard Martin, Ruediger Schache, Marci Shimoff, Dean Shrock, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Marianne Williamson, Gary Zukav. Zgodzili się na rozmowę przed kamerą i wspólnie stworzyli ,,portret serca" - niewyczerpanego źródła miłości, intuicji, zrozumienia, wdzięczności, przebaczenia i odporności psychicznej. W niezwykle wyrazisty, czasem poruszający sposób potwierdzili przekonanie, że serce to coś więcej niż organ pompujący krew do organizmu. Powierzając Baptistowi de Pape swoje inspirujące, niezwykłe historie o wpływie, jaki wywarło na nich serce, przyczynili się oni w istotny sposób do ukształtowania jego wizji tej książki, jak również towarzyszącego jej filmu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
awiola plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"Nawet jeśli postrzegamy serce jako organ fizyczny, uznając je za źródło siły duchowej, to i tak jest ono cudem".


"Miej serce i patrzaj w serce!" - takim cytatem kończy Adam Mickiewicz swoją balladę pt. "Romantyczność". Dlaczego tak mało ludzi w dzisiejszych czasach nie stosuje się do tych właśnie słów? Nie słucha serca, nie odbiera dawanych przez niego sygnałów. Może książka będąca istną skarbnicą złotych myśli wspaniałych umysłów tego świata, zmieni nieco takie nieprawidłowe nastawienie.

Baptist de Pape to urodzony w 1977 r. w Belgii poszukiwacz duchowy, pisarz i filmowiec. Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie w Tillburgu w Holandii, nie podjął się pracy w zawodzie, lecz podróżował po świecie i przeprowadzał wywiady ze znanymi pisarzami oraz autorytetami w temacie duchowości. W ten oto sposób powstała książka oraz film pt. "Siła serca".

Publikacja "Siła serca" to zbiór dających do myślenia cytatów, fragmentów wywiadów oraz samych komentarzy autora dotyczących inteligencji serca. Cała książka została podzielona na trzy części: "Drogi prowadzące do serca", "Moce wewnętrzne" oraz "Serce w świecie" ukazujące konieczność otworzenia się na siłę płynącą z naszego wnętrza. Kanwę publikacji stanowi osiemnaście rozmów z różnymi osobami, jakie przeprowadził Baptist de Pape.

Isabel Allende, Paulo Coelho, Deepak Chopra czy chociażby Eckhart Tolle to nazwiska, jakie przyciągnęły mnie do przeczytania tej niecodziennej publikacji. Poza tym, pamiętając lekturę inspirującej książki Dagmary Gmitrzak pt. "Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości", spodziewałam się sporej dawki mądrości i duchowej wiedzy, o jakiej w codziennym biegu zwyczajnie zapominam. I w zasadzie cała książka Baptista de Pape'a to rozważania duchowe na temat serca, jego roli jako źródła wszystkich uczuć, niewyczerpanej siły tej części naszego organizmu, w którą trzeba się wsłuchać. Autor porusza pojęcie roli serca w wielu aspektach naszego życia, w tym między innymi w budowaniu własnych emocji, w świadomej intencji, w synchroniczności czy też w bezsprzecznej inteligencji, jaką nasze serce posiada. I o ile rozważania samego autora, jego wskazówki, porady i przykłady ćwiczeń dorównują stylem serwowanym czytelnikom w różnego rodzaju poradnikach, o tyle warstwa ukazująca historie znanych ludzi, zaciekawia o wiele bardziej.

Okazuje się bowiem, że na życie cenionego na całym świecie pisarza - Paulo Coelho, siła serca i wsłuchanie się w jego głos, miało kolosalne znaczenie. Podobnie z Isabel Allende i innymi znanymi postaciami. Historie te dopełniają niezwykle inspirujące cytaty takich osób, jak Gandhi, Albert Einstein, Martin Luther King i wielu, wielu innych. Ludzi będących autorytetami dla współczesnego świata i których słowa trafiają właśnie wprost do serca. Dla samej tej warstwy, tych pięknych i trafionych myśli, warto zajrzeć do tej publikacji, bowiem sama postać autora, który podobnież dokonał zwrotu w swoim życiu idąc do lasu, jakoś nie do końca mnie przekonała.

Wydanie "Siły serca" zwyczajnie zachwyca. Dobrej jakości, sztywny papier, rożne czcionki i kolory. A na końcu książki zawarto krótkie biogramy ludzi, którzy pojawiają się na jej łamach, co jest naprawdę trafionym zabiegiem.

Baptist de Pape stworzył publikację, która podobnie jak znany na całym świecie "Sekret" może zainspirować ludzi do wejrzenia w głąb siebie. W swoje serce, które cały czas czeka na to, by nam pomóc. To książka pełna złotych myśli, pięknych cytatów, którą możecie otworzyć na dowolnie wybranej stronie i zwyczajnie czytać, wzbudzając w sobie wiele przemyśleń i refleksji. Siłą serca obdarzony jest bowiem każdy z nas, trzeba ją tylko w sobie odnaleźć.
maggie28 Linia koment
Przeczytane:2015-02-18, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015 rok,Czeka na recenzję,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Siła Serca Sukces polskich marek kosmetycznych. Piękne historie
Lidia Lewandowska
Okładka - Siła Serca Bez strach. Jak umiera człowiek
Magdalena Rigamonti
Okładka - Siła Serca Fizyka. Daj się uwieść!
Christoph Drösser
Okładka - Siła Serca Matematyka Daj się uwieść!
Christoph Drosser
Okładka - Siła Serca Poznajemy Sparka Błyskawiczna analiza danych
Holden Karau, Konwinski Andy, Wendel Patrick, Zaharia Matei
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów