Singielka w wielkim mieście

W powieści Liz Tuccillo, współscenarzystki serialu Seks w wielkim mieście, śledzimy losy pięciu samotnych mieszkanek Nowego Jorku.

\r\nGłówna bohaterka, 38-letnia Julie Jensen, na co dzień pracująca w dużym wydawnictwie, na podstawie własnych doświadczeń oraz obserwacji znajomych dochodzi do wniosku, że choć nowoczesne społeczeństwo inaczej traktuje te sprawy, w gruncie rzeczy wszyscy od zawsze poszukujemy miłości, bliskości i stabilizacji. Zmęczona uczuciowymi zawirowaniami wpada na pomysł napisania książki – wyrusza w świat, żeby się dowiedzieć, jak sobie z tym radzą kobiety w innych kulturach. Podróżując przez Paryż, Rio de Janeiro, Sydney, Bali, Pekin, Bombaj oraz Reykjavik, Julie zdąży się zakochać, przeżyć zawód miłosny, poznać różne kultury i nauczyć się więcej niż kiedykolwiek mogła przypuszczać.

\r\nTymczasem w Nowym Jorku przyjaciółki borykają się z własnymi problemami – randki w ciemno, związki bez miłości, walka o dzieci, samotne macierzyństwo. Każda z nich z trudem usiłuje na nowo określić swoją wizję miłości, szczęścia i spełnionego życia.
\r\nSingielka w wielkim mieście to doskonała powieść, pełna humoru i dosadnych obserwacji.

\r\n\r\n\r\n\r\nKRÓTKO O AUTORCE:\r\n

\r\nLIZ TUCCILLO jest współautorką bestsellerowej książki Kobiety pragną bardziej, na podstawie której powstał scenariusz do kinowego hitu o tym samym tytule, gdzie widzowie mieli okazję podziwiać całą plejadę hollywoodzkich gwiazd, takich jak Scarlett Johansson, Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Jennifer Connelly czy Ben Affleck. Jest również scenarzystką wielokrotnie nagradzanego Złotymi Globami oraz nagrodą Emmy serialu Seks w wielkim mieście. Przygotowując się do napisania Singielki w wielkim mieście, miała okazje zwiedzić kilka kontynentów i porozmawiać o życiu z wieloma samotnymi kobietami i mężczyznami na całym świecie. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. \r\n

\r\n\r\n\r\n\r\nPRASA:
\r\n„Przezabawna powieść, która przypomina wszystkim singielkom na świecie, jak cudownie jest być wolną.”\r\nPlum Sykes, autorka Księżniczek z Park Avenue

\r\n\r\n„Z brutalną szczerością i niesłychanym poczuciem humoru Liz Tuccillo udaje się osiągnąć rzecz niemożliwą: daje nam całkiem świeże spojrzenie na świat samotnych kobiet szukających miłości. Zmusza nas do wyjścia poza stereotypy, zabierając w podróż dookoła świata i pozwalając zajrzeć w życie singielek w różnych krajach. Kroi nam się nowy gatunek literacki.”.
\r\nJosh Safran, współproducent serialu Plotkara \r\n

\r\n„Ta książka to hołd złożony tej „cudownej, okrutnej, wzniosłej i bolesnej” rzeczy, jaką jest miłość. Przytoczyłam jeden z moich ulubionych fragmentów i wy też będziecie to robić, gdy tylko zanurzycie się w lekturze tej świetnej debiutanckiej powieści, pokazującej, jak sobie radzą w życiu singielki w różnych krajach. Liz przedstawia poszukiwanie miłości i niuanse przyjaźni w tak świeży, wzruszający, dowcipny i nowoczesny sposób, że jej bohaterek – i jej samej – nie sposób nie pokochać.”\r\n
Cindy Chupack, współscenarzystka i producentka serialu Seks w wielkim mieście\r\n

\r\n„Powieść Liz Tuccillo to po części fascynujące, praktyczne studium antropologiczne, a po części dziennik z szalonej podróży dookoła świata. Lecz przede wszystkim jest hołdem złożonym kobiecej przyjaźni okraszonym podwójną dawką humoru i wzruszeń!”
\r\nClaire Cook, autorka książki Facet z ogłoszenia\r\n

Informacje dodatkowe o Singielka w wielkim mieście:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2010-05-31

Kup książkę Singielka w wielkim mieście

Singielka w wielkim mieście - opinie o książce

Sądze że będzie to doskonała lektura na popołudnia z kawką i z tą pełną poczucia humoru książką. Mam nadzieje że będzie mi dane ją przeczytać w najblizszych miesiącach.