Siódmy sekret szczęścia

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2011-02-01
ISBN: 978-83-245-7868-9
Dodał/a książkę:dona
Jest Wigilia, pada gęsty śnieg, życie ma jeszcze więcej blasku niż na co dzień. Ruby w błogim nastroju ubiera choinkę, niecierpliwie czekając na wspaniałe, romantyczne święta. Jest bezgranicznie szczęśliwa, zwłaszcza, że wreszcie podjęli z mężem decyzję, że najwyższy czas na dziecko. Ostry dzwonek telefonu nieodwołalnie niszczy jej bajkowe życie.W Nowy Rok zdruzgotana Ruby postanawia wziąć się w garść i szukając pocieszenia, szyje siedem wyszukanych aksamitnych torebeczek, jak się okaże - nadzwyczajnych pod każdym względem. Dzięki tym torebkom jej życie łączy się z losem innych osób, a Ruby poznaje sześć sekretów, które powoli roztapiają jej zmrożone serce.
Dominika_21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Różniste,
,,Pamiętasz moje małe sekrety szczęścia?Niezależność emocjonalna, dobre zdrowie, życie bez zawiści, przyjaciele, dobre uczynki i dostrzeganie piękna w drobiazgach"
aishatsw plusminus Linia koment
Wigilijny wieczór. Ruby O'Neill ubiera choinkę, oczekując powrotu męża, który zasiedział się na firmowym przyjęciu. Czuje ogarniające ją szczęście. Są święta, ona jest szczęśliwą mężatką, a już wkrótce wraz z mężem rozpoczną starania o wymarzone dziecko. Radosne oczekiwanie Ruby przerywa ostry dzwonek telefonu. Jonathan miał wypadek, jest podłączony do aparatury podtrzymującej życie, ale lekarze nie dają mu szans... Święta Ruby stają się okresem bólu i żałoby.
W Nowy Rok otumaniona żalem Ruby postanawia wziąć się w garść. By zająć czymś myśli, szyje siedem aksamitnych torebek. Każda z nich jest inna, naprawdę wyjątkowa. Za sprawą sześciu z nich na drodze życia Ruby staną zupełnie obce osoby. Powierzając jej swoje sekrety, powoli zaczną rozmrażać jej serce.

Każdej z nas przydarza się chwila, kiedy ma ochotę przeczytać coś lekkiego i optymistycznego. Coś, co nie wymaga skupienia, idealnie dopełnia się z kubkiem owocowej herbaty i wafelkami z czekoladą, przynosi pełne odprężenie i sprawia, że zaczynamy nad książką mruczeć, jak zadowolony kot. Właśnie taką powieścią jest Siódmy sekret szczęścia autorstwa Sharon Owens. Z pewnością szerokie grono czytelniczek zaliczy tę pozycję do grupy "czytadeł"i w znacznym stopniu będą mieć one rację. Siódmy sekret szczęścia jest jedną z tych opowieści, które walczą z chandrą i skutecznie poprawiają humor.

Sekret tej powieści tkwi w jej sielskim klimacie. Do tej pory zastanawiam się, czy to zasługa otoczki świąt Bożego Narodzenia, czy talentu Sharon Owens to tworzenia sielskiego, nastrojowego tła. Owszem, momentami jest bardzo słodko, ale nie brakuje też chwil dramatycznych i gorzkich. I choć to jedna z tych książek, w których z góry wiemy, jak potoczy się akcja, wcale to nie przeszkadza. Zagłębiając się w fabułę, kibicujemy Ruby. Chcemy, by ta młoda kobieta poradziła sobie z żałobą i zaznała szczęśliwych chwil. Przy okazji poznajemy również siedem sekretów szczęścia. Czy zdajemy sobie sprawę z ich istnienia? A może to właśnie tego typu lektura subtelnie nam o nich przypomina?

Powieść Sharon Owens polecam przede wszystkim osobom, które gustują w klimatycznych opowieściach z gwiazdkowym tłem. Takich napawających otuchą, dających nadzieję i spokój.

Wspomnę jeszcze o tym, że zafascynowała mnie sama autorka. Do tej pory nie zetknęłam się z jej nazwiskiem, choć na polskim rynku ukazało się pięć jej powieści. Sharon Owens przeżyła wraz ze swoją rodziną bardzo poważny wypadek. Na szczęście wszyscy wyszli z niego cało. Po tym wydarzeniu autorka przekazała na cele charytatywne całe honorarium za kolejną książkę.
Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,kolejne 52 książki 2013,
"Siódmy sekret szczęścia" to taka książka, którą mogę Wam z czystym sumieniem polecić na święta. Ciepła, dająca nadzieję historia, w prawdzie nie pozbawiona goryczy, ale przecież życie składa się nie tylko z radosnych chwil.
Alis17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Jest Wigilia. Ruby ubiera choinkę, niecierpliwie czekając na swojego ukochanego męża, wie, że te święta będą wyjątkowe, ponieważ oboje zdecydowali się na dziecko, na samą myśl cała promienieje ze szczęścia.
Niestety los psuje jej wizje cudownych świąt, jej mąż miał wypadek, nie żyje...

Pogrążona w smutku w Nowy Rok szyje siedem aksamitnych torebek, które następnie wystawia w oknie wystawy swojego sklepiku, i to właśnie dzięki tym torebeczkom jej los połączy się z przypadkowymi ludźmi, pozna ich sekrety, dzięki którym odnajdzie znów miłość w swoim życiu.
Zapomniałam dodać, że Ruby ma cudowną przyjaciółkę, która pracuje w jej sklepiku, i na którą zawsze może liczyć, ponieważ ta wspiera ją na każdym kroku.

Cudowna książka, przepełniona smutkiem, jednak dająca nadzieję i w końcu miłość.
DEO Linia koment
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,