Opis ksiązki
Kup Teraz

Sisters, tom 2 - Będzie zabawa

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015-12-09
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-281-1026-7
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:wkp
"Drugi tom pełnej gagów serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr, nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Choć dziewczynki kochają się na zabój, ciągle rywalizują. Kiedy jednej na czymś bardzo zależy, potrafi nawet wykorzystać drugą, byle tylko osiągnąć cel. Jednak zaraz potem zgodnie współpracują, stawiając czoło rodzicom albo kłopotom. Trudno być na co dzień wspaniałą siostrą, jeśli „ta druga” ciągle cię wkurza. A gdy jeszcze dochodzą sprawy miłosne i marzenia o wspaniałym dorosłym życiu, okazuje się, że codzienność dziewczynek wcale nie jest usłana różami... Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli."
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Amarisa plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Świetny komiks dla dużych i małych ^_^ Spodoba się wszystkim, którzy mają rodzeństwo :D
Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=21885
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Francuzi mają wielki talent do robienia komiksów humorystycznych. Udowodnili to niejedną kultową serią i udowadniają znowu bestsellerowym cyklem ,,Sisters" traktującym o codziennych perypetiach dwóch tytułowych sióstr.

Wendy i Marine. Nastolatka i jej młodsza siostra. Dwie typowe dziewczyny, które kochają się tak bardzo, jak się kłócą i tak bardzo są sobie pomocne, jak mocno sobie przeszkadzają. Wspólna kąpiel, zakupy, pójście do szkoły czy jakiekolwiek inne, zwyczajne czynności, przeradzają się najczęściej we wrzaski czy katastrofę. Każda jednak sytuacja to idealna okazja do wyciągnięcia wniosków i... rozbawienia czytelnika do łez.

,,Sisters" to seria wyraźnie osadzona w tradycji francuskiego komiksu humorystycznego i już na pierwszy rzut oka - tak graficznie, jak i fabularnie - kojarząca się z takimi legendami, jak ,,Mały Sprytek", ,,Titeuf" czy ,,Kid Paddle". Wendy i Marine spokojnie jednak mogą konkurować z wymienionymi seriami bez żadnych kompleksów. Ich urok, czar i to, jak potrafią rozbawić czytelnika, nie przypadkiem szybko zjednały im fanów i zapewniły olbrzymi sukces.

Na niniejszy album składa się ponad 40 plansz z jednostronicowymi historyjkami zwieńczonymi rozbrajającą pointą. Dzięki temu znajomość poprzedniego tomu nie jest wcale konieczna czy nawet wymagana. Nawet kolejność czytania poszczególnych historyjek, tak jak to było i w wyżej wymienionych seriach, może być swobodna. A czytać jest co. I jest się czym świetnie bawić, niezależnie od wieku. I płci także.

Graficznie komiks przypomina ,,Titeufa", bardziej unowocześnionego, często też bardziej szczegółowego, kiedy chodzi o tła. Kreska prosta, przyjemna dla oka, urocza i odpowiednio zabawna. Taka sama kolorystyka. I jest też świetne wydanie, na kredowym papierze.

Jednym słowem: Warto. Polecam, bo skutecznie poprawia humor w te ponure, jesienne dni.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/23/sisters-2-bedzie-zabawa-christophe-cazenove-william-maury/
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów