OPIS KSIĄŻKI:

ISBN: 978-83-62248-93-3
Ilustracje: Ewelina Jaślan-Klisik
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Skarpetkowy potwór

Troszeczkę magii, szczypta humoru, druga szczypta wzruszenia i realny świat, z jakim wszystkie dzieci stykają się na co dzień, to doskonała recepta na bajki. Takie, które miło się czyta i mamie (tacie, babci...) , i dziecku , a potem można sobie o nich porozmawiać. O problemach, które autorka pokazuje niezwykle delikatnie, a które dzieci i ich rodzice znają czasem aż za dobrze. Od razu łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego warto sprzątać skarpetki, wierzyć w siebie, nie kłamać... I dlaczego ropuchy są fajniejsze nawet od diamentów... I co robi łóżeczko, kiedy w nocy zostaje puste.

Dorota Schrammek - pochodzi z Rudek na Pojezierzu Wałeckim, ale zamieniła jeziora na Bałtyk. Od 12 lat mieszka trochę w przygranicznym Ueckermünde, a trochę w nadbałtyckim Pobierowie. Jest przede wszystkim mamą trójki dzieci i żoną, dopiero potem autorką. Od wielu lat pisze opowiadania i historie dla kobiecych pism, powieści dla dorosłych, lubiane zwłaszcza przez kobiety (m.in. „Stojąc pod tęczą”, „Horyzonty uczuć” , „Dom, którego nie było”). Niedawno ukazała się jej powieść dla młodzieży "Niepełka". Uwielbia spotykać się z czytelnikami, na swoich warsztatach popularyzuje czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych.

Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2017-04-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2017 roku,Książki dla dzieci,

Opowieści kierowane do najmłodszych czytelników mogą nawiązywać do fantastycznego świata bajek i baśni, ale mogą również opowiadać o sprawach przyziemnych, o zwyczajnej, często szarej codzienności. Tę drugą drogę obrała Dorota Schrammek, autorka wielu świetnych powieści obyczajowych (Stojąc pod tęczą, trylogii pobierowskiej,

madak Linia koment
iza4419 Linia koment