Skazanie

Rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem. Obrońca w Waszyngtonie codziennie widzi, jak trudne potrafi być życie. Właśnie dlatego niejednokrotnie, by przetrwać, musi być nieustępliwy. Ja, Jake Becker, mam reputację zimnego, nieczułego, onieśmielającego mężczyzny. To mi pasuje, czasem wręcz pomaga, na przykład gdy urabiam świadka stojącego przed sądem.

Nie komplikuję sobie życia błahostkami – wszystko muszę mieć poukładane. Jeśli chcesz być moim klientem, od razu streść istotne fakty. Jeśli chcesz się ze mną umówić, skup się na tym, co cię kręci. Nie jestem czarującym księciem z bajki, nawet nie zamierzam go udawać. Jednak w pewnej chwili Chelsea McQuaid wraz z szóstką osieroconych siostrzeńców i siostrzenic trafia do mojego gabinetu, zmieniając moje życie w istne piekło. Zaczynam więc chodzić do przedszkola, na koncerty One Direction, trafiam do szpitalnej poczekalni i wykłócam się w gabinecie dyrektora szkoły.

Chelsea jest zbyt słodka i niewinna, by sobie poradzić. Próbuje być twarda, ale zupełnie jej to nie wychodzi. Zostałem skazany na to, by jej pomóc. Obronić ją… i dzieci.

Informacje dodatkowe o Skazanie :

Skazanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - barwinka
barwinka
Przeczytane:2016-10-05, Przeczytałam,

Utrata bezpieczeństwa rodzinnego powoduje różne problemy, z którymi ciężko poradzić sobie osobie dorosłej, a co dopiero dziecku. Czasem jednak szczęśliwy traf sprawia, że w odpowiednim miejscu i czasie znajdzie się osoba, która będzie w stanie potrząsnąć takim małym człowiekiem, pokazać mu dobry kierunek i wyprowadzić na ludzi. Trudne relacje na linii dziecko-dorosły pojawiały się w wielu tytułach, ale tutaj ten temat potraktowany jest trochę inaczej.
Jake nie ma żadnych zobowiązań, które mogłyby mu przeszkodzić w pracy. Całkowicie spełnia się jako obrońca, zbierając za to duże pieniądze i nie widzi sensu posiadania rodziny. Umawianie się na randki i poznawanie kobiet jest nudne i pracochłonne, o wiele łatwiej umówić się na niezobowiązujący seks z nieznajomą. Do czasu... pewna wiadomość wstrząśnie jego światem, a spotkanie skruszy zasady życiowe.
Od pewnego czasu miałam pewność, że sięgnę po twórczość Emmy Chase. Większość jej książek zbierała pozytywne recenzje, twierdząc że to pozycje lekkie i przyjemne. Zdecydowałam się na "Skazanie" drugi tom serii Legal Briefs, nie znając wydarzeń poprzedniej części, co w żadnej sposób nie przeszkadzało mi w odbiorze tej historii.
Fabuła wydaje się dobrym tematem na lekką komedię romantyczną, idealną do oglądania ze znajomymi. Historia łączy w sobie w odpowiednich dawkach elementy romansu, komedii przypadków, odrobinę erotyki i życiowe problemy. To wszystko dopełniają dobrze skrojeni bohaterowie.
Początkowo Jake wydawał mi się gruboskórnym i myślącym jedynie o sobie człowiekiem, jednak dość szybko w tym wizerunku zaczęły pojawiać się szczeliny. Z drugiej strony mamy młodą, atrakcyjną kobietę, która zdecydowała się porzucić swój uporządkowany świat dla dzieci. Codzienne zmagania z gromadą nieletnich bywają niesamowicie trudne, jednak jej determinacja i miłość są w stanie to zwyciężyć. Zostają same dzieci. Przedział wiekowy sprawia, że każde jest inne, ma własne problemy i tworzy sytuacje, których często nie da się przewidzieć.
Historia opisana w książce to istna komedia pomyłek. Trudny temat utraty bliskich skonfrontowany jest z wielokrotnymi lekkimi i zabawnymi sytuacjami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Romans - jest. Erotyka - jest. Problemy społeczne - są. Lekka forma przekazu - jest. Emocje - są. Połączone tych elementów sprawia, że ten tytuł jest jednocześnie świetnym poprawiaczem humoru, choć tematy które porusza, nie zawsze należą do łatwych. Atutem jest również język, lekki i wciągający. Sprawia on, że szybko można sie wczuć w ten tytuł i bardzo ciężko oderwać się od fabuły przed skończeniem książki.
Dawno nie miałam do czynienia z pozycją, którą bym przeczytała w tak krótkim czasie, właściwie za jednym podejściem. Wpłynęła na to zdecydowanie lekka forma, ale również sama historia, którą czyta się z przyjemnością. Nie zawiodłam się na rekomendacjach, które miałam do tej pory okazję czytać, co więcej mam straszną ochotę sięgnąć po wcześniej wydane książki autorki. Wydawnictwo dorzuca od siebie zawsze piękną prezentację - okładka "Skazania" przykuwa wzrok i wzbudza zainteresowanie.

Avatar użytkownika - KIRIKIJO
KIRIKIJO
Przeczytane:2018-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Dawno przeczytane...,

Książka bardzo ciekawa i wzruszająca, a przede wszystkim z dużą dawką humoru, miłości. Lekka i przyjemnie się czyta.
Jakie Becker to świetny, bardzo pewny siebie, agresywny i dążący do celu za wszelką cenę. waszyngtoński obrońca.
Chelsea McQuaid ma dopiero dwadzieścia sześć lat, a w jej życiu odnajdują swój dom jej bratanice i bratankowie.
Oboje bardzo różnią się od siebie, ale życie łączy ich drogi i przeplata ścieżki... a szóstka dzieci doskonale te drogi upiększa.
Polecam serdecznie!

Zniewoleni
Emma Chase0
Okładka ksiązki - Zniewoleni

Dajcie znać, jeśli już słyszałyście tę opowieść: dziewczyna spotyka playboya, zakochują się w sobie, a niesforny dotąd kawaler mocno się dla niej zmienia...

Unieważnienie
Emma Chase0
Okładka ksiązki - Unieważnienie

Waszyngtoński obrońca Stanton Shaw jest dumy, ambitny, zadaje błyskotliwe pytania i zasypuje wszystkich niepodważalnymi argumentami. Nieprzypadkowo nazywany...