Walizka pełna gwiazd

Tom 1 cyklu Sklepik Okamgnienie

Słyszeliście może o cudownej lampie Aladyna? Szklanych pantofelkach Kopciuszka? A o latającym dywanie?

I myślicie, że magiczne przedmioty istnieją tylko w baśniach? Wobec tego jesteście w błędzie! Ale żeby się o tym przekonać, musielibyście poznać malowniczą wioskę położoną w samym sercu Szkocji, w której ma zostać otwarty tajemniczy sklep…

Pieczę nad nim po raz pierwszy od wielu lat będzie sprawować rodzina Lilych i właśnie dlatego do Applecross przybywa pan Locan ze swoją córką – Aiby. Tymczasem Finley McPhee dowiaduje się, że z powodu licznych nieobecności będzie musiał powtarzać klasę i za karę w czasie wakacji wielebny Prospero przydzieli mu różne obowiązki. Pewnego dnia, kiedy chłopak zastępuje miejscowego listonosza, natrafia na dziwny list, który na zawsze wszystko odmieni.

Informacje dodatkowe o Walizka pełna gwiazd:

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2013-12-02
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: Una valigia di stelle
Język oryginału: Włoski
Tłumaczenie: Marzena Radomska
Ilustracje:Iacopo Bruno

Kup książkę Walizka pełna gwiazd

Walizka pełna gwiazd - opinie o książce

Magiczna , przepiękna opowieść , którą chętnie przeczytają i dorośli. Podziwiam w niej wszystko począwszy od wydania, tzn samego wyglądu , okładki , dodatkowej obwoluty jak również ilustracje dopracowane , wręcz idealne. Autor ma ogromny talent do pisania z łatwością o rzeczach fantastycznych w taki sposób, że nie są one ani nudne, ani trudne do wyobrażenia.Zabawna książka i naprawdę interesująca. polecam!!!
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Bardzo fajna książka dla starszych dzieci, jak również dla dorosłych, którzy czytają swoim dzieciom. Finley z powodu bardzo dużej absencji w szkole (czas spędzany na lekcjach wolał spędzać nad rzeką) musi powtarzać klasę. Żeby udobruchać swoich rodziców, a zwłaszcza tatę, i przy okazji zorganizować sobie czas na wakacjach i coś zarobić podejmuje się pracy. Jedną z nich jest zastępowanie listonosza Julesa, do czasu aż ten wydobrzeje. Rozwozi listy po rodzinnym Applecross, które doskonale zna, i w którym nigdy nic się nie dzieje. Do czasu, kiedy musi dostarczyć list zaadresowany złotym atramentem pod adres Sklepiku Okamngnienie. Finely nie miał pojęcia o istnieniu takiego sklepu. Na miejscu poznaje córkę właściciela o imieniu Aiby. Od tego dnia Finley staje się uczestnikiem niewyjaśnionych zdarzeń. Znajduje na plaży list w butelce, na którym zapisana jest zagadka, widzi mężczyznę, który porusza się nie ruszając nogami, widzi tego samego mężczyznę rozmawiającego z ... duchem! A to dopiero początek niesamowitych przygód Finley'a, w których towarzyszy mu wierny przyjaciel - pies o imieniu Gałgan. Pełna humoru i magicznych przedmiotów i zdarzeń powieść. Polecam.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciekawa alternatywa na przykład dla książek Astrid... myslę o dzieciach z Bullerbynn czy Fizi... Jakoś tak mi się skojarzył Finley... i jego zabawne przygody... nieco tajemnicze... takie bajeczne, no i ten list... ale nie będę więcej zdradzać:)

Przyjemna w odbiorze i jak najbardziej godna polecenia, ale chyba dla młodszej młodzieży. W moim wieku można już podobne historyjki odbierać tylko i wyłącznie z przymrużeniem oka. Lubię autora i ogromnie szanuję za pierwsze części "Ulyssesa Moore'a", lecz chyba się robię za stara na te klimaty.

Dało się zauważyć podobieństwo tej powieści do "Kronik Spiderwick".

Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami
Przeczytane:2023-10-15, Ocena: 3, Przeczytałam,
Pierwszy klucz
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Pierwszy klucz

Nadeszła godzina prawdy. W końcu dzieci uzyskały odpowiedź na swoje pytania... Ale ciągle jeszcze nie znalazły tego, o czym marzą także inni: Pierwszego...

Ukryte miasto
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Ukryte miasto

Wenecja. W starej belce pod sufitem Domu Bazgrołów, w którym matka Anity właśnie prowadzi prace konserwatorskie, dziewczynka znajduje zeszyt...