Opis ksiązki
Kup Teraz

Skrzydła

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2006-03-03
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-241-2579-5
Liczba stron: 343
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Cassie O`Malley od dziecka marzy o lataniu. Jej ojciec, który po powrocie z wojny założył w 1919 roku lotniczą firmę przewozową, uważa jednak, że miejsce kobiety jest w domu. Tylko współpracownik O`Malleya, Nick Galvin, rozumie Cassie i po kryjomu uczy dziewczynę pilotażu. Z czasem serdeczna przyjaźń przeradza się w miłość, ale drogi Cassie i Nicka muszą się rozejść.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,

Danielle Steel to jedna z moich ulubionych " romanso - pisarek ".
Jeśli potrzebuje odskoczni od życia codziennego sięgam właśnie po jej książki, wiedząc,że mój nastrój ulegnie poprawie.

Niesamowita książka. Polubiłam główną bohaterkę od razu, jak również jej rodzinę i przyjaciół. Opowieść o prawdziwej i silnej miłości, o miłości do samolotów. Nie wiem jak innych, ale mnie historia ujęła już od pierwszej strony. Jak zwykle książki Danielle Steel są wartościowe oraz głęboko chwytają czytelnika za serce. Pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety.

Pat walczył w siłach powietrznych w czasie I wojny światowej. Latanie było jego życiem, dlatego po zakończeniu wojny, kupił kawałek ziemi i przeniósł się wraz z żoną do miejca, gdzie założył własne lotnisko. Z czasem jego firma stawała się coraz lepiej prosperującym przedsiębiorstwem, a Pat wraz z żoną Ooną mieli gromadkę dzieci. Gdy urodziła im się czwarta córka, Pat stracił już nadzieję, że będzie miał syna, który przejmie jego pasję do latania i firmę. Jednak los się do nich uśmiechnął i urodził się też Chris.
Kiedy dzieci dorastały na lotnisku pomagał Nick - przyjaciel Pata z frontu, którego Pat przyjął do siebie po wojnie, dał prace i dom. Pat jest dobrym ojcem, ale jest konserwatystą i nie potrafi zrozumieć że najmłodsza z jego córek - Cassie - tak interesuje się samolotami, lataniem, według niego, to nie jest zajęcie dla kobiet. On widzi nadzieję w Chrisie, który tak naprawdę nie czuje tej pasji.
Cassie dobrze wie czego chce - pragnie nauczyć się latać, pokazać ojcu i wszystkim, że kobiety tez mogą to robić. Pomaga jej w tym Nick, który jako jedyny w nią wierzy i widzi jej niezrównany talent. Kiedy Cassie z małej dziewczynki staje się coraz piękniejszą kobietą, Nick to zauważa i zakochuje się w dziewczynie, ale wie, że nie może jej nic dać, że jest od niej dużo starszy, a ponad wszystko Cassie jest córką jego najlepszego przyjaciela, który w najtrudniejszym momencie życia podał mu pomocną dłoń.
Czy Cassie zdoła przekonać ojca, że potrafi latać tak jak mężczyźni? Czy Pat ją doceni? Czy Cassie i Nick znajdą wspólną drogę?
Powieść osadzona jest w trudnych czasach - lata 30 i 40. XX wieku. Nie brakuje w niej trudnych decyzji bohaterów, ale uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, do spełniania swoich marzeń, bo jak można się przekonać po przeczytaniu książki - mimo, że może okazać się to trudne.
Polecam. Przeczytajcie
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Bas1992 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-08-23, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
basia02033 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Skrzydła Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Skrzydła Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Skrzydła Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Skrzydła Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Skrzydła Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów