Opis ksiązki
Kup Teraz

Słodki padalec

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: 2011-02-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7183-869-9
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:Febra
Eulampia Romanowa -dla bliskich Lampka to detektyw amator. Zostaje zatrudniona jako odsoba do prowadzenia domu przez popularnego autora kryminałów Konrada Razumowa, który wkrótce zostaje przypadkowo zabity przez swojego czteroletniego syna w trakcie zabawy w wojnę. W rękach chłopca znalazł się bowiem prawdziwy, nabity pistolet a nie zabawka. Przypadek? Policja nie ma wątpliwości -aresztuje żonę pisarza. Lampka zaczyna szukać odpowiedzi na pytania kto?dlaczego? Zadając pytania trafia od człowieka, do człowieka, historia opowiedziana przez jednego kieruje ją do innej. Ilekroć trafia na jakiś ślad ginie bezcenny świadek, wkrótce samej Lampce zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Książka napisana lekko, z humorem ale po głębszym spojrzeniu - ukazująca smutne losy współczesnych Rosjan - tych bogatych, mających wszystko i pustych, tych biednych - -szukających pociechy w alkoholu. Z jednej strony ludzie cyniczni, bezwzględni nie cofający się przed niczym byle osiągnąć własną korzyść, z drugiej pełni ufności życzliwości, ciepła, chętni do niesienia bezinteresownej pomocy, pozostawiający czytelnikowi poczucie, że świat nie jest taki zły.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AlopexLagopus plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie 52 książki na 2016,
Bardzo zabawna książka. Czwarta cześć przygód Lampki Romanowej. Eulampia jak zwykle prowadzi śledztwo w jakimś dziwnym kierunku, trup się ściele gęsto, niebezpieczeństwo czyha za rogiem, wszystkie dziwne przypadki spadają na głowę pani "detektyw". Słodki okazuje się padalcem ale na szczęście najbardziej podejrzani na końcu okazują się całkiem w porządku i ratują Eulampii kuper.
mag-maggie plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiązki 2015,
Dobrze skonstruowany kryminał humorystyczny w stylu Chmielewskiej. Chociaz w pewnym momencie mozna juz przewidzieć mordercę . Trzeba jednak doczytać do konca, by dowiedzieć sie jak to mozliwe.
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52książki/2014,
Kolejna książka z Eulampią w roli głównej, tym razem zatrudnioną jako osoba do prowadzenia domu poczytnego autora kryminałów. Wkrótce chlebodawca ginie z rąk własnego czteroletniego synka - w trakcie zabawy w wojnę w rękach chłopca znalazł się bowiem prwadziwy, naładowany pislet a nie zabawka. Lampka nie mogąc nawiązaćwspółpracy z policją (która widzi w żonie podejrzaną) sam rozpoczyna włąsne śledztwo. Zadaje pytania, trafia do róznych osób a za nią dosłownie wędruje śmierć - bezcenni świadkowie giną jeden za drugim potrąceni przez samochód. W końcu na Lampkę też ktoś próbuje zapolować. W tle wspólczesna, jakże smutna Rosja.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
migaweczka Linia koment
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ivy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów