Słowa dla życia. Przewodnik duchowości chrześcijańskiej

Enzo Bianchi, zapraszając wszystkich na szlak obfitujący w refleksje i zróżnicowane punkty widzenia, dzieli się w swojej książce myślami zdolnymi obdarzać nadzieją i prowadzić ku autentycznemu życiu duchowemu zarówno wierzących, jak i niewierzących. Poszukując słów, które mogłyby jak najlepiej ukazywać sens ludzkiej egzystencji, przełożony wspólnoty z Bose rozdział za rozdziałem otwiera te przestrzenie w człowieku, które przekraczają wymiar religijny i intelektualny – byśmy mogli odkryć wolność rodzącą się z autentycznego przeżywania codzienności i wypełnić nią nasze życie.

"W zagłębianiu się w duchowość chrześcijańską towarzyszyła mi swoista nić przewodnia, którą jest przekonanie, że nasze życie ma sens. Do nas zaś nie należy wymyślanie czy definiowanie owego sensu, ale po prostu odkrywanie go jako obecnego i działającego w nas i wokół nas. Gdy zostaje rozpoznany, przynosi nam w darze wolność, dzięki której możemy go przyjąć." (Enzo Bianchi)

Enzo Bianchi, ur. w 1943, ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Turyńskim. W roku 1965 utworzył w Bose niedaleko Turynu wspólnotę monastyczną, dla której trzy lata później napisał regułę. W 1983 założył dom wydawniczy Qiqajon, specjalizujący się w literaturze z zakresu duchowości biblijnej, patrystycznej, liturgicznej i zakonnej. Uniwersytet Turyński w roku 2000 nadał mu tytuł doktora honoris causa. Z nominacji Benedykta XVI był ekspertem na synodach biskupów poświęconych słowu Bożemu (2008) oraz nowej ewangelizacji (2012).

W 2014 papież Franciszek mianował go konsultorem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Autor wielu publikacji, które przekładają na język współczesnego świata duchowość biblijną i patrystyczną.

Odbiorcy
- wszyscy poszukujący sensu życia, zrozumienia samych siebie, niekoniecznie wierzący
- osoby, które chcą rozwijać swoje życie wewnętrzne, by świadomie przeżywać każdą chwilę
- każdy, kto pragnie pogłębić relację z Panem Bogiem w oparciu o Tradycję Kościoła.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- autor potrafi wychwycić w myśli judeo-chrześcijańskiej elementy uniwersalne, w których może się odnaleźć każdy człowiek
- jako mistrz życia duchowego podejmuje tradycję ojców pustyni, którzy udzielali proszącym o pomoc wskazówek, wypowiadając „słowo dla życia” – słowo dotyczące codzienności, ale zdolne ukierunkować wnętrze słuchającego
- dzieli się swoim doświadczeniem, mając pewność, że „nazwanie” rzeczy oznacza uczynienie pierwszego kroku do ich poznania, nabycie świadomości, która nie zatrzymuje się na powierzchni rzeczywistości.

Informacje dodatkowe o Słowa dla życia. Przewodnik duchowości chrześcijańskiej:

Słowa dla życia. Przewodnik duchowości chrześcijańskiej - opinie o książce

Przemodlić słowo
Enzo Bianchi0
Okładka ksiązki - Przemodlić słowo

Pismo Święte jest orędziem Boga do człowieka, do każdego człowieka, jest wezwaniem zwróconym do osoby, aby osobiście poznała Boga, aby spotkała...

Skandaliczna miłość Boga
Enzo Bianchi0
Okładka ksiązki - Skandaliczna miłość Boga

Boże miłosierdzie staje się dziś zgorszeniem i głupstwem dla wielu chrześcijan, tak jak kiedyś zgorszeniem i głupstwem był dla Żydów i pogan Ukrzyżowany...

Forget Me Not
Julie Soto