Smak błękitu

Rok 1911, Adam Karski - obejmując stanowisko  asystenta sądowego w małym, prowincjonalnym miasteczku - nie zdaje sobie sprawy, że wplątuje się w niebezpieczną grę. Czy śmierć jego poprzednika była naturalna, a pewne zdarzenia tylko jemu wydają się tajemnicze? Bohater, ciągle jeszcze zafascynowany poezją młodopolską, porusza się przesiąkniętymi jesienną mgłą ulicami Gostynia, gdzie czaić się może bezwzględny morderca.

Smak błękitu zdobył w 2016 roku wyróżnienie specjalne w konkursie ,,Wydaj wszystkich swoich bohaterów", zorganizowanym przez portal Rozpisani.pl.

Informacje dodatkowe o Smak błękitu:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2017-05-30

Kup książkę Smak błękitu

Smak błękitu - opinie o książce

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-11-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019, Posiadam,

"Smak Błękitu" to doskonały kryminał,który trzyma w napięciu do samego końca.Książka wciąga i nie pozwala oderwać się na chwilę,a ja jako rodowita Gostynianka siedziałam z nosem w książce i nie mogłam się nadziwić ,że można osadzić taki kryminał w moim mieście z lat 1911.
Razem z Adamem Karskim chodziłam po ulicach i zaglądałam do domów,które do dnia dzisiejszego istnieją.Wiele ciekawych rzeczy dowiedziałam się o średniowiecznej farze ,cmentarzach,których jak się okazało w Gostyniu było sporo a których już nie ma.Cukiernie ,sklepiki i nazwiska osób,które myślałam,że to tylko fikcja literacka a tu proszę niektóre odnalazłam na dawnych zdjęciach z Gostynia.To była na prawdę bardzo dobra lekcja historii.A sama książka? Jest bardzo dobrze skonstruowana,intryga jest przemyślana,akcja rozwija się w dobrym tempie przez co nie ma czasu na nudę.Jest to naprawdę bardzo dobra książka,która wciąga od samego początku,a zakończenie?Na pewno niektórzy będą mocno zaskoczeni..
"Tylko kiedy kochasz patrząc w niebo poznajesz smak błękitu.Tylko kiedy kochasz czujesz się wiatrem pieszczącym jej włosy"

Dłonie Śmierci
Grzegorz Skorupski0
Okładka ksiązki - Dłonie Śmierci

Mroczne piękno zbrodni Jest rok 1920. Gostyniem wstrząsa fala perwersyjnych morderstw. Czy kryje się za nią seryjny morderca? A może klucz do zagadki...

Mistrz marionetek
Grzegorz Skorupski0
Okładka ksiązki - Mistrz marionetek

Mistrz marionetek   Tutaj śmierć pociąga za sznurki... Wydawało się, że Grzegorz Skorupski umie pisać tylko kryminały retro... Ale nie. Pociąga za współczesne...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;