Socjologia. Wielkie struktury społeczne

"Socjologia. Wielkie struktury społeczne" - razem z opublikowaną w 1993 r. książką "Socjologia. Małe struktury społeczne" - stanowi względnie pełny wykład socjologii ogólnej, tj. usystematyzowanej wiedzy o wszystkich rodzajach zjawisk społecznych.

Analiza socjologiczna państwa i partii politycznych została potraktowana w szerszym zakresie, niż czyniono to w różnych zarysach socjologii ogólnej, uwzględniono przy tym aktualne problemy demokratycznego systemu sprawowania władzy państwowej i samorządu terytorialnego. Rozdział poświęcony analizie socjologicznej narodu jako społeczności ideologiczno-kulturowej oraz relacji między narodem i państwem pozwala odtworzyć szkielet tej złożonej konstrukcji, jaką stanowią społeczeństwo, państwo i naród, a także poznać ich wzajemne instytucjonalne powiązania i zależności.

Ta dwuczęściowa monografia-podręcznik przeznaczona jest dla wszystkich, którzy uczą socjologii bądź studiują socjologię, a także dla tych, którzy w swej działalności zawodowej chcą - oprócz własnego doświadczenia - opierać się na wiedzy naukowej o społeczeństwie.

Informacje dodatkowe o Socjologia. Wielkie struktury społeczne:

Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego