Okładka - Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata

Data wydania: brak danych
ISBN: 83-7435-182-9
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata
Do tej pory nikt nie miałby pojęcia o istnieniu Solilandii, gdyby nie pamiętnik spisany przez pewnego sprytnego skrzata... Wejdźmy do świata sympatycznych wielickich skrzatów, które na co dzień zamieszkują Solilandię, jednak czasami spotykają na swej drodze ludzi. Niestety nie możemy ich zobaczyć, a to za sprawą soliponów, zdobiących ich czapki. Chyba że coś się popsuje... Dzięki pamiętnikowi, który właśnie trzymasz w ręku, dowiesz się, kim są soliludki, do czego służą im solipony i co trzeba zrobić, by łagodny soloń nie zmienił się w groźnego solizaura. Poznasz nowy świat, którego dotąd nikt nie odkrył!
Recenzja
Sabinka Linia koment
Przeczytane:2011-10-15, Na półkach: Przeczytałem,

Któż z nas nie wierzył w skrzaty, krasnoludki czy choćby Mikołaja? Dziś jednak coraz częściej za sprawą serwowanych przez telewizję opowieści dzieci wierzą również w przeróżne stwory i potwory, bajkowe istoty, które ani nie wyglądają szczególnie ciekawie, ani nie są szczególnie dobrze wychowane, nie wnoszą też w życie naszych milusińskich niczego dobrego.

W obliczu takiego stanu rzeczy cieszyć musi fakt, że jest jeszcze wielu autorów, którzy chcą, by nasze dzieci rozwijały wyobraźnię, fantazjowały, lecz niekoniecznie na przykładach odrażających po