Sophie Quire - ostatnia strażniczka Książek

Tom 2 cyklu Peter Nimble

Minęły dwa lata od kiedy Peter Nimble  i sir Spląt uratowali Leszczynowe Królestwo. W tym czasie podróżowali wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu przygód. Teraz zostają ponownie  wezwani przez profesora Placka, aby udać się z nową misją - muszą odnaleźć dwunastoletnią  Sophie Quire.

Sophie niewiele widziała poza czterema ścianami księgarni, gdzie naprawia stare książki i marzy o ucieczce od swojego nudnego życia. Ale kiedy dziwny chłopiec i jego nie mniej dziwny towarzysz składają jej wizytę i pokazują rzadką i tajemniczą księgę, Sophie decyduje się wkroczyć na nową ścieżkę przygód.

Informacje dodatkowe o Sophie Quire - ostatnia strażniczka Książek:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-05-10
Tytuł oryginału: Sophie Quire and the Last Storyguard
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marta Szelichowska

Kup książkę Sophie Quire - ostatnia strażniczka Książek

Mówi się, że nie wolno oceniać książki po okładce. Każdy prawdziwy czytelnik może potwierdzić, ża rada ta jest bezsensowna. Prawdziwy czytelnik doskonale zna niezwykłą przyjemność trzymania w ręku dobrze wydanego dzieła - zwraca uwagę na jego wagę i fakturę okładki, skrzypnięcie grzbietu przy otwieraniu stron, słodki, lekko zakurzony aromat pożółkłych kartek, kiedy przebiega przez nie palcami. Książka jest nie tylko składnicą myśli - to coś żywego, co potrzebuje miłości, ciepła i ochrony.

Opowieści to nie tylko pusta rozrywka, która ma nas zająć w deszczowe dni (...) Opowieści to rodzaj magicznych zaklęć, być może najsilniejszych, jakie istnieją, a ich celem jest przywołanie możliwości (...) Z każdym rzucanym zaklęciem niemożliwe staje się trochę bardziej możliwe.

Sophie Quire - ostatnia strażniczka Książek - opinie o książce

Nawet jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z przygodami Petera Nimble'a, powieść z przygodami Sophie Quire może przeczytać bez lęku, że czegoś nie będzie wiedział. Tak, jest to drugi tom, ale tak zgrabnie napisany, że nie wymaga znajomości pierwszego (sprawdza się to także w przypadku dużego odstępu między tomami - niestety to moja największa czytelnicza udręka). "Sophie Quire, ostatnia Strażniczka Książek", mimo iż nie jest tak szalona jak pierwszy tom, ma w sobie "to coś". Jest magia, jest heroizm, jest poświęcenie w imię wyższych wartości... Gratka dla koneserów i miłośników dobrej literatury dziecięcej (no dobra, starszodziecięcej). Jak ktoś lubi klimaty fantastyczno przygodowe okraszone nutką grozy, niech sięga po powieści Auxiera bez wahania. Naprawdę warto.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, przygoda, dla dzieci,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-09-22, Ocena: 4, Przeczytałem,
Nan Sparrow i potwór z sadzy
Jonathan Auxier0
Okładka ksiązki - Nan Sparrow i potwór z sadzy

W wiktoriańskim Londynie żyło pełno chłopców-wspinaczy, czyli sierot będących własnością kominiarzy, wykorzystywanych do czyszczenia kanałów kominowych...

Nocny ogrodnik
Jonathan Auxier0
Okładka ksiązki - Nocny ogrodnik

Osierocone rodzeństwo zostaje wysłane do pracy do starej posiadłości w Windsorze. Po przybyciu na miejsce dzieci odkrywają, że ani dom, ani jego właściciele...