Sopot, czwarta rano

"Sopot, czwarta rano" to zbiór opowiadań kryminalnych wyłonionych w konkursie ogłoszonym w ramach Festiwalu Literacki Sopot 2013. Miejscem akcji jest oczywiście Sopot, którego piękne uliczki w świetle dnia zachwycają swym urokiem zarówno mieszkańców, jak i licznie odwiedzających kurort gości. Kiedy jednak zapada zmierzch, stają się scenerią ponurych historii, nierzadko mrożących krew w żyłach. Bohaterami tych opowieści zazwyczaj są policjanci, którzy poza rozwiązywaniem zagadek kryminalnych zmagają się również z własnymi, nie mniej skomplikowanymi problemami. Odsłaniając mroczne tajemnice Sopotu przed oczami czytelników, stają się szczególnymi przewodnikami po tym mieście. I na tę właśnie - niezwykłą, literacką, kryminalną, pełną wrażeń - wędrówkę po Sopocie serdecznie Państwa zapraszamy.

Informacje dodatkowe o Sopot, czwarta rano:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2013-07-11

Kup książkę Sopot, czwarta rano

Sopot, czwarta rano - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 3, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
Zbiór opowiadań nagrodzonych w ramach Festiwalu Literacki Sopot 2013. Miejscem akcji jest każdorazowo Sopot i zbrodnie tam popełniane. Jedne bardziej, inne mniej ciekawe, ale każda zahacza o miejsca znane i kojarzone z tym miastem. Typowe opowieści kryminalne, oprócz przestępstw pokazujące też życie mieszkańców, ich radości i smutki, oczekiwania i nadzieje. Dla mnie zbiorek średni, ale ja nie przepadam za kryminałami - mam na zbyciu, jakby ktoś chciał. (Ocena: 3,5/6)