Sos sojowy dla początkujących

Gretchen Lin wyjeżdża z Singapuru jako młoda dziewczyna, przekonana, że opuszcza swój rodzinny kraj na zawsze. Jednak kiedy jej małżeństwo zaczyna przechodzić kryzys, podejmuje decyzję o powrocie do Azji. Na miejscu ponownie odkrywa miejscowe zwyczaje, klimat… i przede wszystkim orientalną kuchnię, a zwłaszcza tajniki produkcji tradycyjnego sosu sojowego, którego receptura była przekazywana w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jednak nie da się żyć w wiecznym zawieszeniu pomiędzy kontynentami. W końcu Gretchen będzie musiała wybrać pomiędzy powrotem do męża i ratowaniem małżeństwa a pozostaniem w Azji na stałe… „Sos sojowy dla początkujących” to opowieść o wyjazdach i powrotach, rodzinnym dziedzictwie i o niezapomnianych smakach i zapachach Azji.

Informacje dodatkowe o Sos sojowy dla początkujących:

Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2014-07-16

Kup książkę Sos sojowy dla początkujących

Sos sojowy dla początkujących - opinie o książce

Sos sojowy dla początkujących autorstwa to historia wykreowana przez Kirstin Chen. Książka została wydana nakładem między słowami.
Gretchen Lin jako młoda dziewczyna wyjeżdża z Singapuru. Jest święcie przekonana, że na zawsze. Jednak kiedy dosięgają ją życiowe problemy, pakuje walizki i wraca do miejsca, w którym się wychowała. Tutaj podejmuje pracę w rodzinnej firmie, który zajmuje się produkowaniem sosu sojowego. Rozdarta pomiędzy tym co chciałaby robić a ty co chwilowo musi, stara się rozeznać czego chce od swojego życia.
Zazwyczaj sięgam po książki polskich autorów jednak tym razem postanowiłam poznać jakąś lekturę autora zagranicznego. Czy był to dobry wybór? Raczej tak, bo chociaż nie było fajerwerków, książkę czytało się całkiem przyjemnie.
Sos sojowy dla początkujących to książka, nie zawiera w sobie schematu typowych obyczajówek. Szczerze się z tego cieszyłam, bo kilkukrotnie autorce udało się mnie zaskoczyć. Pewne fragmenty przypominały nieco Bajecznie bogatych Azjatów, ale takich analogii było naprawdę mało. Jednak zarówno Sos sojowy dla początkujących jak i Bajecznie bogaci Azjaci uświadamiają nam wartość rodziny a także tradycji i generalnie ciekawie obrazują mentalność Azjatów.
Sos sojowy dla początkujących można nazwać książką banalną, ale nie głupią czy nudną. Jest naszpikowana wieloma cennymi radami i życiowymi mądrościami, które pozwalają zrozumieć ważne życiowe kwestie. Naprawdę książka ma swój urok, który odkrywa się z każdą stroną.

Avatar użytkownika - kaori
kaori
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Podróbka
Kirstin Chen0
Okładka ksiązki - Podróbka

Opowieść o dwóch Amerykankach pochodzenia azjatyckiego, które łączą siły, przeobrażając mały przekręt z podróbkami w wielkie przedsięwzięcie na światową...