OPIS KSIĄŻKI:

Spadkobiercy przeznaczenia. Pasjonaci. Część 2.

Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2013-08-13
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-63783-18-1
Dodał/a książkę:AnetaGo
„Spadkobiercy Przeznaczenia. Pasjonaci” to wciągająca historia koegzystencji świata ludzi, vandirów i elfów. Wszystkie te światy przenikają się nawzajem, każdy z nich ma inną siłę wyższą, której się boi, i oczywiście inne zwyczaje. Rasy te powinny żyć w harmonii ze sobą, żeby można w spokoju rozwijać swoje państwa i dać swoim poddanym bezpieczeństwo. Niestety, jedną z tych ras są vandiry, czyli inaczej mroczne elfy żywiące się ludzką krwią, chcące władać innymi rasami, a przy tym posiadające wiele niszczycielskich mocy. Niewykluczone, że wynika to z traktowania ich przez ludzi i elfów jako podgatunku, kogoś gorszego. Vandiry dążą do przywrócenia świetności swojej rasy poprzez przywołanie Pana Krwi, Baltizura, co niestety dla pozostałych ras kojarzy się jedynie z wojną, barbarzyństwem i przelewem krwi. Dlatego tak bardzo elfy i ludzie — każda z tych ras na swój sposób — próbują nie dopuścić do nieszczęścia. Baltizur ma wejść w ciało noworodka, potomka Wybrańca, który nieoczekiwanie okazuje się być dziewczynką. Nie udaje się jej zabić, gdyż nikt nie wierzy, że Baltizur może być płci żeńskiej.

Niniejsza historia jest drugą częścią tomu pierwszego, który ukazał się w zeszłym roku i przerwany został w połowie piątego rozdziału. Poznajemy dalsze losy vandirzycy Elilith, złapanej i zniewolonej przez Survifala, arystokratę z Rajder Leage. Naczelnik będzie walczył o wolność jedynej następczyni tronu Polandrii, z którą chce się ożenić admirał Gael, któremu marzy się korona Rajder Leage. Czy mu się do uda? D’Agostino unieruchomiony w domu dziwnego naukowca Matrixa, uważa swojego skrzydlatego elfa za umarłego i chcąc zdobyć informację o miejscu ukrycia specjalnego materiału o nazwie cirn, chce ożywić rzekomego nieboszczyka, by odczytał mu niewidoczny napis na pewnym papierze. Byłoby mu się prawie udało, tylko, że przecież D’Agostino nie jest martwy. Jest powiązany dziwną więzią ze swoją siostrą Ivy. Gdy on ożywa, ona zapada w śpiączkę, gdy ona zachowuje życiowe funkcje, on zapada w swoisty letarg. Nie wie o tym Wybranie Enis, zdziwiony nieoczekiwaną chorobą elfki i nie mogąc się jej dobudzić. W jego podróży, prócz Ivy towarzyszy mu jego przyjaciel, mag Masa i siostra Ivy, Shia. Po co podróżują do Raider Leage i jakie mają przygody? Trzeba przeczytać powieść. Na końcu Vandiry staczają bitwę o statek, na którym przewożone jest niemowlę z duszą ich legendarnego mrocznego przywódcy Baltizura. Jedną z walczących o Baltizura vandirzyc jest jego wnuczka, a matka Elilith.

W niniejszym opowiadaniu zostało zawartych wiele wątków oraz bohaterów różnych niezwykłych ras o przedziwnych imionach i zwyczajach. Historia jest wciągająca, zaś wyobraźnia autora nieskończona. Przed Wami druga część tej epopei. Zachęcamy do lektury, gdyż niniejsza książka z gatunku fantasy wyrasta ponad przeciętność. Krzysztof Niedzielski urodził się w 1988 roku w Kościanie, gdzie mieszka do dziś. Ukończył liceum o profilu kształtowania środowiska oraz technikum ochrony środowiska. Pisze prozę oraz wiersze. W pisarstwie największą radość sprawiają mu wszelkiego rodzaju gry słowne.

Autor „Spadkobierców przeznaczenia” lubi czytać, szczególnie powieści i literaturę popularno-naukową. Interesuje się zjawiskami paranormalnymi, pasjonuje go przyroda — zwłaszcza zoologia — choć lubi też zgłębiać swoją wiedzę z historii i geografii. Bardzo uważnie śledzi wydarzenia sportowe. Inną pasją pisarza jest muzyka. Nie ukrywa, że chciałby kiedyś spróbować swoich sił w grze na jakimś instrumencie. Kocha — jak sam przyznaje — piesze bądź rowerowe wyprawy w miejsca odludne, marząc przy tym o poznaniu świata.
Mariita Linia koment
bbo Linia koment
Okładka - Spadkobiercy przeznaczenia. Pasjonaci. Część 2. Tajemnica starego kominka
Krzysztof Dmowski
Okładka - Spadkobiercy przeznaczenia. Pasjonaci. Część 2. Wojownik z Krainy Siedmiu Wzgórz
Robert Wójcik
Okładka - Spadkobiercy przeznaczenia. Pasjonaci. Część 2. Zarys ewolucji obrazu Wszechświata
Janusz Szablicki
Okładka - Spadkobiercy przeznaczenia. Pasjonaci. Część 2. Torpedowy turkot
Patryk Daniel Garkowski
Okładka - Spadkobiercy przeznaczenia. Pasjonaci. Część 2. Równy gość
Waldemar Lejdward
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja