Speculo

Daniel jest bardzo ambitnym młodzieńcem – rozwija się i nie pozwala, by czas przelatywał mu między palcami. Jego plany na przyszłość zupełnie nie dotyczą tego, z czym stykają się jego rówieśnicy – nie zamierza wybierać między podjęciem pracy a pójściem na studia. Gdy znajduje księgę niepodobną do tych, które widział do tej pory, może przeżyć przygodę na miarę swoich planów. Razem z przyjaciółmi dostaje się w zupełnie nowe miejsce, gdzie muszą zmierzyć się z prześladowaniem ze strony Cesarza i dotrzeć do ludzi, którzy sprzeciwiają się jego władzy. Jak wymkną się wojsku i czy uda im się odnaleźć rebeliantów? Czy znajdą w sobie dość odwagi, by stanąć do walki i wypełnić misję, której nikt inny nie może podjąć?

Informacje dodatkowe o Speculo :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015-11-26
ISBN: 978-83-7942-901-1

Kup książkę Speculo

Speculo - opinie o książce

Ucieszyłam się, że mogłam ponownie zapoznać się z twórczością autorstwa Tomasza Sobanii, który zadebiutował w 2015 roku pierwszą napisaną książką pt. '' Speculo'' z gatunku literatury fantasy.

Miałam najpierw możliwość przeczytania jego wydanej drugiej książkowej publikacji pt. '' Nowy świt'', a ona na tyle ujęła mnie specyficzną charyzmą, którą polubiłam za to, że mogłam wciągnąć się w wir przygód głównego bohatera.

Spodobało mi się to wówczas w młodym autorze, że ma umiejętność do tworzenia ciekawych wątków występujących u młodych bohaterów poczucie humoru, przyjaźń i z łatwością można przenieść się do ich świata.

Doświadczyłam miłego dla mnie w odbiorze zaszczytu poznania osobiście autora książki, który okazał, się w trakcie trwania spotkania był sympatyczny, kulturalny odpowiadając na każde zadawane przez czytelników pytania dotyczące, jak powstawała książka, co spowodowało, że chciał ją napisać, a co najważniejsze cechuje go podejmowanie wyzwań aktywizujących jego zainteresowania.

Ceni sobie bardzo zdanie rodziny, przyjaciół, udzielane wskazówki od nowo poznanych Czytelników oraz ludzi, którzy tak, jak on chętnie lubiących o swoich pasjach.

Tym razem miałam okazję odkryć tajemnicę pióra, która ukrywa się pod skorupą autora Tomasza Sobanii, który podjął, się napisania swojej pierwszej autorskiej książki mogąc i chcąc zmienić coś w jego prywatnym życiu, aby świat widziany z jego udziałem wrażliwego oka był wykreowany przez niego w opisach ciekawych losach młodych i walczących bohaterów.

Zastanawiało, mnie w trakcie czytania czym kierował się Tomasz, nadając tajemniczy książce tytuł, skąd czerpał pomysły na rozwinięcie w rozdziałach wątków, czy nadał cechy swojego charakteru bohaterom, ile czasu zajęło mu pisanie rozdziałów i czy nie przeszkadzało mu pisanie w zdobywaniu bieżącej wiedzy na etapie edukacji szkolnej?

Tomasz Sobania dla wielu młodych ludzi powinien stanowić przykład, że nie poddaje się on w życiu pomimo tego, że są do pokonania ciężkie przeszkody, aby uzyskać określony cel, do którego się podąża, podejmując i dokonując, uwzględniając wspływ pozytywnych i negatywnych założeń obejmujących losy bohaterów i ich decyzje, od których wiele zależy, w sytuacji, gdzie muzą podjąć ryzyko i wykazaniem się bycia odważnym.

Chciałam podkreślić to, że autor ujął, mnie pozytywnie opisem występujących codziennych relacji pomiędzy Danielem, a jego rodzicami i przyjaciółmi.

Posiadane u głównego bohatera Daniela cechy pozytywne mocnej ikry, którą on w sobie ma, są one idealnym połączeniem emocji związanych ze sportem oraz indywidualnej zewnętrznej i wewnętrznej walki, którą przeżywa wraz z przeciwnościami na samym początku tego, co jest jeszcze przed nim.

Książka ta z gatunku literatury fantasy składa się z osiemnastu rozdziałów napisanych przez autora językiem zrozumiałym.

Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje okładka książki, która mi się spodobała, a przy okazji idealnie dodaje elementarnego estetycznego kolorytu i wyglądu.

Książkę tę czytało mi się bardzo dobrze.

Tomaszowi Sobanii dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania jego książki pt.'' Speculo''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Naprawdę bardzo dobra książka fantazy którą można czytać w każdym wieku! Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, a na dodatek autor który to pisał jest naprawdę wspaniałą osobą ( w szkole mieliśmy z nim spotkanie, opowiadał o spełnianiu marzeń).  Książka napisana jest łatwym do zrozumienia językiem. Polecam!

Nowy świt
Tomasz Sobania 0
Okładka ksiązki - Nowy świt

"Nowy świt" to wizja świata przyszłości, w którym masoneria wprowadza w życie swój plan Nowego Porządku Świata. Dochodzi do tego, że część...