Spotkanie w Bagdadzie

Świeżo wyrzucona z pracy stenotypistka spotyka uroczego, niezwykle przystojnego chłopca. Miłość od pierwszego wejrzenia i natychmiastowe rozstanie... Rezolutna dziewczyna podąża za ukochanym do Bagdadu. Nie spodziewa się, że wraz z nim trafi w sam środek afery politycznej i kryminalnej, ani że - ryzykując życiem - odegra główna rolę w likwidacji międzynarodowej organizacji przestępczej.

Informacje dodatkowe o Spotkanie w Bagdadzie:

Kup książkę Spotkanie w Bagdadzie

Spotkanie w Bagdadzie - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-02-01,
Agathy Chriestie nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet jeżeli ktoś nie czyta literatury kryminalnej to i tak z pewnością kiedyś natknął się na to nazwisko. Napisała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych. Na całym świcie wydano ponad miliard egzemplarzy jej powieści w ojczystym języku angielskim, i drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych. Robi to naprawdę ogromne wrażenie. Victoria jest piękną młodą kobietą, która z powodu swojego temperamentu straciła kolejną pracę. Jednak nie poddaje się i wiara w lepszą przyszłość jej nie opuszcza. W parku spotyka przystojnego i młodego dżentelmena, który od razu wpada jej w oko i to z wzajemnością. Jednak Edward musi służbowo wyjechać do Bagdadu, a Victoria zna tylko jego imię. Na pożegnanie prosi ją o zrobienie jej zdjęcia. Victoria się zgadza. Dziewczyna podejmuje decyzję - za wszelką cenę musi pojechać do Bagdadu. Problem tkwi jednak w znalezieniu funduszy, gdyż właśnie straciła posadę. Jednak nie byłaby sobą, gdyby nie zrobiła tego, co wydaje się być niemożliwe. Za kilka dni znajdzie się w samolocie i będzie podróżowała do Bagdadu. Nie wie jeszcze o tym, że wkroczy w ten sposób na drogę wielkiej przygody, która okaże się niebezpieczna. Nie jest to klasyczny kryminał, do jakiego przyzwyczaiła nas autorka. Nie jest to powieść detektywistyczna, ale sensacyjna. Muszę przyznać, że nie jest ona zbyt dobra. Fabuła jest trochę chaotyczna, wstęp jest dość nudny. Bohaterowie mają to do siebie, że nie są przekonujący. Historia opisana przez Christie, powiedzmy to sobie szczerze, jest dość naiwna. Książkę oceniam jako przeciętną, nie ujmuje niestety.
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-08-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Victoria wyrusza do Bagdadu i nieświadomie wplątuje się w niebezpieczną aferę. W książce panuje atmosfera tajemnicy. Szpiedzy. Niebezpieczeństwo. Przez długi czas nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi. Nie byłam pewna, komu bohaterka powinna zaufać. Wiele razy autorka mnie zaskoczyła. Opisy Bagdadu, który Agata Christie odwiedziła, oddziałują na wyobraźnię. Główna bohaterka jest lekko irytująca, co sprawiło, że tak bardzo się z nią nie identyfikowałam. Z jednej strony rozwiązuje zagadki, a z drugiej wiele spraw dzieje się poza nią.
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Bardzo ciekawa pozycja i zaskakująca fabuła. Młoda dziewczyna o imieniu Victoria zostaje wplątana w wielką intrygę. A wszystko to z miłości. Nie mając nic do stracenia postanawia wyjechać na drugi koniec świata za człowiekiem, w którym się zakochała po jednym spotkaniu w parku.
Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Victoria, młoda, świeżo zwolniona z pracy kobieta przez przypadek poznaje niezwykle intrygującego Edwarda, który wkrótce udaje się do Bagdadu. Dziewczyna, uznając, że nie ma nic do stracenia, postanawia wyruszyć za nim. Jeszcze nie wie, że jest jedną z części niezwykle skomplikowanej intrygi. Po pierwszym nieudanym spotkaniu z Agatą Christie, kolejne były tylko lepsze - takie perełki jak "I nie było już nikogo" czy "Morderstwo w Boże Narodzenie" przekonały mnie, że tytuł królowej kryminałów jest jak najbardziej zasłużony. Tym bardziej niemile zaskoczyło mnie "Spotkanie w Bagdadzie"! Nie jest to typowy kryminał, a raczej powieść szpiegowska. Dobrze, zrozumiałabym to jeszcze, gdyby nie to, że cała sprawa jest tak zagmatwana i dziwnie przedstawiona (na początku dowiadujemy się strzępków historii, które nic nam nie mówią i tylko bardziej mieszają w głowie), że nic nie można zrozumieć. Szczerze, nie potrafiłabym teraz streścić całej intrygi, już zdążyła uciec z mojej pamięci. Do tego główna bohaterka, choć może sprytna i zaradna, jednocześnie była momentami niezwykle naiwna i irytująca. Pozycja do przeczytania i zapomnienia. Oby kolejne książki pani Christie, po które sięgnę, okazały się lepsze.
Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2014,
Książka zaczyna się dość chaotycznie. W pierwszych rozdziałach czytelnik poznaje osoby, które absolutnie nikt i nic nie łączy (wbrew pozorom). Każda z tych osób zajmuje się czymś innym, wybierając się jednak w podróż. Dopiero jak poznajemy dość ekscentryczną młodą kobietę imieniem Victoria, która zwolniona z pracy siada na jednej z ławek w parku i poznaje tam młodego mężczyznę, a następnie (po kilkuminutowej znajomości) postanawia udać się w podróż do Bagdadu, za nowo poznanym, fabuła książki zaczyna nabierać tempa. Do Bagdadu Victoria trafia dzięki uprzejmości pani z biura pośrednictwa pracy, która zawiadamia ją, że pewna dość bogata osoba, po wypadku, w którym złamała rękę, nie może podróżować sama, potrzebuje kogoś do pomocy właśnie do miasta, którym zainteresowana jest dziewczyna. Po przybyciu na miejsce, Victorii udaje się odnaleźć uroczego Edwarda, lecz zanim do tego dochodzi, zostaje ona niechcący wplątana w zabójstwo pewnego człowieka i... życie młodej kobiety zaczyna się komplikować. Przyznam szczerze, że ta pozycja autorki nie wciągnęła mnie tak jak poprzednia, ale czytałam ją z dość dużym zainteresowanie. Książki tej pisarki czytałam bardzo dawno temu, i mgliście pamiętam niektóre treści. Przy tej pozycji jak już wcześniej wspomniałam trochę nudził mnie początek, chaotyczne wpisy dotyczące różnych osób, których nie potrafiłam ze sobą połączyć aczkolwiek domyślałam się, że będą one zamieszane w tytułowe spotkanie w Bagdadzie. Ciekawie poprowadzona narracja jest głównym atutem książek Agaty Christie, a wplątane intrygi z każdą kolejną kartką pozwalają przenieść się do innego świata. I chociaż czytelnik początkowo musi się sporo domyślać, to efekt końcowy jak zwykle jest zaskakujący. Polecam zatem tę książkę miłośnikom kryminałów, a w szczególności miłośnikom literatury Agaty Christie. Myślę jednak, że nie tylko fani sensacji i akcji kryminalnych znajdą w niej coś dla siebie.
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-06-11, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014,
zupełnie inna niż inne :) wyczuwam inny okres w życiu autorki.fajna szpiegowska opowieść, tajemnicza, ze zwrotami akcji i z takimi przygodami to aż chce się być na miejscu bohaterki. Anna Sheele i dwa trupy w Tygrysie i Lucyfer, przyjemne popołudnie z tą książką
Avatar użytkownika - ewazub
ewazub
Przeczytane:2013-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku:), Mam,
Młoda dziewczyna, która kolejny raz straciła pracę spotyka w parku przystojnego mężczyznę, który niestety za chwilę musi wyjechać do Bagdadu. Szalona dziewczyna podejmuje odważną decyzję by go tam odnaleźć - zna jednak tylko miejsce, imię mężczyzny i nazwisko jego szefa. Zbieg okoliczności sprawia, że udaje jej się dostać do Bagdadu jako opiekunce starszej Pani, która akurat złamała rękę. Czy takie zbiegi okoliczności istnieją? Dziewczyna trafia do "Gałązki Oliwnej", gdzie odnajduje mężczyznę, ale czy może mu ufać?
Avatar użytkownika - Ewelina26
Ewelina26
Przeczytane:2019-07-17, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Kryminał w najlepszym wydaniu. Agata Christe, po raz kolejny udowadnia, że dobry pomysł to podstawa każej książki, nie tylko kryminalnej, czy romansu. Ciekawie opowiedzenia hisotria miłosna, w którą autorka sprytnie wplotła wątki kryminalne gwartantują ciekawą lekturę. Nie da się ukryć, że spotkanie w Bagdzadzie to nie tylko opis współczesnych autorce zachować tak zwanych wżyszych sfer, ale przede wszystkim opis uczuć, strachu i niepewności, oraz licznych rozczarowań, które pojawiają się wraz z początkiem zauroczenia, czy też wielkiej miłośći. Autorka po raz kolejny przestrzega swoich czytelników, że nieznajomym nie można wierzyć, i zawsze należy być ostrożnym w kontaktach z obcymi, nawet jeśli pochodzą z tej samej warstwy społecznej co my. Przekaz, który pomimo wielu lat nie stracił nic ze swojej akutalności, i dziś też musimy o nim pamiętać.

Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2017-12-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek 2017,

Kryminały to nie jest moja ulubiona literatura a ponieważ Agatha Christie jest pionierką w tej dziedzinie to dlatego też nigdy po jej książki nie sięgałam.

Jakiś czas temu postanowiłam, ze przeczytam każdą książkę po kolei , która wpadnie mi w ręce i tak natrafilam na Spotkanie w Bagdadzie.

Ponieważ moja przeszłość " kryminalna " nie jest zbyt pokaźna to na pewno tę książkę zapamiętam, jakże inna jest od tego co czytam na co dzień.

Muszę jednak przyznać, że całość okazała się naprawdę ciekawa. Na początku główna bohaterka wkurzała mnie najnormalniej w świecie naiwnością - dziwiłam się, że autorka napisała taki chłam. Z czasem jednak zrozumiałam. To wszyskto było w planie. Jsiążka zaskakująca. Polecam

Avatar użytkownika - Booka_Boo
Booka_Boo
Przeczytane:2011-09-02, Ocena: 1, Przeczytałam,

Pierwszy kryminał ulubionej autorki, który nie przypadł mi do gustu i to już od pierwszych stron. Akcja powoli się rozkręca (przyspiesza około połowy książki). Początkowo ciężko mi było zorientować się kto jest kim. Niektóre dialogi bezsensu i o niczym, niewiele wnoszące do historii. Książka stała się dla mnie ciekawsza jedynie pod koniec. Jednak jej większa część nudziła. W dodatku główna bohaterka nie wzbudziła mojej sympatii. Tego tytułu raczej nie polecam. Christie ma o wiele lepsze tytuły w swoim dorobku. Ten można sobie śmiało odpuścić, albo zostawić jako ciekawostkę na sam koniec.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2021-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Tajemnica lorda Listerdale`a
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica lorda Listerdale`a

"To dziwny gość - powiedział Rupert, wskazując na zamknięte drzwi - Jest w nim coś osobliwego, coś... -Podejrzanego? - wtrąciła pani St Vincent, uśmiechając...

Morderstwo na polu golfowym
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Morderstwo na polu golfowym

Zabójca w celu zmylenia policji zaplanował zamordowanie samego siebie. Czy detektyw Poirot i tym razem przeprowadzi błyskotliwe śledztwo? Podejrzanych...