Spowiedź bez końca. O grzechu, pokucie i nowym życiu

Ta książka to rozmowa o najbardziej intymnym z sakramentów. Spowiedź dotyka przepaści duszy, jak żaden inny sakrament znajdując się na styku boskich i ludzkich tajemnic. Dominikanie Paweł Kozacki i Wojciech Prus mówią o trudach i pięknie spowiedzi, przypominającej rodzenie się nowego życia O. Paweł Kozacki OP (ur. 1965) — dominikanin, publicysta, obecnie przeor Konwentu Świętej Trójcy w Krakowie, 15 lat był redaktorem naczelnym dominikańskiego miesięcznika „W drodze”. Jako nastolatek działał w poznańskiej opozycji antykomunistycznej (Szkolne Koła Oporu Społecznego i Rokosz), za co został aresztowany w 1984 roku, już po wstąpieniu do zakonu. Wyszedł z więzienia na mocy amnestii. Po święceniach kapłańskich pracował w klasztorze dominikanów w Szczecinie, gdzie zorganizował duszpasterstwo młodzieży. Następnie prowadził poznańskie wydawnictwo dominikańskie „W drodze”, a od 1995 roku — miesięcznik „W drodze”. Publikuje również regularnie w „Tygodniku Powszechnym”. O. Wojciech Prus OP (ur. 1964) — dominikanin, patrolog, w latach 1993-1998 duszpasterz krakowskiej „Beczki”, w 1998 został Ekonomem Polskiej Prowincji Dominikanów, od 2006 roku mieszka w Poznaniu, był redaktorem miesięcznika „W drodze”, obecnie jest dyrektorem Wydawnictwa W drodze. Człowiek renesansu, wielbiciel piłki nożnej i kibic drużyny Lecha Poznań, który w wolnej chwili uczy się malować.

Informacje dodatkowe o Spowiedź bez końca. O grzechu, pokucie i nowym życiu :

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2010-06-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7033-746-9

Kup książkę Spowiedź bez końca. O grzechu, pokucie i nowym życiu

Spowiedź bez końca. O grzechu, pokucie i nowym życiu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2016r,
Rozważania dwóch zakonników dotyczące spowiedzi zaskoczyły mnie. Spojrzenie z drugiej strony krat konfesjonału dały mi wiele do myślenia między innymi na temat "listy" grzechów, przygotowania, trudności związanych z tym sakramentem, nici zrozumienia między spowiadającym się a spowiednikiem, szukania ojca duchownego, samej historii spowiedzi i spraw przyziemnych w tym bólu kolan, który jak się okazuje, wielu penitentów dotyczy.To nie jest lektura na jeden raz, do niej należy często wracać, tak jak i do samej spowiedzi
Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Pokuta to chyba najtrudniejszy sakrament. Potrzeba nie lada odwagi, żeby klęknąć przy konfesjonale i otworzyć się przed obcym facetem. I cóż z tego, że spowiadamy się przed Chrystusem, skoro każdy z nas zna przynajmniej kilka mrożących krew w żyłach historii ze spowiednikami w roli głównej, kiedy na oczach przerażonych wiernych przy konfesjonale rozgrywały się sceny dantejskie. Opowieści tego typu, powtarzane wśród znajomych i rodziny, często podkoloryzowane w zależności od fantazji opowiadającego, stają się wręcz legendarne i straszą potencjalnych penitentów. Dla wszystkich czujących dreszcz na karku na myśl o spowiedzi znalazłam idealną książkę, czyli tomik ,,Spowiedź bez końca". Dwaj znani, szanowani i lubiani bracia dominikanie stają naprzeciw siebie w bezpośredniej konfrontacji. Ojciec Paweł Kozacki wciela się w rolę penitenta, który zarzuca pytaniami ojca Wojciecha Prusa. Cała książka jest więc zapisem rozmowy obu braci. Paweł Kozacki dopytuje, prowokuje, szuka dziury w całym. W jego pytaniach zawierają się wszystkie obawy przeciętnego człowieka, który nie zawsze widzi sens w tym najintymniejszym z sakramentów. Z kolei Wojciech Prus cierpliwie tłumaczy wszelkie wątpliwości, rozwiewa niepewności, posiłkuje się fragmentami z Pisma Świętego, nawiązuje do własnego życia i długoletniej praktyki, a w jego wyjaśnieniach raz za razem przyskakują iskierki humoru. ,,Spowiedź bez końca" to idealna książka dla wszystkich niepewnych, ciekawych, wątpiących, poszukujących, zagubionych, którzy czują niepokój na myśl o spotkaniu z człowiekiem po drugiej stronie kratki. W prosty, zabawny i przystępny sposób dwaj dominikanie przypominają o pięknie i wyjątkowości sakramentu pokuty. Jest więc zwyczajnie, życiowo, zabawnie, ale przede wszystkim szczerze i mądrze, jak to zwykle u dominikanów. Ten niewielkich rozmiarów tomik to niezwykle wartościowa książeczka, która jest szczególnie cenna teraz, w okresie Wielkiego Postu, kiedy wielu ludzi przygotowuje się do jedynej w roku spowiedzi.
Avatar użytkownika - limonaa
limonaa