Opis ksiązki
Okładka - Spowiedź bez końca. O grzechu, pokucie i nowym życiu
Kup Teraz

Spowiedź bez końca. O grzechu, pokucie i nowym życiu

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2010-06-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7033-746-9
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę:AgnK
Ta książka to rozmowa o najbardziej intymnym z sakramentów. Spowiedź dotyka przepaści duszy, jak żaden inny sakrament znajdując się na styku boskich i ludzkich tajemnic. Dominikanie Paweł Kozacki i Wojciech Prus mówią o trudach i pięknie spowiedzi, przypominającej rodzenie się nowego życia O. Paweł Kozacki OP (ur. 1965) — dominikanin, publicysta, obecnie przeor Konwentu Świętej Trójcy w Krakowie, 15 lat był redaktorem naczelnym dominikańskiego miesięcznika „W drodze”. Jako nastolatek działał w poznańskiej opozycji antykomunistycznej (Szkolne Koła Oporu Społecznego i Rokosz), za co został aresztowany w 1984 roku, już po wstąpieniu do zakonu. Wyszedł z więzienia na mocy amnestii. Po święceniach kapłańskich pracował w klasztorze dominikanów w Szczecinie, gdzie zorganizował duszpasterstwo młodzieży. Następnie prowadził poznańskie wydawnictwo dominikańskie „W drodze”, a od 1995 roku — miesięcznik „W drodze”. Publikuje również regularnie w „Tygodniku Powszechnym”. O. Wojciech Prus OP (ur. 1964) — dominikanin, patrolog, w latach 1993-1998 duszpasterz krakowskiej „Beczki”, w 1998 został Ekonomem Polskiej Prowincji Dominikanów, od 2006 roku mieszka w Poznaniu, był redaktorem miesięcznika „W drodze”, obecnie jest dyrektorem Wydawnictwa W drodze. Człowiek renesansu, wielbiciel piłki nożnej i kibic drużyny Lecha Poznań, który w wolnej chwili uczy się malować.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2016r,
Rozważania dwóch zakonników dotyczące spowiedzi zaskoczyły mnie. Spojrzenie z drugiej strony krat konfesjonału dały mi wiele do myślenia między innymi na temat "listy" grzechów, przygotowania, trudności związanych z tym sakramentem, nici zrozumienia między spowiadającym się a spowiednikiem, szukania ojca duchownego, samej historii spowiedzi i spraw przyziemnych w tym bólu kolan, który jak się okazuje, wielu penitentów dotyczy.To nie jest lektura na jeden raz, do niej należy często wracać, tak jak i do samej spowiedzi
MaKo plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
Pokuta to chyba najtrudniejszy sakrament. Potrzeba nie lada odwagi, żeby klęknąć przy konfesjonale i otworzyć się przed obcym facetem. I cóż z tego, że spowiadamy się przed Chrystusem, skoro każdy z nas zna przynajmniej kilka mrożących krew w żyłach historii ze spowiednikami w roli głównej, kiedy na oczach przerażonych wiernych przy konfesjonale rozgrywały się sceny dantejskie. Opowieści tego typu, powtarzane wśród znajomych i rodziny, często podkoloryzowane w zależności od fantazji opowiadającego, stają się wręcz legendarne i straszą potencjalnych penitentów. Dla wszystkich czujących dreszcz na karku na myśl o spowiedzi znalazłam idealną książkę, czyli tomik ,,Spowiedź bez końca".

Dwaj znani, szanowani i lubiani bracia dominikanie stają naprzeciw siebie w bezpośredniej konfrontacji. Ojciec Paweł Kozacki wciela się w rolę penitenta, który zarzuca pytaniami ojca Wojciecha Prusa. Cała książka jest więc zapisem rozmowy obu braci. Paweł Kozacki dopytuje, prowokuje, szuka dziury w całym. W jego pytaniach zawierają się wszystkie obawy przeciętnego człowieka, który nie zawsze widzi sens w tym najintymniejszym z sakramentów. Z kolei Wojciech Prus cierpliwie tłumaczy wszelkie wątpliwości, rozwiewa niepewności, posiłkuje się fragmentami z Pisma Świętego, nawiązuje do własnego życia i długoletniej praktyki, a w jego wyjaśnieniach raz za razem przyskakują iskierki humoru.

,,Spowiedź bez końca" to idealna książka dla wszystkich niepewnych, ciekawych, wątpiących, poszukujących, zagubionych, którzy czują niepokój na myśl o spotkaniu z człowiekiem po drugiej stronie kratki. W prosty, zabawny i przystępny sposób dwaj dominikanie przypominają o pięknie i wyjątkowości sakramentu pokuty. Jest więc zwyczajnie, życiowo, zabawnie, ale przede wszystkim szczerze i mądrze, jak to zwykle u dominikanów. Ten niewielkich rozmiarów tomik to niezwykle wartościowa książeczka, która jest szczególnie cenna teraz, w okresie Wielkiego Postu, kiedy wielu ludzi przygotowuje się do jedynej w roku spowiedzi.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów