Sprostać wyzwaniom. Rodzina w obliczu długotrwałej choroby i niepełnosprawnosci

Niepełnosprawność i przewlekła choroba radykalnie zmieniają codzienność rodziny, ponieważ często łączą się z koniecznością przewartościowania dotychczasowych celów i funkcji, jak i zmian organizacyjnych w celu dostosowania ich do potrzeb osoby chorej czy niepełnosprawnej. Ze Wstępu. Monika Adamczyk Bariery społecznej integracji osób niepełnosprawnych w Polsce i sposoby ich przełamywania ks. Jarosław Jęczeń Osoba niepełnosprawna w świecie współczesnych środków społecznego przekazu Krzysztof Czekaj, Aneta Wojtusiak Badanie niepełnosprawności w warunkach miejskich - od teorii do praktyki społecznej Teresa Zbyrad Kobiety niepełnosprawne - dramat kobiecości i paradoksy opiekuńczości Justyna Maciaszek Wpływ zaburzeń psychicznych na funkcjonowanie rodziny ks. Marian Wolicki Problemy religijno-moralne ludzi niepełnosprawnych i przewlekle chorych Justyna Kula-Lic Dziecko upośledzone umysłowo i autystyczne jako wyzwanie czy trud dla rodziny? Magdalena Fatyga Funkcjonowanie dzieci posiadających niepełnosprawne rodzeństwo w środowisku rodzinnym i społecznym Anna Szalast Oblicza dorosłości z niepełnosprawnością intelektualną Judyta Popiołek Kynoterapia (dogoterapia) jako naturalna forma wspierania rehabilitacji i terapii dzieci z niepełnosprawnością Beata Janeczko Alkoholizm - piętno na całe życie. Od FAS do DDA Dorota Kołodziej Rodzina a starość - kształtowanie się wspólnoty rodzinnej osób w podeszłym wieku ks. Mariusz Telega Zjawisko przemocy w rodzinie wobec osób starszych i niepełnosprawnych w świetle badań sondażowych Anna Mazur Asystent rodzinny - nowy zawód, nowe wyzwania, nowe formy pracy z rodzinami z niepełnosprawnością. Spojrzenie praktyka Błażej Kmieciak Wołanie matki o śmierć syna - wokół społecznych aspektów eutanazji Anna Romaniuk Problematyka prawna związana z możliwością zawarcia małżeństwa przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi - wybrane zagadnienia ks. Jacek B. Staszak Przeszkody małżeńskie i tytuły orzeczenia nieważności małżeństwa ks. Wiesław Surma Działalność i funkcjonowanie katolickich centrów pomocy rodzinie

Informacje dodatkowe o Sprostać wyzwaniom. Rodzina w obliczu długotrwałej choroby i niepełnosprawnosci:

Wydawnictwo: KUL
Data wydania: 2013-03-27
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-61307-65-5

Kup książkę Sprostać wyzwaniom. Rodzina w obliczu długotrwałej choroby i niepełnosprawnosci

Sprostać wyzwaniom. Rodzina w obliczu długotrwałej choroby i niepełnosprawnosci - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Autorzy podejmują wiele ważnych problemów funkcjonalnych rodziny dotkniętej niepełnosprawnością lub chorobą przewlekłą, m.in. aspekty prawne, etyczne, moralne, kwestię autonomii osób niepełnosprawnych intelektualnie i chorych psychicznie, możliwość pomocy.