Sprzedana: Moja historia

Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji.

Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu…

- Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie, jakby tłumaczył coś dziecku opóźnionemu w rozwoju. – Żeby pomóc mi spłacić ten dług. Znajdę ci miejsce do pracy – na ulicy. Chyba każdy chętnie by się tak poświęcił dla kogoś, kogo kocha.

Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.

Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.

Na ulicy…

Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje...

Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.

Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy.

Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.

Informacje dodatkowe o Sprzedana: Moja historia:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-09-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Trafficked: The Terrifying True Story of a British Girl Forced into the Sex Trade
Tłumaczenie: Marcinkowska Alicja, Ratajczyk Ewa

Kup książkę Sprzedana: Moja historia

Sprzedana: Moja historia - opinie o książce

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Książka z serii "Moja historia" tym razem poznajemy Sophie. Dziewczyna od dzieciństwa nie ma łatwo, najpierw ojciec- srogi, bez uczuć, znęcający się nad rodziną psychicznie przez co Sophie nie wie czym jest miłość ojca i ma problemy z relacjami z mężczyznami. Dwa związki nie potoczyły się najlepiej w końcu nasza bohaterka daje szansę Kasowi, który jak dotąd był tylko jej przyjacielem. Wycieczka do Włoch gdzie Sophie pojechała odwiedzić ukochanego przeistacza się w koszmar jej życia. Wysłana na ulicę, bita, poniżana i bez drogi ucieczki w dodatku w obcym państwie. Historia jest naprawdę wstrząsająca i porusza ale we mnie wzbudziła skrajne uczucia z jednej strony bardzo ubolewałam nad losem Sophie i współczułam jej z drugiej nie mogłam pojąć niektórych jej poczynań i miałam ochotę krzyczeć: "Co Ty wyrabiasz kobieto". Jeśli książka wzbudza tyle emocji i tak bardzo różnych to uważam, że jest warta przeczytania i chwili uwagi.
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2015-07-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Pięknie opowiedziana historia, bez dwóch zdań warta przeczytania!!!
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
w planach miałam recenzję, ale jeszcze chyba nie teraz o ile w ogóle, więc nadrabiam. Trudno oceniać czyjeś historie które zmieniają życie na zawsze, ale mimo że książka potrafi być poruszająca, nie wzbudziła we mnie szczególnych emocji, czytałam bardziej wstrząsające opowieści tego typu, ale myślę że i tak warto poczytać tę pozycje. przed niektórymi rzeczami się nie ucieknie, ta historia pokazuje że bronienie się przez kilka lat przed dziwnym człowiekiem i relacją z nim, może nic nie dać. można odnieźć wrażenie że osoba która od dziecka doznawała wiele bólu umie się bronić przed przyszłym, jednak ta historia pokazuje, że niekoniecznie tak jest. prawdziwa historia wielu kobiet.
Avatar użytkownika - Olesska19
Olesska19
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 Książki w 2014 roku ,
Gorąco polecam. Nie jest to lekka, przyjemna książka, ale za to prawdziwa i do bólu uświadamia o bolesnej rzeczywistości. Wstrząsająca historia kobiety, która była wykorzystywana, gwałcona i bita, a wszystko dlatego, że źle ulokowała swoje uczucia.
Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2021-01-28, Ocena: 4, Przeczytałam,

Sophie Hayes była zwyczajną kobietą, która miała dobrą pracę i zwyczajną rodzinę. Niebawem na jej drodze pojawia się mężczyzna imieniem Erion, lecz ten wkrótce musi wracać do Albanii. W nieco późniejszym czasie Sophie poznaje Kasa, który wydaje jej się uroczym mężczyzną, lecz wszystko zmienia się gdy kobieta przyjeżdża do Włoch. Kas okazuje się być tyranem i nieobliczalnym mężczyzną, który w umiejętny sposób manipuluje kobietą. Ostatnie sześć miesięcy Sophie spędziła jak w koszmarze gdzie była zmuszona do prostytucji.

"Sprzedana" to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach. Porusza istotny problem jakim jest handel ludźmi czy prostytucja. Wydawać by się mogło, iż te dwa tematy są obce i dalekie od rzeczywistości, lecz to nieprawda. Handel ludźmi to bardzo stary proceder, lecz niestety nadal aktualny ( podobnie jak prostytucja ). Dotyczy nierzadko kobiet, które zostają wykorzystywane i zmuszane do prostytucji. A oprawcy nieraz pozostają bezkarni. Nieraz zdarza się, że ofiary ze strachu przed oprawcą próbują go zadowolić. Tak jak w przypadku Sophie Hayes, która w obawie przed gniewem Kasa usiłuje dokładać wszelkich starań, by ten był zadowolony. I takim osobom bardzo trudno jest wyzwolić się z rąk oprawcy. Nieraz osoby takie jak Sophie padają ofarą znęcania się psychicznego i fizycznego, które pozostawiają pewne ślady. Jednakże Sophie Hayes po traumatycznych przeżyciach odnajduje siłę do dalszego życia.

Powieść wywarła na mnie dosyć duże wrażenie, gdyż oparta jest właśnie na prawdziwych wydarzeniach. Handel ludźmi i prostytucja są zjawiskiem nieobcym i bardzo niepokojącym. W wiadomościach telewizyjnych nieraz słyszy się o zaginięciu lub porwaniu pewnych osób. Czy można temu zaradzić? Czy można mieć wpływ na takie wydarzenia? Historia młodej kobiety udowadnia, że można przeciwstawić się tej procedurze.

Po przeczytaniu tej pozycji nasuwają się niezbyt przyjemne myśli, które również skłaniają do refleksji. Nie sposób oceniać postępowanie ofiar, gdyż nie wiadomo, jak sami postąpilibyśmy w takiej sytuacji. To co z pozoru mogłoby się wydawać oczywiste ( próba postawienia się oprawcy ) to takie oczywiste nie jest. Choć Sophie Hayes miała okazję przeciwstawić się swojemu oprawcy to zabrakło jej odwagi, gdyż wiele przeszła wswoim życiu. Dopiero dzięki pomocy krewnym udało jej się odzyskać równowagę w swoim życiu.

"Sprzedana" to niewątpliwie ksiażka o trudnej tematyce. Historia Sophie Hayes powinna być ostrzeżeniem dla każdego z nas i świadectwem, że można stawić czoło każdej trudnej sytuacji. Polecam ją każdej osobie zainteresowanej tego typu powieściami.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl

Bez oceny. Jak mogłabym ocenić coś co wydarzyło się naprawdę ? To może spotkać każdego z nas . Nie potrafię zrozumieć jak człowiek, który jest jej przyjacielem okazuje się kłamcą i szantażystą. Wyjeżdża do przyjaciela za granicę ufa mu i wie, że może czuć się przy nim bezpieczna. Tak naprawdę nie wiemy kto kim jest dopóki nie zrobimy się czegoś w wbrew jej woli.. warta przeczytania.

Przerażająca A zarazem pełna wzruszeń prawdziwa historia  młodej kobiety A zarazem autorki książki,  która zaufala i pokochała nieodpowiedniego mężczyznę.  Tak ją omamił swoim wyglądem,  zachowaniem A potem rozmowami że bez namysłu wyjechała do niego do Włoszech.  Po miło spędzonym weekendzie Kas pokazał swoją prawdziwą twarz i kazał Sophie prostytuowac się.  Wykorzystał fakt że miała ciężkie dzieciństwo i okropnego ojca przez którego straciła zaufanie, i wymusił na niej pracę na ulicy jako dowód swojej miłości.  Biedna Sophie zgodziła się bo bała się o życie swojej rodziny oraz w podświadomości sadzila że Kas na prawdę ją kocha. Była ciągle bita przez niego z byle powodu. Kiedy poważnie zachorowała pod jego nieobecność poszła do szpitala. Tam wykorzystała okazję i zadzwoniła do matki. To była jej szansa na ucieczkę.  Matka razem z partnerem zabrali ją do domu do Anglii.  Tam długo dochodziła do siebie. Ciągle żyła w strachu. Przez to ucierpiał związek z Erionem pierwszym chłopakiem którego prawdziwie kochała przed wyjazdem do Włoszech.  Jednak sytuacja z Kasem tak zniszczyła jej psychikę że nie mogli dłużej razem być  z Erionem.  Dopiero odzyla kiedy policja dopadła Kasa i wsadził to do więzienia. Oddała się pracy w organizacji która przestrzega młodzież o zagrożeniu handlem ludźmi

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-08-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Niezwykła autobiografia Sophie Hayes, młodej brytyjki, która została sprzedana i zmuszona do prostytucji w obcym kraju.
Sophie miała trudne dzieciństwo ze względu na swego ojca, gdy dorosła trzymała dystans do mężczyzn, nie ufała im i trudno było jej znaleźć miłość. Znalazła natomiast przyjaźń, Kas był jej powiernikiem, kimś komu w końcu zaufała. Wyjechała do niego na wakacje, wszystko układało się świetnie do momentu, aż Sophie chciała wrócić do domu. Mężczyzna ten zmienił swe oblicze o 180 stopni, przemocą fizyczną i psychiczną zmusił ją do prostytucji w obcym dla niej kraju.
Sophie opowiada o tym, jak handel ludźmi wygląda z jej własnego doświadczenia, co czuła, czego się bała, i chodź niektóre z jej zachowań bardzo ciężko zrozumieć, to tak naprawdę jak możemy zrozumieć zachowanie człowieka, nie będąc nigdy w takiej sytuacji?
Czytając książkę, w niektórych momentach myślałam sobie, dlaczego ona mu się nie postawi, nie pójdzie na policję, nie poszuka pomocy? Sophie wyjaśnia dlaczego tego nie robi, ale mi jako osobie, która nigdy nie mała z czymś takim do czynienia jest to ciężko zrozumieć. Tak naprawdę sami nie wiemy jak zachowalibyśmy się w danej sytuacji, dopóki ona nie nastąpi.
Sophie udało się odbudować własne życie, prowadzi fundację, która pomaga kobietom zmuszanym do prostytucji.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414