Srebrne Imperium

Tom 4 cyklu Zdobywca

Czwarty tom bestsellerowego cyklu Zdobywca, opowiadającego historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków. „Srebrne Imperium” to kontynuacja wydarzeń z pierwszych trzech tomów cyklu – „Narodziny Imperium”, „Władcy luku” oraz „Czas zemsty”.

Dżyngis-chan umarł, ale jego legenda i dziedzictwo są nadal żywe. Syn chana, Ugedej, buduje na stepie białe miasto i czyni je stolicą swego narodu. Wielkie armie gromadzą się, by wybrać najsilniejszego z synów Dżyngisa na nowego chana. W mongolskim imperium od dwudziestu lat panuje pokój, ale ten kto przetrwa będzie musiał stanąć do walki z armią potężnego wroga – dynastii Song.

Znakomity dowódca Subedej zmierza na zachód, docierając przez Ruś i Karpaty do Węgier. Ponieważ Zakon Templariuszy został rozwiązany, żadna armia ani król, nie powstrzyma go przed dotarciem do Francji. Jednak w momencie największego triumfu Subedeja, gdy jego najdalej wysunięci zwiadowcy docierają do gór w północnych Włoszech, generał musi podjąć decyzję, która na zawsze zmieni bieg historii.

Wielki Chan nie żyje – ważą się na szali losy ogromnego imperium, stworzonego dzięki niezłomnej odwadze, genialnej strategii wojennej i brutalnej sile. W wyniku dążenia synów Dżyngis-chana do władzy, te same przymioty, które umożliwiły ich ojcu zjednoczenie srogich mongolskich plemion, mogą się teraz przyczynić do ponownego rozbicia narodu.

Przebiegły i twardy Ugedej, którego Dżyngis wyznaczył na swojego następcę, jest o krok od nominacji na nowego chana. Odkłada jednak koronację do czasu ukończenia przedsięwzięcia, które wielu uznaje za szaleństwo: zbudowania Karakorum, wspaniałego miasta wznoszonego na bezkresnym stepie. Butny Czagataj wykorzystuje tę decyzję, by stanąć do walki z Ugedejem, stawiając przez to ich szlachetnego brata Tołuja przed niezwykle trudnym wyborem. Pomimo zbrojnego konfliktu między braćmi armia chana kontynuuje ekspansję, docierając przez południowe Chiny i potężne góry Rusi do samego serca Europy, gdzie do krwawej bitwy szykuje się kwiat zachodniego rycerstwa.

Informacje dodatkowe o Srebrne Imperium:

Kup książkę Srebrne Imperium

Srebrne Imperium - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-07-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 2019, 52 książki 2019, Historyczne,

"Srebrne Imperium" jest czwartym tomem z serii " Zdobywca ".

Powieść należy do gatunku powieści historycznej i jest to kontynuacja poprzednich części, a mianowicie: " Narodziny Imperium ", " Władcy łuku" i " Czas zemsty".

W tym tomie Ugedej, syn wielkiego chana Dżygnisa buduje na stepie miasto i czyni je stolicą swojego narodu. Dżygnis wybrał na swojego następcę właśnie Ugedeja, z czym Czagataj nie może się pogodzić i zamierza stanąć do walki ze swym bratem. Jednak pomimo konfliktu między synami wielkiego chana armia kontynuuje podboje.

Conn Iggulden pisze prostym stylem pisania, który łatwo się czyta, jak na powieść historyczną jest dosyć ciekawa, a mówi to osoba, która jie przepada za historią.

Powieść porusza takie tematy, jak władza i rodzina.

Osoby, które nie przepadają za historią mogą spróbować przeczytać powieść, ale nie mogę obiecać, że im się spodoba. Chociaż mi osobiście seria "Zdobywca" w pewnej części przypadła do gustu. Także osobom lubiącym historię gorąco polecam.

Imperator. Śmierć królów
Conn Iggulden0
Okładka ksiązki - Imperator. Śmierć królów

Drugi tom cyklu ,,Imperator" wypełniają barwne, pełne niebezpieczeństw dzieje młodego Juliusza Cezara: porwanie przez piratów i spektakularne wyswobodzenie...

Ateńczyk (#2). Protektor
Conn Iggulden0
Okładka ksiązki - Ateńczyk (#2). Protektor

Drugi tom ,,Ateńczyka" - nowego cyklu autora bestsellerowych powieści o Juliuszu Cezarze z serii ,,Imperator" oraz Sokoła spartańskiego! Wojna szaleje...