Opis ksiązki
Kup Teraz

Sukces

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 1994-01-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 83-7120-075-7
Liczba stron: 223
Dodał/a książkę:wordila

"Sukces" to powieść psychologiczna, pokazująca w krzywym zwierciadle groteski współczesne społeczeństwo angielskie. na przykładzie zmiennych kolei losu przyrodnich braci Amis pokazuje ułudę i niepewność życiowego powodzenia w świecie pozbawionym zasad moralnych. Życie Gregory`ego to jedno wielkie pasmo sukcesów i łatwych, podniecających podbojów erotycznych. Terry, jego przybrany brat, jest przykładem życiowego nieudacznika. Los jednak płata figle i pewnego dnia role się odwracają, a sukces ukazuje swą kapryśną twarz.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wordila plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Dwóch "przybranych" braci mieszka w jednym mieszkaniu. Gregory pochodzi z bogatej rodziny, jest urodziwy, pożądany, bogaty, zepsuty. Ma lekką pracę w galerii sztuki za ogromne pieniądze, ubiera sie modnie i jeździ super autem. Terry został adoptowany i ma za sobą przeszłość spędzoną w domu pełnym przemocy: ojciec zabił jego siostrę.
Terry wydaje się być nieudacznikiem: jest brzydki, rudy i łysieje, ma marną pracę, w której szykują się zwolnienia i nikt nie chce się z nim przespać. Te dwa światy nie mogą się porozumieć - między braćmi narasta nienawiść.
Obok jest jeszcze siostra Gregory'ego, którą z każdym braci łączy związek kazirodczy co przypłaca próbą samobójczą.
Te same historie i spojrzenie na różne kwestie poznajemy z dziennika Gregorego jak i Terry'ego co pozwala nam mieć obiektywny pogląd na to jak się sprawy mają.
W pewnym momencie to Terry'emu zaczyna się dobra passa w życiu, a Gregory podupada, tak jakby jeden z braci zamieniał się w drugiego...Książkę czyta się wyśmienicie, jest w niej duża doza ironii i poczucia humoru oraz refleksja - czym jest sukces, jak nas zmienia i czy jest warto za nim gonić?
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów