Suknia ślubna

Cztery panny młode. Jedna sukienka. Opowieść o wierze, odkupieniu i wiecznej miłości.

Charlotte Malone wychodzi za mąż. Jednak nie wszystko jest poukładane w sercu właścicielki eleganckiego salonu sukien ślubnych w Birmingham. Charlotte w sposób idealny potrafi ubrać każdą pannę młodą, za wyjątkiem samej siebie. Kiedy Charlotte znajduje w kufrze starą, świetnie zachowaną suknię ślubną, rozpoczyna wspaniałą przygodę, która pozwoli jej odkryć kobiety, które nosiły suknię przed nią.

Emily w 1912 r. Mary w 1939 r. I Hillary w 1968 r. Każda kobieta uczy Charlotte czegoś o miłości na swój własny, jedyny sposób. Wśród nici pięknej stuletniej sukni utkana jest prawda o dziedzictwie Charlotte, siła wiary i piękno odnalezienia prawdziwej miłości.

Książka ma 27 rozdziałów. Opowieść przedstawiana jest z perspektywy kilku kluczowych postaci: Charlotte, Emily, Daniela, Tima itd. i – jak powiedziano wyżej – historia Charlotte przeplatana jest historiami z przeszłości.

Książka respektuje, a nawet promuje, wartości chrześcijańskie.

To historia o dojrzewaniu do miłości i o odkrywaniu, co jest jej sednem.

Informacje dodatkowe o Suknia ślubna:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2013-06-05

Kup książkę Suknia ślubna

Suknia ślubna - opinie o książce

Avatar użytkownika - athlonea
athlonea
Przeczytane:2016-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Lektura na jeden wieczór - czyta się lekko, szybko... niezwykle wciągająca, pogodna i momentami wzruszająca. Mąż nie był w stanie oderwać mnie od lektury ;) Są to tak naprawdę dwie, przeplatające się, historie kobiet, które - choć żyją w zupełnie różnych czasach - połączyła tytułowa suknia ślubna. Odejmuję tylko jeden punkcik za drażniące literówki w tekście.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,
Cztery różne kobiety żyjące na przestrzeni wieku i jedna suknia ślubna, która bez przeróbek, bez śladów zniszczenia pasuje na nie, a którą otrzymują w niespodziewanych okolicznościach. Dla Emily, dla której suknia została uszyta, to odważny wybór mężczyzny i drogi życiowej wbrew opinii i konwenansom, Dla Mary - szczęśliwe życie przy boku ukochanego człowieka, dla Hilary - wojenne małżeństwo i rozpacz po śmieci męża. Dla Charlotte, która chce wyjaśnić losy tajemniczej sukni to odkrywanie historii swojej i poprzedniczek oraz dojrzewanie do tak ważnej decyzji jaką jest małżeństwo. Książka niebanalna, z chrześcijańskim spojrzeniem ( ale nie moralizująca), w zalewie opowieści o szybkich romansach, skupionych na seksualnym aspekcie relacji pokazuje, że można żyć inaczej dokonując wyboru przez analizę swych obaw, pragnień, pracę nad sobą.
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2015-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książęk w 2015r.,
Na książkę trafiłam przypadkiem w bibliotece i spodobał mi się opis i okładka. Był to zdecydowanie dobry wybór. Książka jest bardzo ciekawa, a historie wciągają i nie sposób się od nich oderwać. Charlotte właścicielka salonu sukni ślubnych paradoksalnie nie potrafi znaleźć swojej wymarzonej sukni. Jak każda panna młoda przed ślubem ma wahania czy Tim jest na pewno tym jedynym, jej przeznaczonym, czy chce wyjść za mąż i spędzić z nim resztę dni? Pewnego dnia Charlotte przypadkowo trafia na aukcję charytatywną.Jakiś mężczyzna w purpurze i wewnętrzny głos sprawia,że kupuje stary, ponad 100 letni kufer. "Ocalone. 1000 dolarów"- głosi napis z kwitka. Co kryje kufer? Jakie tajemnice i historie skrywa? Warto sięgnąć po książkę i się dowiedzieć. Serdecznie polecam. A na zachętę powiem tylko,że Charlotte nie jest jedyną narratorką w książce- poznamy też Emilly,Mary Grace i Hilary, oraz ich losy i niezwykłe połączenie. Książka magiczna, dodająca wiary w siłę prawdziwej miłości. Może oczywiste, ale warte zapamiętania jest,że to nie suknia ślubna, a właściwy mężczyzna u boku jest najważniejszy.
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Na mojej półce,
"Suknia ślubna" to piękna, ciepła i wzruszająca historia miłosna. Co niezwykłe historia ta nie dotyczy tylko jednej pary, ale kilku i to na przestrzeni wielu lat. Pary te zostały połączone jedną suknią ślubną. Suknią, którą miała na sobie każda panna młoda z tych par. Każdej z tych kobiet ta suknia była przeznaczona i każdej przyniosła zarówno wątpliwości jak i szczęście. Powieść Rachel Hauck zdecydowanie wyróżnia się pośród przeróżnych powieści tego gatunku. Autorka nie epatuje tandetną romantyką, nierzeczywistą i odstręczająca. Jej bohaterowie są bardzo podobni do nas, ich historie wcale nie zmierzają ku prostemu happy endowi. Nie idealizują miłość, nie wmawiają sobie ani nam, że rozwiązuje ona wszystkie problemy. Starają się żyć w zgodzie z własnym sercem, ale nie na przekór, nie w stylu "kochaj i rób co chcesz". Główna bohaterka przeżywa wiele wątpliwości. Kocha, a przecież mimo to nie wszystko jest idealnie różowe. Również miłość ma swoje szare dni. Książka jest niezwykle przyjemna, wciąga i potrafi umilić wiele wieczorów. Raczy nas ciekawymi historiami, czasami zaskakującymi, czasami smutnymi i ponurymi. Oprócz miłości w książce znajdziemy historie pięknych przyjaźni, podnoszących na duchu, optymistycznych, wzruszających. Polecam gorąco.
Avatar użytkownika - BetiCzyta
BetiCzyta
Przeczytane:2022-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Śmiało mogę powiedzieć że prawie główna bohaterka jest właśnie suknia ślubna .
Wędruje do panien młodych ,ale nie jest ona przekazywana z pokolenia na pokolenie , to jest zupełnie inna historia .
Autorka przeprowadza nas między czasem teraźniejszym ,a czasem przeszłym ,aby w pewnym momencie te obie historie się ze sobą zespoliły .
Po stylu pisania można wyczuć że autorka jest osobą religijną wierzącą w Boga i Jezusa, co da się odczuć czytając książkę .
Co do dwóch głównych bohaterek ,mamy tu współczesną Charlotte ,właścicielkę salonu sukien ślubnych , i Emily która była pierszą właścicielką tajemniczej sukni w 1912 roku .

Przyznam szczerze że lekko mnie irytowało zachowanie Emily , ale z drugiej strony nie chciała zawieść rodziców i dotrzymać danego słowa.

Charlotte zostaje sierotą w wieku 12 lat . Nigdy nie poznała też swojego ojca ,ani nie dowiedziała się od matki czy on nadal żyje czy nie .
Wiele się też wydarzy w życiu Charlotte ,są to niespodziewane ale miłe rzeczy , jednak nie wszystko układa się tak jak powinno .

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak suknia trafiła do Charlotte ,i w jaki sposób trafiała do wybranych panien młodych to koniecznie sięgnijcie po tę książkę .

Avatar użytkownika - paulina_89
paulina_89
Przeczytane:2021-09-29, Ocena: 4, Przeczytałam,

ciekawa historia, choć nie jakaś mega wciągająca

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-11-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Ciekawa akcja, oparta na historii pewnej sukni ślubnej. Z elementami baśni, bo trudno uwierzyć w pojawiające się dziwne postacie czy suknię po której nie widac upływu lat. :Nie znać na niej zniszczeń. Nigdy nie poszarzała ani nie pożółkła. "

Może to tylko przewidywalny i ckliwy romans. Może, ale jest to też przewidywalny i ckliwy romans, który kradnie serce czytelnika. Tak po prostu. Od "Sukni ślubnej" nie idzie się oderwać a pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy chce się ją opisać jednym słowem to "magiczna". Historia czterech kobiet, które łączy jedna wyjątkowa suknia ślubna czyta się z zapartym tchem i nie chce przestawać. Nawet jeżeli jest to historia banalna. Ta książka ma w sobie coś wyjątkowego i nie pozostaje mi nic innego, jak tylko ją polecić. Ta pozycja jest tego warta.

Charlotte. Zwykła kobieta, która ma chwile rozterki bo nie jest pewna wyboru. Czy Tim to własnie ten jeden jedyny?
Wszystko się rozwinie w szalonym tempie kiedy Charlotte przypadkiem trafi na licytacje na jej ukochanym wzgórzu i jakaz magiczna siła będzie ja popychać ku tajemniczemu kufrowi, który jest zaspawany i nie wiadomo co jest w srodku.
Suknia w niej schowana ma ponad 100 lat a jest w stanie idealnym, jakby została uszyta własnie teraz, właśnie dzis.
Zwiedziona checią odkrycia prawdy wyrusza na puszykiwania histroii tej cudnej kreacji. tylko na wet nie wie jakie kobiety miały ja na sobię i kim tak naprawdę jest Charlotte. Wychowywała sie z matka, która zmarła w wypadku samochodowym a ojca nie znała. Kim on jest? Kim Ona jest? Czy Tim to jednak ten jeden jedyny?
Te i inne tajemnice tylko w tej ksiażce. Polecam ^_^

Był sobie książę
Rachel Hauck0
Okładka ksiązki - Był sobie książę

Poruszająca opowieść o tym, że w życiu spełniają się nawet najbardziej niezwykłe marzenia! Ich życie to dwa różne światy. On jest księciem. Ona...

Salon sukien ślubnych
Rachel Hauck0
Okładka ksiązki - Salon sukien ślubnych

Początek lat trzydziestych XX wieku. Cora Scott odważnie kroczy ścieżką kariery, prowadząc w Heart's Bend w Tennessee odziedziczony po swojej ciotecznej...