Superdziadek

Dziadek Felek w wymyślaniu zabaw jest lepszy od niejednej przedszkolanki! Przebiera się za tygrysa, pichci konfitury, zabiera wnuczkę na spacery i do zoo, a kiedy jest chory – nie leży i nie stęka, tylko pozwala Dorocie o siebie zadbać. Czasami babcia gniewa się na dziadka, że jest taki niepoważny, ale Dorota nigdy. Bo jak tu się gniewać na superdziadka, który uwielbia życie i bierze z niego ile się da?

Informacje dodatkowe o Superdziadek:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7672-165-1

Kup książkę Superdziadek

Superdziadek - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2014-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 Książki - 2014 rok, Mam,

Na przestrzeni lat powstało już wiele książek dla dzieci. Niektóre były słabsze, inne lepsze. Jedne podobały się dzieciom, inne raczej rodzicom. Czasem bywało, że podobały się i jednym i drugim. Ten ostatni typ książek, zwyczajnie uwielbiam.  I właśnie o takiej książce mam zamiar napisać dzisiaj. Przezabawnej, mądrej i sprawiającej, że uwielbiam chwile, kiedy moje dzieciaki są spragnione wspólnego czytania.

Książkę, którą mogę czytać i czytać i ciągle nie mam dość, napisała Irena Landau, pisarka mająca na swoim koncie niejedną już książkę dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych. Ja zaś zakochałam się w Superdziadku, czyli krótkich opowiadaniach o Dorotce i jej dziadku Felku, który ponad miarę uwielbia swoją wnuczkę i wspólne z nią zabawy. A co ważniejsze, bez reszty parę Dorotka - Felek pokochała moja 3-letnia Anka, która z błyskiem w oku pakuje się na kolana i wyciąga książkę.

To niezwykle ciepłe opowiadania, które przypadną do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom, tym małym i tym nieco starszym. Napisane przystępnym językiem, cieszą humorem sytuacyjnym i mnóstwem zabawnych dialogów. Przeczytacie w niej między innymi o tym, kto i dlaczego boi się dziadka Felka, jak Dorotka próbowała ochronić tatę przed dentystą, czy w końcu po co babci Krysi mydlane kulki. Będzie mnóstwo śmiechu i rozmów z dzieckiem.

Do tego wszystkiego książka została pięknie zilustrowana, wesołymi obrazkami Artura Gulewicza.

Całość robi bardzo dobre, pozytywne wrażenie. Książkę wydano starannie, w sposób przemyślany i z troską zarówno o dzieci, jak i dorosłych. Choć kategoria wiekowa, to 3+, zapewniam, że nie będą nudzić się przy niej nawet starsze dzieci, które potrafią samodzielnie czytać. A jest ku temu okazja, bo literki są sporych rozmiarów, co ułatwi sprawę młodym czytelnikom.

Dlatego zachęcam wszystkich gorąco, do dodania tej pozycji na półki z lekturami swoich pociech. Naprawdę warto!

Janek, to ja
Irena Landau0
Okładka ksiązki - Janek, to ja

Książka przedstawia perypetie Janka. Spis treści: - Już ja mu pokażę - Stokrotka - Dobry uczynek - Domek - Niech żyje sport - Okropne dziewczyny......

Ostatnie piętro
Irena Landau0
Okładka ksiązki - Ostatnie piętro

Dzieci zwykle lubią się bawić w chowanego. Ale kiedy trzeba się ukrywać non stop, nie zdradzać swojego prawdziwego imienia i nikomu nie ufać - przestaje...