Świat bez bohaterów

Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu Fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której Jason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje – osobno – wciągnięta do alternatywnego świata zwanego Lyrian. Chcą wrócić do domu, ale nie wiedzą jak to zrobić. Trzynastoletni Jason podejmuje się misji zdobycia magicznego słowa, potrzebnego do obalenia Maldora, złego cesarza Lyrianu, a pomaga mu w tym Rachel, Ślepy Król i inni sojusznicy. Dwoje nastolatków wyrusza, by odnaleźć pilnie strzeżone sylaby słowa, udaremniając jednocześnie plany przebiegłych i podłych sługusów Maldora. Szaleńcze przygody, z polotem wymyślone stwory i zaskakujące zwroty akcji – wszystko to pojawia się w czasie wędrówki Jasona i Rachel po niebezpiecznym świecie. Zakończenie książki jest nie tyle finałem, ile chwilą wytchnienia przed następną częścią. Czytelnicy, którzy szukają bogatej, wypełnionej przygodami fabuły, powinni spróbować najnowszej powieści Mulla.

Brandon Mull to czarodziej słów. W Pozaświatowcach wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, jaką przeczytałem w ciągu ostatnich lat – mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć.

– Rick Riodan, autor serii „Percy Jackson” i „Olympians”

Jason Walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne – aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że chłopiec przenosi się z basenu hipopotama do dziwnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo.

Lyrian to miejsce pełne niebezpieczeństw i wyzwań – nie przypomina niczego, z czym Jason zetknął się do tej pory. Ludzie żyją tu w strachu przed nikczemnym czarnoksiężnikiem i cesarzem w jednej osobie, Maldorem. Dzielni ludzie, którzy kiedyś przeciwstawiali się Maldorowi, zostali przekupieni lub złamani, zostawiając po sobie królestwo, w którym górę wziął strach i podejrzliwość.

W poszukiwaniu drogi do domu Jason spotyka Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Jason i Rachel wplątują się w misję, mającą na celu złożenie w całość słowa mocy, które może zniszczyć cesarza i dowiadują się, że muszą uratować ten świat pozbawiony bohaterów, jeżeli chcą mieć jakąś szansę powrotu do domu.

Informacje dodatkowe o Świat bez bohaterów:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2013-02-20
ISBN: 978-83-7480-262-8

Kup książkę Świat bez bohaterów

Świat bez bohaterów - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Do Lyrianu przybywa Jason jako bohater. W domu Ślepego Króla spotyka Rachel, która również została wezwana w tym celu. Obydwoje ruszają w drogę by zdobyć słowo, które jak jedyne może pokonać Maldora. Na swej drodze czeka ich sporo przygód, a zdobycie 6 części słowa jest coraz trudniejsze. Tym bardziej, że na całej drodze czyhają na nich poplecznicy Maldora.
Nie ma wątpliwości, że ,,Świat bez bohaterów" to kolejna świetna powieść fantasy. Choć opowiada o losach nastolatków i ich zmaganiach w magicznym świecie, myślę, że ta lektura spełni oczekiwania nawet samych dorosłych czytelników, którzy uwielbiają ten gatunek. Brandon Mull stworzył naprawdę ciekawą i oryginalną pozycję, o której nie będzie łatwo zapomnieć, a co więcej, wciąż będziemy łaknąc więcej i więcej przygód Jasona i Rachel. Całe szczęście to dopiero pierwsza część serii ,,Pozaświatowcy", bowiem ,,Świat bez bohaterów" zaostrza apetyt czytelniczy na kolejne perypetie młodych bohaterów. Już nie mogę się doczekać drugiej części. Polecam gorąco!
Magiczny świat stworzony przez Mulla jest nieprzeciętny, nie dość, że cieszy bogactwem najróżniejszych magicznych istot czy stworzeń, to jeszcze rządzi się własnymi prawami natury. Nigdy nie wiadomo kogo lub co bohaterowie spotkają na swoje drodze. Każdy może okazać się przyjacielem bądź wrogiem, ale wcale nie jest łatwo odróżnić komu i na ile można zaufać. Na mnie największe wrażenie zrobił Ślepy Król, który już dawno przejrzał iluzję stworzoną przez swoich dworzan, ale doskonale odnajduje się w grze pozorów, jaką stworzyli oraz rozsadnik Ferrin, który potrafi zrobić ze swojego ciała puzzle Brandon Mull zabrał mnie w magiczną podróż pełną niebezpieczeństw i nieprzewidywalnych wydarzeń. Pozwolił odkryć mojej wyobraźni miejsca i istoty, o których do tej pory nie miałam pojęcia. Pokazał mi fantastyczny świat, który mimo swojego piękna, naznaczony jest brutalnością i bezwzględnością. Książka niewątpliwie przeznaczona jest dla młodego pokolenia i jestem przekonana, że spotka się z zachwytem nie tylko u fanów "Opowieści z Narnii". Myślę też, że starsi fani fantastyki spędzą przy niej niezapomniane chwile
Avatar użytkownika - Tinger
Tinger
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki, Mam, Przeczytane,
Jason jest zwykłym nastolatkiem. Gra w baseball, dorabia w miejscowym zoo. Ale pewnego dnia jego życie zostaje wywrócone do góry nogami. Czy chłopak zdoła pokonać złego czarnoksiężnika władającego dziwną krainą?
Bardzo ciekawa, obfitująca w zwroty akcji opowieść o młodych ludziach, którzy trafiają do innego świata. Piękna przyjaźń, bohaterstwo, odpowiedzialność i konsekwencje podejmowanych decyzji. Mimo lekkich błędów w tłumaczeniu świetna lektura dla młodszych i starszych czytelników.
Brandon Mull jest wybitnym autorem popularnej serii Fablehaven, lecz tym razem przedstawia nam przygodę fantasy. Jason i Rachel są dwójką amerykańskich dzieciaków, którzy zostają wciągnięci do świata zwanego Lyrian ma on w sobie coś z "Alicji w Krainie Czarów". Jason i Rachel są dość typowymi przedstawicielami amerykańskiej młodzieży. On pochodzi z bogatej rodziny, chodzi do szkoły publicznej, gra w baseball. Ona uczy się w domu i często podróżuje z nimi po Ameryce. Ich zadaniem jest ocalenie tajemniczej krainy Lyrian oraz żyjących w niej w ciągłym strachu mieszkańców przed złym czarnoksiężnikiem Maldorem. Akcja rozwija się powoli, niektóre fragmenty są intrygujące, lecz są też takie, które w których ekscytujący moment wydaje się po prostu sztuczny. Czy "Świat bez Bohaterów" był interesujący? Oczywiście, że tak! Autor zaskakiwał coraz to nowymi pomysłami i rozwiniętą wyobraźnią. Książka ta spodobała mi się, lecz nie zauroczyła mnie. Niestety zawiodłem się na głównych bohaterach, nie zapadli mi szczególnie w pamięć oraz byli oni niezbyt interesujący, przewidywalni wręcz nudni. Mimo tego cieszę się, że ta książka trafiła na moją półkę. KAŻDY kto kocha fantastykę powinien ją przeczytać. Zachęcam do czytania oraz życzę nieprzespanych nocy z tą książką.
Jason Walker ma trzynaście lat i jest zwykłym nastolatkiem. Lubi football i zwierzęta, jest wolontariuszem w zoo. Pewnego dnia podczas pobytu w zoo słyszy muzykę. Wydaje mu się, że dźwięki dochodzą z wnętrza hipopotama, ale to przecież niemożliwe! A może jednak? Chłopak przez przypadek wpada do wody i przez paszczę hipopotama przenosi się do innego świata, do Lyrianu. Jason, starając się dowiedzieć gdzie jest, trafia do Skarbnicy Wiedzy. Tam natrafia na pewną książkę, w której dowiedział się o Słowie. Teraz chłopak jest zagrożeniem dla cesarza Lyrianu, ale sam też jest w niebezpieczeństwie. Postanawia zostać w tej krainie i odkryć wszystkie sylaby Słowa. Oprócz Jasona do tajemniczego świata w tym samym czasie przybywa Rachel. Dzieci razem będą mierzyły się ze swoim zadaniem. Tworzą oni świetny, zgrany duet. Mimo to nie wyróżniają się niczym szczególnym i w porównaniu do bohaterów z Lyrianu są zbyt zwyczajni. On jest zwykłym nastolatkiem, takim jak ich wielu, ona dużo podróżuje, uczy się w domu. Dzieci cechuje ogromna odwaga i wytrwałość. Moim ulubionym bohaterem został Ślepy Król, który jest dosyć intrygującą postacią. Na swojej drodze, nasi "pozaświatowcy" spotykają wiele osób i stworzeń. Większości z nich nigdy nie spotkałam w żadnej inne książce (np. wielki krab, rozsadnicy). Ciężko stwierdzić, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem, to mówi prawdę, a kto kłamie. Akcja powieści zaczyna się od pierwszych stron i nie zwalnia nawet na moment. Książka wydawała mi się przewidywalna i do pewnego momentu taka była, jednak potem ciągle coś mnie zaskakiwało i niczego nie byłam już pewna.Przygody bohaterów są bardzo wciągające. "Pozaświatowcy" to książka zdecydowanie młodzieżowa, ale i osoby starsze z pewnością będą się przy niej dobrze bawić. Historia przedstawiona w tej powieści jest niezwykle ciekawa i dostarcza mnóstwo emocji. Mimo, że jest gruba to ja przeczytałam ją w dwa dni, a to o czymś świadczy, prawda? Nie można się od niej oderwać. Jeżeli lubicie takie baśniowe, klimatyczne krainy to Lyrian jest światem, który poznać po prostu musicie. Jestem pewna, że i Wam ta książka spodoba się tak jak mnie. Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/06/brandon-mull-pozaswiatowcy-swiat-bez.html
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - fantastyka,
Na pewno jego twórczość przypadnie do gustu fanom Ricka Riordana, czy właśnie twórczyni ,,Harrego Pottera". Jeśli ktoś chce poznać się ich następcę, to ,,Świat bez bohaterów" jest idealną książką dla niego, Ogólnie książka ciekawa i fajna, ale wielkim minusem są dla mnie błędy! W książce można znaleźć wiele, wiele błedów i to nie tylko mnie rzuciło się w oczy.. Jason i Rachel bardzo przypadli mi do gustu i jestem zadowolona z powieści; jest lekka i przyjemna. Niezwykły świat i postacie, które stworzył Mull, zasługują na wielkie uznanie i zdobywają serca czytelników. Powieść jest pełna przygód i niezwykłych sytuacji, pełna magicznego klimatu, a do tego napisana z wielkim humorem.

Na prawdę świetna książka, wciągająca z nietypowymi postaciami. Bardzo mi się podobało to, że gdy wszystko się ,,układało" nagle okazywało się, iż w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Niesamowite zawroty akcji sprawiały, że trudno się było oderwać!

Super książka o super postaciach i ich wsapaniałych przygodach. Opowieść o tym jak Jason i Rachel zwykli nastolatkowie zostają przeniesieni do magicznej nieznanej im krainie, jes naprawdę wciągająca. Najbardziej podobał mi się rozdział ,, Białe jezioro" bo był on chyba najbardziej pełny zwrotów akcji. Książkę polecam głównie młodzieży, dziewczynom jak i chłopcom.

Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 3, Chcę przeczytać, 52 książki 2013, Mam,
Ca%C5%82o%C5%9B%C4%87%20powie%C5%9Bci%20nasuwa%20skojarzenia%20z%20%E2%80%9EAlicj%C4%85%20w%20Krainie%20Czar%C3%B3w%E2%80%9D%20i%20%E2%80%9ENiesko%C5%84czon%C4%85%20opowie%C5%9Bci%C4%85%E2%80%9D%2C%20niestety%20bez%20magii%20tych%20dw%C3%B3ch%20ksi%C4%85%C5%BCek.%20Rozwi%C4%85zania%20fabularne%20zaproponowane%20przez%20Mulla%20s%C4%85%20dosy%C4%87%20schematyczne%20i%20nie%20zaskakuj%C4%85%2C%20nu%C5%BCy%20tak%C5%BCe%20liniowa%20narracja%20i%20dosy%C4%87%20nieskomplikowani%20bohaterowie.%20Zabrak%C5%82o%20tak%C5%BCe%20szczypty%20oryginalno%C5%9Bci%20w%20kreowaniu%20dw%C3%B3jki%20protagonist%C3%B3w%2C%20kt%C3%B3rzy%20nie%20umywaj%C4%85%20si%C4%99%20do%20rodze%C5%84stwa%20z%20cyklu%20%E2%80%9EBa%C5%9Bniob%C3%B3r%E2%80%9D.%20Ca%C5%82o%C5%9B%C4%87%20jest%20poprawn%C4%85%20powie%C5%9Bci%C4%85%2C%20kt%C3%B3ra%20mo%C5%BCe%20si%C4%99%20podoba%C4%87%2C%20ale%20po%20pisarzu%20tego%20formatu%20spodziewa%C5%82am%20si%C4%99%20du%C5%BCo%20wi%C4%99cej%2C%20miejmy%20nadziej%C4%99%2C%20%C5%BCe%20kolejny%20tom%20przyniesie%20ciekawsze%20literackie%20doznania.
Avatar użytkownika - vulkann
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Pozaświatowcy. (Tom 3). W pogoni za proroctwem
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Pozaświatowcy. (Tom 3). W pogoni za proroctwem

Dramatyczne zakończenie bestsellerowej  trylogii fantasy Pozaświatowcy. Jason i Rachel uzbrojeni w proroctwo wygłoszone przez umierającą wyrocznię, wyruszają...

Baśniobór
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór

Dawno żadna książka nie sprawiła mi tyle przyjemności. Żałuję tylko, że nie mogłem jej przeczytać, kiedy byłem dzieckiem. Christopher Paolini, autor...