Poznaj profesjonalne techniki obróbki cyfrowych zdjęć Jak rozpoznać to, co należy zmodyfikować na fotografii? W jaki sposób dobrać parametry narzędzi? Jak zautomatyzować proces obróbki zdjęć?

Dzięki magii fotografii cyfrowej niemal każdy z nas może uwiecznić najciekawsze chwile swojego życia na zdjęciach. Aparaty cyfrowe dostępne w sklepach oferują możliwości pozwalające na wykonywanie fotografii w różnych warunkach, a programy graficzne umożliwiają modyfikację i poprawę naszych dzieł. Nadal jednak, mimo coraz doskonalszych aparatów i narzędzi, wykonanie dobrego zdjęcia wymaga pewnej dozy umiejętności. Należy opanować zasady kompozycji, techniki doboru parametrów ekspozycji, możliwości programów tematycznych, a później - przy przetwarzaniu zdjęć - metody korekcji naświetlenia, kolorystyki i kadrowania. Możemy założyć, że reguły wykorzystywane przy fotografowaniu są uniwersalne, jednak co w przypadku obróbki? Czy tu również możemy postępować według ściśle określonego algorytmu?

W książce " System 7 punktów Scotta Kelby"ego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii" autor przekona Cię, że możesz doprowadzić do perfekcji każde zdjęcie, nawet najmniej udane, stosując jedną metodę. Czytając tę książkę, dowiesz się, jak korzystać z plików w formacie RAW, dokonywać korekcji za pomocą krzywych, kompensować błędy ekspozycji, pracować z kanałami obrazu i wyostrzać fotografie. Na bogato ilustrowanych przykładach poznasz niesamowity system 7 punktów, który został opantentowany w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystasz techniki stosowane na co dzień przez profesjonalistów, ale opisane w taki sposób, że zrozumiesz je bez problemu, nawet będąc początkującym użytkownikiem Photoshopa.

Przetwarzanie fotografii w formacie RAW Modyfikacja obrazu za pomocą krzywych Korekcja oświetlenia Nadawanie lub usuwanie dominanty barwnej Praca w przestrzeni barwnej Lab Korzystanie z warstw i kanałów Wyostrzanie fotografii

Poznaj unikatowy system 7 punktów mistrza Kelby"ego i doprowadź swoje zdjęcia do perfekcji!

Informacje dodatkowe o System 7 punktów Scotta Kelbyego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-06-18
Kategoria: Poradniki

Kup książkę System 7 punktów Scotta Kelbyego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii

System 7 punktów Scotta Kelbyego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii - opinie o książce

Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom 4
Scott Kelby0
Okładka ksiązki - Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby

Poznaj Lightroom 4 z najlepszym przewodnikiem! Uwaga! Oto nowa książka Scotta Kelby...ego - w całości poświęcona najnowszej wersji wyjątkowego narzędzia...

Photoshop. Księga kanałów obrazu
Scott Kelby0
Okładka ksiązki - Photoshop. Księga kanałów obrazu

Odkryj i wykorzystaj możliwości, jakie oferuje praca z kanałami w obrazie Utwórz zaznaczenia i maski Przeprowadź korekcję barwną Zoptymalizuj obrazy pod...