Opis ksiązki
Kup Teraz

Syzyfowa zemsta

Ocena ( 3 osoby )
6.0
Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2013-05-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7859-146-7
Liczba stron: 247
Dodał/a książkę:walek07
Kontynuacja powieści "Więzień zemsty".

Czy terrorysta może być pozytywnym bohaterem? Człowiek definiuje siebie poprzez swoje cele i sposób ich osiągania. Sam terroryzm to określone działanie, którego narzędziem jest przemoc psychiczna i fizyczna. Jego celem, poprzez gwałt na spokoju ducha, jest zastraszenie, wymuszenie, zranienie, aby osiągnąć określony rezultat. Akcje terrorystyczne dotyczą całej populacji, ale by zdobyć władzę nad społeczeństwem, wystarczy uderzyć w niewielką jego część. Terroryzm to niewidzialna dłoń, trzymająca za gardło cały świat, a my wiemy tylko tyle, że owa dłoń może zacisnąć się w każdej chwili.

„Syzyfowa zemsta” to kontynuacja wydanej w 2010 roku książki „Więzień zemsty”. Marek Morwin, były agent Służb Bezpieczeństwa, twardziel nie do zdarcia, któremu nawet czas boi się zwrócić uwagę na wiek, wrócił do tego co potrafił najlepiej, do zabijania. Choć podstarzały i zmęczony, to ten „pies” wciąż potrafi gryźć. W obliczu ataku terrorystycznego na Polskę śmierć nie jest mu straszna, liczy się misja. Ludzie czyhający na jego ukochany kraj nie otrzymają litości od polskiego terminatora. Nie tylko czający się terroryści są jego przeciwnikami. Największym wrogiem są własne słabości Morwina i demony z jego przeszłości. Swoimi czynami stworzył sobie więzienie, z którego nie potrafi się wydostać. To cela złożona z koszmarów i miejsce skąd nie ma ucieczki. Wierzy wciąż, że jedyne wyjście prowadzi przez drzwi z napisem zemsta.

Możliwe, że tylko sama śmierć może przynieść mu wyzwolenie, ale nim znajdzie ukojenie musi odszukać w sobie siłę by wykonać ostatnie, najważniejsze zlecenie. Polska go potrzebuje. Terroryści próbują wciągnąć nas w wojnę, którą wiele osób nazywa „nie naszą”.

Marek Morwin, legenda polskiego wywiadu, będzie musiał stanąć „oko w oko” z największymi wrogami pokoju na świecie i powstrzymać ich przed dokonaniem zemsty na naszym kraju za wspieranie wojskowej krucjaty Stanów Zjednoczonych. Bronią, która może zmienić wszystko, jest tajemniczo brzmiąca substancja nazwana „Harpią”…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Silviana plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Rafał Wałęka, młody i obiecujący autor kryminałów, tym razem podejmuje trudny
i kontrowersyjny temat terroryzmu. Jego zagrożenie jest realne bardziej niż by się nam wydawało... W jego obliczu staje Marek Morwin, były pracownik SB, ojciec i mąż, a przede wszystkim płatny morderca - bohater pierwszej części ,,Więźnia zemsty", a teraz i także drugiej, ,,Syzyfowej zemsty". Cała historia toczy się w czasach współczesnych - dawno po zmianie ustroju, w Polsce wolnej i demokratycznej, jednakże w dalszym ciągu uwikłanej w polityczne koligacje i manipulacje.

Tym razem główny wątek historii skupia się wokół Harpii - tajemniczej substancji, której stworzenie miało na celu zmianę wszystkiego... Miała być ona dotkliwszą karą dla terrorystów niż ich sama śmierć. Ten błękitny narkotyk miał więzić ludzi w ich własnym sumieniu, w otoczeniu koszmarów i demonów mieli doczekać swej pokuty za czynione zło przeciwko ludzkości. Środek ten miał raz na zawsze położyć kres terroryzmowi na całym świecie stając się tym samym jedną z najgroźniejszych broni.

Jednakże dla wielu Harpia była pożądanym celem, za który wielu ludzi oddało swe życie, a wielu było skłonnych to zrobić.

Losy wpływowych ludzi, którym zależało na pozyskaniu tego narkotyku splatają się również z losami Morwina, okrzykniętego mianem zdrajcy, mordercy, a w końcu i terrorysty. Nasz główny bohater uwikłany we własną wojnę, skuty w odmętach własnego sumienia i morderczych zleceniach, wykonuje rozkazy ówczesnej Pani Prezydent, Krystyny Kanis, która dochodząc do nieprawnej władzy dopuściła się ogromnej zbrodni na innych znaczących ludziach w państwie. Morwin jednak z miłości do swej córki i wnuka wykonuje bez zająknięcia polecenia swojej zleceniodawczyni, często nie licząc się z cierpieniem innych. Ma bowiem jeden cel: zapewnić godne życie własnemu dziecku i wnukowi, własnym kosztem i kosztem innych. Tylko te dwie osoby dają mu siłę.

Czy w końcu odnajdzie upragniony spokój i uratuje tych, których kocha? Czy w Polsce widzianej oczami Wałęki zagości w końcu harmonia? Czy głowa naszego państwa bardziej będzie zwracała uwagę na dobro obywateli niż na swoje własne? - czytelnik dowie się tego z pewnością po lekturze.

Przedstawiona historia przez Rafała Wałękę ponownie w doskonały sposób wprowadza czytelnika w interesującą, polityczną historię, ukazując przy tym różne oblicza ludzkiej egzystencji, ich pragnienia i dążenia. To pozycja, przy której czytelnik nie tylko dobrze się bawi, ale z niecierpliwością czeka na spektakularny finał. Uwypuklenie wątków politycznych, ukazanie manipulacji i ludzkiego okrucieństwa sprawia, iż ,,Syzyfową zemstę" czyta się jednym tchem. Jest to lektura godna polecenia wszystkim miłośnikom kryminałów, a szczególnie tym, których interesują wątki polityczne.

Rafał Wałęka z całą pewnością jest obiecującym, młodym pisarzem, zaś jego twórczość jest coraz bardziej dojrzała i godna polecenia. Każdy miłośnik kryminałów powinien zatem znać nazwisko tego autora. Sam o sobie pisze ,,Nie jestem Miłoszewskim, nie jestem Bondą, nie jestem Czubajem, Brownem czy Clancym" - jeśli jednak jego twórczość będzie dalej się rozwijała w tym kierunku, to kto wie, może jego nazwisko będzie przyrównywane do najlepszych.

S.P-M.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
RafalWaleka Linia koment
Przeczytane:2015-07-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2013-09-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Syzyfowa zemsta Pokonaj odwlekanie - rozwiń wytrwałość
Piotr Modzelewski
Okładka - Syzyfowa zemsta Tukany latają nisko
Maciej Lipka
Okładka - Syzyfowa zemsta Fotopowieści niedokończone
Michał Statkiewicz
Okładka - Syzyfowa zemsta Władczyni mroku
K.C. Hiddenstorm
Okładka - Syzyfowa zemsta Podpalę wasze serca!
Marcin Brzostowski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów