Szalona historia komputerów

Takiej książki o komputerach jeszcze nie było!

Historię komputerów opowiadają Docent Pięć Procent oraz pies (?es). Obaj dali się ,,wessać" i z wnętrza komputera (,,sieci komputerowej") przedstawiają nie tylko dzieje komputerów, ale też... gier, internetu itd. ,,Bo jak się jest w środku komputera - wie się o nim wszystko".

Nieco szalona forma graficzna nawiązuje stylistycznie zarówno do bardzo popularnego Minecrafta, jak i wielu gier mobilnych, które wykorzystują modną teraz ,,kanciastą" oprawę. Jednocześnie jest to bezpośrednie nawiązanie do historii 8-bitowych komputerów, z którymi sentymentalnie związane jest całe pokolenie 30/40-letnich tatusiów oraz 50/60-letnich dziadków. Zarówno forma graficzna, jak i sposób narracji są na tyle uniwersalne, że z pewnością urzekną nie tylko sześciolatków, ale i dorosłych czytelników tej książki

Niezwykle lekka, ale bardzo rzetelna, jeśli chodzi o wiedzę, i fachowo skonsultowana opowieść ,,Szalona historia komputerów" może być wykorzystywana w różnorodnych działaniach edukacyjnych, m.in. w szkole.

Równie fascynująca dla dziadka, jak dla wnuka!

Dorota Koman

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Mając 16 lat, otrzymał stypendium United World Colleges / Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School, dzięki czemu liceum kończył w Szkocji (1994-1996) - w szkole Gordonstoun, znanej z surowych zasad i wychowywania od okresu międzywojennego wszystkich męskich kandydatów do brytyjskiego tronu. Na tej szkole wzorowała się autorka Harry`ego Pottera - według informacji podanych w filmie dokumentalnym Discovery Channel odwiedzała szkołę, czerpiąc inspirację. W całej swojej historii w szkole uczyło się tylko dwóch Polaków. Pierwszym był Autor.

Marcin Kozioł spotkał na swojej drodze wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w 1993 roku, w wieku 16 lat (pracę nad nią zakończył rok wcześniej). Wkrótce potem ukazało się jeszcze kilka jego publikacji dotyczących programowania komputerów (Amiga).

Informacje dodatkowe o Szalona historia komputerów:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-01-24
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Szalona historia komputerów

Szalona historia komputerów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Puchatka
Puchatka
Przeczytane:2017-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
"Szalona historia komputerów" zaskakuje dostępnością, finezją i doborem materiału. Marcin Kozioł stworzył doskonały przewodnik po komputerowym świecie, który wciągnie nie tylko dziecko, ale również dorosłego. Autor wprowadza czytelników w elektroniczne zakamarki i, zaczynając od podstaw, snuje niezwykle ciekawą historię. Wspaniała propozycja dla młodszego czytelnika (najlepiej w wieku szkolnym), ale też dla rodzica czy nawet seniora! Treści są przystępne, szata graficzna współgra z tematyką, a całość nie ogranicza się jedynie do odczytu, ale przede wszystkim zmusza do działania.
Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops

Malinka Wombat mierzy czterdzieści centymetrów (z kokardą trochę więcej). I mierzy wysoko - marzy o tym, by zostać uznaną reporterką. Nie jest to łatwe...

Pogoda dla puchaczy. Lato
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Pogoda dla puchaczy. Lato

Dziób dobry, Czytelniku! Przygotuj się na gorące powitanie lata! W lesie upały i susza. Zwierzęta marzą o orzeźwiającym deszczu. I truchleją na myśl o...