To nie Francuzki wymyśliły szczęście, ale to Francuzki wiedzą najlepiej, jak cieszyć się życiem. Potrafią przywiązywać wagę do każdej chwili przyjemności! Historia Amerykanki Jamie Cat Callan to pogodna opowieść o tym, ile tracisz, ciągle się spiesząc!

Jako młoda dziewczyna Cat Callan była zauroczona swoją francuską babką, która, chociaż nie miała zbyt wiele pieniędzy, odżywiała się dobrze, ubierała się dobrze i cieszyła się codziennymi przyjemnościami. Kiedy już jako dorosła kobieta Jamie podróżowała po Francji, udało jej się lepiej zrozumieć, co różni Francuzki od Amerykanek.

Francuzki - niezależnie od tego, czy są lekarkami, właścicielkami sklepu czy prowadzą dom - nie zamartwiają się tym, czy są wystarczająco szczupłe, młode i spełnione. Starzeją się z wdziękiem i akceptują swoje ciało. Umieją znaleźć równowagę w życiu - kochać jedzenie, ale się nie objadać, pracować ciężko, ale nie zbyt wiele, czerpać przyjemność z obecności rodziny i przyjaciół, ale znaleźć też czas dla siebie.

Jamie wyciągnęła wnioski z wszystkiego, czego nauczyły ją Francuzki. W książce ,,Szczęście na dzień dobry" podpowie Ci, jak:

- kupować i konsumować mniej - a cieszyć się bardziej;

- wyglądać jak gwiazda w stroju za tysiące złotych - za niewielką cenę;

- znaleźć czas tylko dla siebie;

- flirtować a la française;

- odkryć na nowo swoją własną tajemnicę.

Informacje dodatkowe o Szczęście na dzień dobry. Francuzki zdradzają sekret, jak być coraz atrakcyjniejszą i cieszyć się każdym dniem!:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-04-09
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Bonjour, Happines!
Tłumaczenie: Katarzyna Makaruk

Kup książkę Szczęście na dzień dobry. Francuzki zdradzają sekret, jak być coraz atrakcyjniejszą i cieszyć się każdym dniem!

Szczęście na dzień dobry. Francuzki zdradzają sekret, jak być coraz atrakcyjniejszą i cieszyć się każdym dniem! - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Krótka historia o tym, jak pewna Amerykanka, której babcia była Francuzką, poznaje siłę francuskich kobiet. Dzięki jej obserwacjom i podróżom oraz przyjaźniom z prawdziwymi mieszkankami Francji Jamie Cat Callan odkrywa czasem banalne prawdy, o których zapomina się w codziennym, zabieganym życiu. O sile doskonałej bielizny, umiejętności ignorowania niektórych rzeczy przy jednoczesnym akceptowaniu życia takim, jakie jest, do tego praktyczne wykorzystanie wyprzedaży garażowych oraz delektowanie się smakiem świeżej bagietki z masłem, serem i winem - to dla autorki stanowi kwintesencję życia szczęśliwego, jakie wiodą francuskie piękności.
Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2015), Posiadam, Sprzedam,
Francja - kolebka światowej mody. Francuzki - najlepiej ubrane kobiety w Europie. W czym tkwi sekret francuskiej "joie de vivre" (radości życia)? Dlaczego mieszkanki Francji są piękne na co dzień, a nie tylko od święta? Przedstawiam Wam książkę, która odkrywa tajemnicę francuskiej elegancji. Oto przed Wami "Szczęście na dzień dobry", czyli trzeci (po "Lekcji Madame Chic" i "Księdze stylu Coco Chanel" ) z serii poradników dla pań, które pragną odmienić swoje życie. Tym razem rad udziela nam Jamie Cat Callan, Amerykanka o francuskich korzeniach, wielka miłośniczka wszystkiego, co związane z ojczyzną swojej ukochanej babci. Autorka tej książki przez kilka lat zbierała informacje na temat życia we Francji. Pomieszkiwała w stolicy światowej mody, chłonęła wiedzę od mieszkanek tego kraju i z dnia na dzień utwierdzała się w przekonaniu, że kobiety ze wszystkich kontynentów powinny się uczyć od Francuzek. Czego? Pozytywnego nastawienia do ludzi i świata oraz czerpania przyjemności ze wszystkiego, co nas otacza. O tym, jak stawiać pierwsze kroki na drodze do szczęścia, przeczytacie w kilkunastu króciuteńkich rozdziałach tego poradnika. W pozycji autorstwa Jamie Cat Callan (przeznaczonej przede wszystkim dla pań) znajdziemy odpowiedzi na pytania, które od wieków nurtują płeć piękną na całym świecie. Jaką bieliznę nosić, by czuć się kobieco? Co ugotować na przyjęcie, aby pozyskać sympatię sąsiadów? Jak powinien wyglądać romantyczny wieczór? Jeśli chcecie raz na zawsze pozbyć się wszelkich wątpliwości i znaleźć receptę na prawdziwe szczęście, to koniecznie sięgnijcie po porady zaczerpnięte wprost z domowych zakątków mieszkanek Francji, prawdziwych królowych szyku i elegancji. Dzięki lekturze "Szczęścia na dzień dobry" przekonałam się, że każdy z nas ma własną definicję szczęścia i zupełnie inne sposoby na jego osiągnięcie. Jednym prawdziwą radość daje czas spędzony z rodziną. Są i tacy, którzy do pełni szczęścia potrzebują chwili spokoju i wyciszenia. Jedni i drudzy znajdą w tej książce wskazówki, za sprawą których jeszcze szybciej osiągną ów upragniony stan. Szczególnie cenne okażą się bez wątpienia przepisy na popularne francuskie potrawy, bo to one w stosunkowo krótkim czasie mogą zagwarantować nam mnóstwo (kulinarnych rzecz jasna) przyjemności. "Szczęście na dzień dobry" to jeden z nielicznych poradników, których lektura sprawia czytelnikom ogromną radość. Przydatne porady, interesujące przepisy na nieznane dotąd potrawy i całe mnóstwo autorskich komentarzy to gratka dla wszystkich kobiet pragnących zmian. Jeśli nadal nie wiecie, gdzie jest Wasza "świątynia szczęścia", to koniecznie sięgnijcie po tę książkę i przekonajcie się, że czasami prawdziwa radość tkwi w pozornie błahych czynnościach dnia codziennego.