Opis ksiązki
Kup Teraz

Szczęście. Odkrywanie bogactwa psychicznego.

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2010-12-15
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-928234-9-0
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Szczęście. Odkrywanie bogactwa psychicznego.

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: popularnonaukowe - wybór Internautów

 

 

W księgarniach można znaleźć mnóstwo książek o szczęściu, dlaczego więc powinieneś przeczytać właśnie tę? David Myers, psycholog i autor wielu książek, między innymi The Pursuit of Happiness (W pogoni za szczęściem), nazywa Eda Dienera „mistrzem Jedi badań nad szczęściem”. Przydomek ten odnosi się do faktu, że w ciągu swej trzydziestoletniej kariery naukowej w dziedzinie psychologii Ed stał się pionierem badań nad szczęściem, publikując ponad dwieście artykułów naukowych i rozdziałów dotyczących tego zagadnienia. Z kolei Robert, nazwany Indianą Jonesem psychologii pozytywnej przez jednego z czołowych przedstawicieli tej dyscypliny, zgłębiał tajniki bogactwa psychicznego w takich miejscach, jak Indie, Grenlandia, Kenia i wiele odległych zakątków naszego globu. Czujesz się zaintrygowany?


Z przedmowy Carol DienerZ recenzji:


Jeśli wydaje nam się, że o szczęściu, przynajmniej własnym, wiemy już wszystko, powinniśmy sięgnąć po tę książkę, żeby się przekonać, jak niewiele wiemy. Jeśli szczęście, również własne, wydaje nam się niemożliwą do zgłębienia tajemnicą, powinniśmy sięgnąć po tę książkę, aby zobaczyć, że nie ma tajemnic nie do odkrycia.


Z recenzji prof. Janusza CzapińskiegoTo najbardziej pouczająca książka o szczęściu, jaką kiedykolwiek napisano. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że jej autorzy to jeden z czołowych badaczy szczęścia na świecie i jego syn – psycholog, którego powołaniem jest pomaganie ludziom w dążeniu do szczęśliwszego życia.


David Myers, Hope College, autor książki The Pursuit of Happiness: Who Is Happy, and Why

Wspaniały prezent od najwybitniejszego badacza szczęścia na świecie i od jego syna, Indiany Jonesa psychologii pozytywnej.


Martin E. P. Seligman, profesor psychologii, Uniwersytet Stanu Pensylwania, autor książki Prawdziwe szczęścieMusisz to przeczytać! Jeśli pragniesz naukowej porady dotyczącej tego, co może Cię uczynić szczęśliwym, Ed Diener i jego syn, Robert-Biswas Diener, opowiedzą Ci o prowadzonych od ponad trzydziestu lat nowatorskich badaniach nad sposobami osiągania prawdziwego bogactwa psychicznego. Dienerowie to prawdziwy fenomen. Nikt nie badał szczęścia bardziej wytrwale niż Ed Diener, a bardzo nieliczni prowadzili badania w bardziej ekscytujących miejscach niż jego syn, Robert. Szybko zrozumiesz, dlaczego Eda Dienera nazywają Doktorem Szczęście, a Roberta – Indianą Jonesem psychologii pozytywnej.David J. Pollay, Uniwersytet Stanu Pensylwania, prezes Projektu Momentum, autor książki The Law of the Garbage TruckTM

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Droga do szczęścia

Erich Maria Remarque mówił: Trzeba zaczynać od najskromniejszego szczęścia. Wówczas przychodzi częściej. Czym jednak to szczęście jest? Dobrym zdrowiem fizycznym? Rodziną? Czy poczucie szczęścia zwiększa posiadanie domu z basenem, dobrego samochodu i pełnego konta? A może szczęście daje uśmiech dziecka i świadomość dobrze wykonanej

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów