Opis ksiązki
Kup Teraz

Szczęśliwa zamiana

Ocena ( 4 osoby )
3.5
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-01-15
Kategoria: Romans
ISBN: 9788324145287
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:jusia
Zdobywanie Pana Niewłaściwego nie mogło by być bardziej właściwe… i bardziej podniecające

Układna, dobrze wychowana Elle Walser pracuje w galerii i marzy o swoim szefie – przystojnym Nathanie, prawdziwym Panu Właściwym. Ale jest beznadziejna w zdobywaniu mężczyzn i nie potrafi zwrócić na siebie jego uwagi.Decyduje się więc na desperacki krok… Wszystko idzie zgodnie z planem, do chwili gdy Elle odkrywa, że seksowny mężczyzna w łóżku Nathana… to nie Nathan! Gabe Schultz to Pan Najzupełniej Niewłaściwy, z kolekcją tatuaży na ciele i miłosnych podbojów na koncie. Przyleciał zwizytować jeden ze swoich nocnych klubów, zatrzymał się u brata… i w jego łóżku przeżył najcudowniejsze chwile z najcudowniejszą kobietą. Lecz czy niegrzeczny chłopiec ma szanse przekonać grzeczną dziewczynę, że są dla siebie stworzeni?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 3, Na półkach:
Książka dobra na odmóżdżenie, kiedy nasz umysł ma dosyć ambitnych pozycji. Skończyłam ją w kilka godzin.
Historia Ellen, Nathana i Gabe'a wciąga, mimo niezbyt nowatorskiego pomysłu na fabułę (pomyłki, ułożona kobieta, przystojny szef i wytatuowany gość). Tylko najbardziej rozczarowuje ostatnia postać - niby miał być tym 'niewłaściwym', a wyszły 'ciepłe kluchy'. Z powieścią erotyczną, pisząc szczerze, 'Szczęsliwa zamiana' nie ma nic wspólnego. prawda, są sceny seksu, ale i tak tę książkę dałabym pod kategorię 'romans obyczajowy'.
Aha - zwróćcie uwagę na pierwsze zdanie w podziękowaniach autorki. Mnie osobiście wydawało się ono trochę... dziwne, zważając na treść całości.
Pyza07 plusminus Linia koment
Na rynku, aż mnoży się i wylewa z półek książek "like 50 shades greys". Co to znaczy? Po nieopisanym sukcesie jaki odniosła autorka tej bestsellerowej trylogii, powstały powieści wzorujące się na pierwowzorze. Wiele razy już to mówiłam, ale nie zawaham się powtórzyć tego jeszcze raz: "Grey" był dla mnie niewątpliwą porażką i wcale nie chodzi to o tematykę, a o sposób wykonania. Aczkolwiek nie o tym będę tu mówić, a o "Szczęśliwej zamianie", która króluje na jako jedna z lepszych książek na wzór tejże trylogii. I wiecie co Wam powiem? Według mnie jest to wreszcie jedna z tych książek, którym warto poświęcić te kilka godzin. Historia może i owszem jest oklepana, ale sposób wykonania i potoczenia się całej akcji jest niebywale zaskakujący i wciągający.
Zacznijmy od początku. Książka opowiada o młodej, nieco nieśmiałej i niewierzącej w siebie Ellen. Czyżby? Nie sądzę, aby nieśmiała i niewierząca w siebie kobieta zdobyłaby się na taki krok, jaki zrobiła bohaterka. O czym mowa? Otóż Ellen postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i ruszyła do boju. Rzekłabym "być albo nie być" lub też "nie ma nic do stracenia". Bohaterka zakochana w swoim szefie postanowiła ujawnić się w dość nietypowy sposób, weszła do jego mieszkania ubrana w skąpą bieliznę, zakrywając ją tylko płaszczem oraz weszła mu do łóżka. Jednak plan nie do końca się powiódł. Owszem, trafiła do łóżka szefa, ale spotkała w nim.. jego brata. Gabe- całkowite przeciwieństwo ułożonego i ustatkowanego Nathana, wytatuowany mężczyzna z półki "niegrzeczni i niebezpieczni".

,,W romansach wszystko jest łatwiejsze, bo wiadomo, że zawsze, choćby nie wiadomo co, wszystko dobrze się skończy. W prawdziwym życiu rzadko tak bywa."*

Według mnie "Szczęśliwa zamiana" niewiele ma wspólnego z powieścią erotyczną, owszem znajduje się tam kilka scen namiętnego seksu, ale bardziej pasuje na półkę z romansami obyczajowymi. Bohaterka zmaga się z trudnym wyborem, między złym bratem z którym wydaje się nie mieć żadnej przyszłości, a dobrze ustawionym Nathanem, który pewnie mógłby zapewnić jej godną przyszłość. Co wybierze Elle? Jak potoczy się akcja? Nie chcę zdradzić Wam całego przebiegu akcji, żeby przypadkiem nie zabrać frajdy z odkrywania kolejnych sekretów i perypetii kobiety.
Cieszę się, że ta książka miała niewiele wspólnego z "50 twarzami Greya", który budzi kontrowersje oraz zarówno pochlebne jak i negatywne opinie. Powiem jedno: tę serię albo się kocha albo się jej nienawidzi. Innej opcji nie ma. "Szczęśliwa zamiana" jest książką lekką i niewymagającą wybitnego myślenia. Ot tak, odmóżdżająca, przyjemna powiastka. Niemniej jednak nie żałuję czasu spędzonego z tą książką. Uważam, że przypadnie do gustu kobietom, które poszukują ciekawych i zaskakujących opowieści miłosnych oraz tym, którzy po prostu chcą przeczytać jakąś lekką i przyjemną powieść. Oczywiście, wszystko ma swoje wady i zalety, ale postanowiłam nie wspominać tu o tych pierwszych. Dlaczego? Otóż dlatego, że stwierdziłam iż nie należy dużo wymagać od tego typu powieści. Jest to po prostu miłe oderwanie od codzienności i ciężkich wymagających myślenia tomisk.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Cairine Linia koment
Przeczytane:2015-02-04, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie - 26 książek 2015,
Sylzia Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014 r.,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Szczęśliwa zamiana Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Szczęśliwa zamiana Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Szczęśliwa zamiana Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Szczęśliwa zamiana Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Szczęśliwa zamiana Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów