Szczęśliwi pozostaną szczęśliwi

Fantastyczny zbiór opowieści, pisanych w pierwszej osobie, które zaludnia plejada różnorodnych postaci. Spotkamy tu sekretarkę medyczną, brydżystę, onkologa, starą ciotkę, młodego mężczyznę, który wierzy, że jest Céline Dion, synów i ojców, żony i kochanki, kochanków, z których każde odgrywa raz jedną, raz drugą rolę, jak w życiu.

Efektem jest doskonała przeplatanka ludzkich losów. Yasmina Reza dotyka najistotniejszych kwestii naszego życia: miłości, przemijania, śmierci, przyjaźni, wstydu, odwagi, smutku, samotności, szczęścia, rezygnacji. Autorka jest prawdziwą mistrzynią - książka jest zabawna, wzruszająca, głęboka.

Yasmina Reza odmalowuje coś w rodzaju balzakowskiej komedii ludzkiej, ukazując w bardzo sugestywny sposób ludzkie słabości, pragnienia, irytujące przywary. Każda z tych historii mogłaby z powodzeniem zostać odegrana na scenie jako błyskotliwy monolog.

"Reza tworzy chwile niezwykłej dramaturgii, ukazując napięcia i konflikty, które niesie życie. Autorka zręcznie odziera je z pozorów, by pokazać tkwiące w nim tajemnice".

The Guardian

,,Szczęśliwi pozostaną szczęśliwi to pełna temperamentu i znakomita refleksja na temat małżeństwa, niewierności, marzeń i iluzji".

The Telegraph

,,Reza posiada niezwykłą umiejętność demaskowania związków, w ich całej rozkoszy i brzydocie, wbijając weń szpilę w możliwie najłagodniejszy sposób".

HarpersBazaar.co.uk

,,Słodko-gorzka, wszelako przepięknie napisana powieść".

Brytyjski Daily Mail

Informacje dodatkowe o Szczęśliwi pozostaną szczęśliwi:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-11-05

Kup książkę Szczęśliwi pozostaną szczęśliwi

Szczęśliwi pozostaną szczęśliwi - opinie o książce

Bóg mordu
Yasmina Reza0
Okładka ksiązki - Bóg mordu

Doskonała sztuka, wyjątkowo zgodnie uznana przez publiczność i krytykę za najlepszy tekst Yasminy Rezy, francuskiej aktorki i dramatopisarki. Wystawiana...

Babilon
Yasmina Reza0
Okładka ksiązki - Babilon

Książka nominowana do Nagrody Goncourtów Elisabeth jest kobietą, której ciekawość i pasja daleko wykraczają poza granice spokojnego życia w klasie średniej...