Szczurki mają wilczy apetyt

W tym roku meteorolodzy zapowiadają długą i niezwykle mroźną zimę. Zgodnie z mysim przysłowiem ,,Latem idź na harce, zimą siedź w spiżarce!" szczurza kompania postanawia zgromadzić zapasy na zimę. Ząbek, Norman, Doktorek, Trampek, siostry Szmelc i Znajda to zgrana paczka. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zagadek. Bo szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje!

Informacje dodatkowe o Szczurki mają wilczy apetyt:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-03-29
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788328121942

Kup książkę Szczurki mają wilczy apetyt

Szczurki mają wilczy apetyt - opinie o książce

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Zabawne perypetie szczurzej kompanii. "Szczurki mają wilczy apetyt" to wesoła opowieść o bandzie szczurków zbierających zapasy na zimę ;) ... Zabawna, pełna humoru. Niepostrzeżenie ucząca czytać ze zrozumieniem. Seria "Czytam i główkuję" dedykowana jest bowiem dzieciom rozwijającym umiejętność czytania. Ten akurat egzemplarz przeznaczony jest dla pociech w wieku od 7 lat, jednak w serii są też pozycje przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, w tym dla jeszcze młodszych. Super sprawa - polecam! Dziękuję Egmont Polska ze egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/04/czytam-i-gowkuje-szczurki-maja-wilczy.html Zapraszam!

W tym roku zdaniem meteorologów zima ma być długa i mroźna, a zgodnie z mysim przysłowiem:

Latem idź na harce, zimą siedź w spiżarce! (s. 10)

Szczurki nie gromadzą zapasów na zimę, zjadają wszystko od razu „póki ładnie śmierdzi”, bo taka jest tradycja. Ale idzie zima i wejście do ich kanału może zostać zablokowane przez śnieg i lód. A że tradycją nikt się jeszcze nie najadł, więc sprawa została przegłosowana:

Od tego roku mamy nową zimową tradycję: robienie zapasów na białą godzinę! (s. 18)

Szczurki ruszają w miasto w poszukiwaniu żywności. Na drodze Ząbka staje kocur zbój Kaprawe Oczko, który regularnie dokucza szczurkom. Mały czytelnik musi pomóc bohaterom w przygotowaniu zapasów na zimę – policzyć, ile i czego potrzebują, pomóc Głównemu Magazynierowi w uporządkowaniu zapasów oraz Trampkowi w gotowaniu. Szczurki nieźle kombinują, by wyjść na swoje.

Opowiadanie pełne zwrotów akcji, humoru, zabawy słowem wciąga czytelnika do… kanału, także telewizyjnego. A przy tym porusza wyobraźnię, wyzwala emocje, podsuwa tematy, plany. Szalone przygody Ząbka, Normana, Doktora, Trampka, sióstr Szmelc i Znajdy zachęcają do zabawy i rozwiązywania różnych, nawet tych najdziwniejszych zagadek i zadań matematycznych, logicznych. To one inspirują do samodzielnego myślenia, liczenia i dalszych dociekań, nieszablonowego rozwiązywania problemów i sprawdzenia swoich umiejętności. Ilustracje zachęcają do czytania i rozwiązywania zadań.

Klub latających ciotek
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Klub latających ciotek

ero internetu.  Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek...

Chłopiec z Lampedusy
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Chłopiec z Lampedusy

Ta opowieść jest wymyślona. Ale chłopiec podobny do jej bohatera istnieje naprawdę. W lutym 2015 roku – razem z innymi uciekinierami z Erytrei –...