Szkoła dla początkujących

Ręcznie zbudowany robot zostaje królem balu, dzielny rycerz Bogdan osusza dziewczęce łzy, a największy łobuz dowiaduje się całej prawdy o dżudo (i sobie). W pierwszej klasie zdarzyć się może dosłownie wszystko. Pełen humoru survivalowy poradnik dla wszystkich pierwszaków i tych, którzy do szkoły dopiero się wybiorą. Seria "Tornister pełen przygód" to historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.

Informacje dodatkowe o Szkoła dla początkujących:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-03-18
ISBN: 978-83-7420-626-6

Kup książkę Szkoła dla początkujących

Szkoła dla początkujących - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Elżbieta Pałasz dzięki kolejnym rozdziałom pozwoliła nam uczestniczyć w kolejnych ważnych uroczystościach i okazjach, które następują po sobie w ciągu roku. Przeżywamy Dzień Nauczyciela, Mikołajki, bal karnawałowy, urodziny Łucji, ferie oraz Majówkę. Z opisu każdego święta wynikają pewne nauki, morały, rady czy sugestie jak takie dni powinny wyglądać, czego powinno się unikać, na co uważać. Dzięki temu, że możemy towarzyszyć Łucji i Łukaszowi w ich codziennych perypetiach dowiemy się jakie problemy można napotkać podczas przygotowywania stroju na bal przebierańców, że podczas urodzin niezbędna jest babcia i jej pomysły, zaś zimą należy bawić się tak, by było to bezpieczne. Nasi przemili bohaterowie pokażą nam jak ważne jest znalezienie przyjaciela - osoby bliskiej, by wraz z nią kroczyć przez świat. Przeżywać wzloty i upadki, śmiać się i płakać, spóźniać i żartować. Udowodnią również, że istnieje przyjaźń między płciami przeciwnymi. Podsumowując - "Szkoła dla początkujących" to doskonała lektura, zwłaszcza dla tych, których czeka pierwsza klasa, gdyż pokazuje że nie ma się czego bać. Krótkie rozdziały z większą czcionką zostały wzbogacone kolorowymi ilustracjami i dzięki temu już sześciolatki mogą czytać książkę samodzielnie. Chronologiczność wydarzeń, intrygujące przygody bohaterów oraz humor sprawiają, że dziecko będzie zachwycone. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/12/elzbieta-paasz-szkoa-dla-poczatkujacych.html
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Poznajemy przezycia początkujących uczniów - Łukasza i Łucji. Dobry przewodnik z historyjkami dla dzieci, które czekają pierwsze dni szkoły. Jedna mała uwaga - Antoś, który nie obchodzi żadnych świąt. Kiedy dziecko spyta - Dlaczego? - nie uzyska tu odpowiedzi (chyba że rodzic sam coś wymysli) a odpowiedzią, że po prostu nie obchodzi i już, raczej się dziecko nie zadowoli... Czyżby Antoś był Świadkiem Jehowy???
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dosłownie za chwilę w uszach dzieci i nauczycieli rozbrzmi pierwszy dzwonek szkolny. Dla większości uczniów będzie to symboliczny dzwonek zapowiadający nowy rok szkolny, ale dla wszystkich pierwszoklasistów będzie to pierwszy dzwonek w życiu, rozpoczynający zupełnie nowy etap. Starsi uczniowie wiedzą, że szkoła to całkiem przyjemne miejsce... zwłaszcza na przerwach... Wiadomo, bywa różnie. Czasem jest miło i zabawnie, a czasem stresująco i trudno. Najważniejsze to dobre nastawienie, chęć zdobycia nowej wiedzy i umiejętność współżycia w grupie klasowej i szkolnej. Starsi o tym wiedzą, ale dla pierwszoklasistów to wszystko jest nowe i nieznane. Dzieci nie wiedzą czego oczekiwać, co mówić, co robić. "Szkoła dla początkujących" to świetna pozycja, którą rodzice powinni przeczytać swoim dzieciom przed "pierwszym dzwonkiem". Bohaterami książeczki są Łukasz i Łucja rozpoczynający właśnie swoją edukację szkolną oraz ich koledzy. Treść przybliża nam pierwszy rok pobytu w szkole. Łucja i Łukasz zostali najlepszymi przyjaciółmi niemal od pierwszego dnia - razem odrabiali lekcje, bawili się, wspierali, uczyli. Tylko ferie musieli spędzić osobno, w pozostałym czasie byli nierozłączni. Młody czytelnik czy słuchacz łatwo będzie mógł wcielić się w role bohaterów i przeżyć ich przygody, emocje, sukcesy i porażki. Książka przedstawia wiele sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu, pomaga je zrozumieć i "przeżyć". Podoba mi się sposób narracji. Autorka opisuje sytuacje z udziałem Łucji i Łukasza z ich punktu widzenia. Dzieci odmiennie od dorosłych postrzegają rzeczywistość. Sprawy, na które my nie zwracamy uwagi, oni traktują śmiertelnie poważnie. To co nowe jest dla nich trudne, niepewne i często wywołuje poczucie strachu i bezradności. Książka pozwoli dzieciom oswoić się ze szkołą, sytuacjami trudnymi (np. konflikt z kolegami, trudności z wykonaniem polecenia nauczyciela, stres związany ze spóźnieniem), wydarzeniami szkolnymi (dzień nauczyciela, mikołajki, bal karnawałowy, majówka). Wspaniale, że autorka pokazała też, że dzieci w klasie mogą być różne, ale wszystkie są równie ważne (mamy tu m.in. elegancika z opanowaną sztuką dżudo, małomównego Franka, który ma bardzo szeroką wiedzę itd). Seria jest świetna! Doskonale nadaje się także dla nauczycieli nauczania początkowego na codzienny cykl zajęć głośnego czytania. Rozdziały są krótkie, więc spokojnie można poświęcić dziesięć minut lekcji na przeczytanie takiego rozdziału i omówienie go. Nauczyciel znajdzie tu także inspiracje do pracy, a także może potraktować ją jako wstęp do rozmów na ważne tematy (w tym konfliktowe, wychowawcze, profilaktyczne). Książka uczy empatii, pozwala czytelnikom spojrzeć innym okiem na kolegów. Uczy zrozumienia i pokory, a także tolerancji i akceptacji. Bohaterów książki nie można nie polubić, aż ma się ochotę poznać ich bliżej. Rodzice! Biegnijcie po książkę do księgarni i spędźcie jutrzejsze popołudnie ze swoimi dziećmi przy lekturze książki. Omówcie później jej treść, zapytajcie o ich odczucia związanymi z pójściem do szkoły, o ich obawy i oczekiwania. Opowiedzcie im swoje szkolne wspomnienia, niech wiedzą, że też byliście pełni obaw, a okazało się, że szkoła to bardzo fajne miejsce, gdzie można poznać wielu wspaniałych ludzi, zawrzeć przyjaźnie na lata i całkiem dobrze się bawić.
Avatar użytkownika - katarzynakulawik
katarzynakulawik
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Już niedługo wakacje! Wszyscy uczniowie (i nauczyciele ;-) ) czekają na nie z utęsknieniem. Dla dzieci uczęszczających ostatni rok do przedszkola to również czas marzeń i nadziei, jakie niesie ze sobą perspektywa pójścia we wrześniu do szkoły. Pierwsza klasa to z jednej strony wielka radość, a z drugiej lekka obawa o to, jak będzie w szkole. Na rynku wydawniczym istnieje kilka ciekawych propozycji (o niektórych z nich pisałam), których celem jest przygotowanie przedszkolaków do podjęcia nauki w szkole i zmniejszeniu lęku przed tym ważnym etapem w życiu każdego dziecka. Nakładem Wydawnictwa Adamada ukazała się kolejna książka w serii Tornister pełen przygód, która porusza to zagadnienie, pt. "Szkoła dla początkujących" Elżbiety Pałasz. Głównymi bohaterami "Szkoły dla początkujących" są Łucja i Łukasz, którzy poznają się pierwszego dnia pierwszej klasy i zostają przyjaciółmi. W książce znajduje się dwadzieścia historii, które opowiadają o przygodach Łucji, Łukasza oraz ich koleżanek i kolegów z klasy. Wszystkie opowiadania toczą się w czasie trwania pierwszej klasy od września do czerwca. W książce Czytelnicy mogą przeczytać więc opowieści o pierwszym dniu szkoły, o pracy domowej, o dniu nauczyciela, o ubieraniu choinki, o balu karnawałowym, o feriach, o Wielkanocy, o majówce i wielu innych ważnych klasowych wydarzeniach. Elżbieta Pałasz ma niezwykle lekkie pióro i wielki dar do tworzenia prostych, a jednak pomysłowych i mądrych historii. Szkoła dla początkujących to książka, która pozwala dzieciom nabyć wiedzę o nowym miejscu, jakim jest szkoła. Wszystko to (zdobywanie wiedzy) dzieje się jakby mimochodem, jest przemycone między wierszami, dzięki czemu ta edukacyjna książka jest pozbawiona nachalnego dydaktyzmu, który odstrasza młodego Czytelnika. To książka, która uczy, bawiąc i bawi, ucząc :-) Opowiadania o Łucji i Łukaszu są krótkie i proste. Z drugiej strony są radosne, a przy tym poruszają ważkie klasowe sprawy. Każdą historię możemy czytać jako osobną opowieść i rozmawiać z dziećmi na temat poruszanych w nich treści, tj. przezywanie się, bezpieczeństwo dzieci w czasie wolnym, zazdrość i wiele innych. Serdecznie polecam "Szkołę dla początkujących" dla każdego przyszłego pierwszoklasisty ;-) www.ksiazkowelove.wordpress.com
Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Pełna przygód opowieść o dwójce przyjaciół, którzy zaczynają chodzić do szkoły. W książce pokazany jest cały rok szkolny i różne wydarzenia z tym związane. Książka uczy młodego czytelnika właściwego zachowania w szkole oraz pokazuje jak rozwiązywać typowe problemy z rówieśnikami. Gorąco polecam :)
Kolorowanka. Maluję i opowiadam. Wesołe miasteczko
Elżbieta Pałasz0
Okładka ksiązki - Kolorowanka. Maluję i opowiadam. Wesołe miasteczko

Aż 118 cm świetnej zabawy! Alojzy Sztaluga, znany malarz, uwielbia podróżować. Niestety, jest wyjątkowo roztargniony… Tym razem wybrał się do...

Potwór Dyzio i Kraina Zabawy
Elżbieta Pałasz0
Okładka ksiązki - Potwór Dyzio i Kraina Zabawy

Hej, cześć, dzień dobry! Poznajcie potwora Dyzia. Jest zupełnie inny niż wy, a przecież taki sam… Wcale nie jest wielki ani groźny, a gdy się wstydzi...

Forget Me Not
Julie Soto