Szkolne przygody Mikołajka

Mikołajek dostaje czasem złą ocenę w szkole. Ale tym razem może być naprawdę niewesoło. Tata powiedział mu, że jeśli znów zaliczy klasówkę gorzej niż klasowy pupilek Ananiasz, to koniec z piłką! Na szczęście Mikołajek i jego kumple mają głowy pełne pomysłów, więc tak łatwo się nie poddadzą. Jeśli się uda, będzie już tylko zabawa!

Informacje dodatkowe o Szkolne przygody Mikołajka:

Szkolne przygody Mikołajka - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2017-08-23, Przeczytałam,

super, fajnie przygody:) czytałam na zmianę z synami:) maga zabawa:)

Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka opowiada o pewnym chłopcu Mikołajku.Ma on dużo kolegów,ponieważ ma pełne humoru pomysły.Ma on w klasie chłopca który uczy się najlepiej z całej klasy.Mikołajek lubi grać w piłkę nożną.Pewnego dnia dostaję w szkole zła ocenę i często zaczyna przynosić złe oceny.Więc tata powiedział mu że jeżeli nie dostanie dobrej oceny to nie będzie mógł grać w piłkę nożną która bardzo lubi.Książka bardzo mi się podobała.
Avatar użytkownika - Andaluzja
Andaluzja
Przeczytane:2014-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Mój pięcioletni siostrzeniec zakochał się w Mikołajku. Słucha uważnie i co chwilę zadaje pytania ("a co to jest udziec barani?"). Przygody inspirowane wcześniejszymi mikołajkami zostały bardzo trafnie oddane, w prosty i przystępny sposób. I oczywiście również zabawny. Jest bardzo dużo ilustracji, które są naprawdę BARDZO ładne, co jest wielkim plusem. Skupiają uwagę, dziecku tym bardziej się podoba. Na pewno warto przeczytać z dziećmi w wieku +5. Bardzo dobrze, że wyszły nowe książki. Teraz jeszcze nic, tylko iść do kina, nadrabiać film!
Avatar użytkownika - Grace_07
Grace_07
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ta książka to kawał dobrej roboty. Moje dzieci nigdy nie miały problemów pt: kończą się wakacje, mamo ja nie chcę do szkoły; ale dzięki Mikołajkowi nie mogą się wprost doczekać na 1 września i swoich szkolnych kolegów. Wiem, że kupując moim maluchom tą książkę dam im rozrywkę, ale także trochę edukacji zapakowanej w przyjemny papierek. Poza treścią warto też wspomnieć o oprawie wizualnej, bo ta jest także miła dla oka, zwłaszcza tego dziecięcego (duże litery, mnóstwo obrazków). Oceniam wysoko i polecam gorąco :)
Avatar użytkownika - Ann124
Ann124
Przeczytane:2014-08-21, Ocena: 6, Przeczytałem,
Już dawno nie widziałam tak dobrej książeczki dla dzieci rozpoczynających edukację. Ślicznie wydana, w twardej oprawie, z piękną czcionką ułatwiającą czytanie, kolorowymi ILUSTRACJAMI a nie zdjęciami. A same opowiadania, jak to w Mikołajku, zabawne, pełne akcji i fantastycznych przygód. Ja jestem zachwycona, moje dziecko również, dlatego daje 6 punktów:) i zachęcam gorąco do lektury, naprawdę warto!
Avatar użytkownika - szalonamama
szalonamama
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Dobra recenzja! nie trzeba znać całej serii o Mikołajku, żeby przeczytać akurat szkolne przygody... Wystarczy zagłębić się w tej lekturze i od razu polubicie tego bohatera, myślę, że Wasze pociechy również, u mnie te książki zdają egzamin, Mikołajek znów śmieszy nas do łez :) Polecam!
Avatar użytkownika - niziolek
niziolek
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 5, Chcę przeczytać, Mam,
Ja jestem zachwycona Szkolnymi Przygodami Mikołajka a już nie wspomnę o moich dzieciach! Książka jest dość obszerna a one jak zaczarowane siedzą i słuchają i nie pozwalają mi skończyć czytać! Śmieszne historie Mikołajka w szkole bawią dzieciaki i sprawiają, że chętniej mówią o powrocie do szkoły a w końcu nowy rok szkolny już tuż tuż.

Serie książek mają niestety tę zasadniczą wadę, że bez względu na to, jak doskonałe by były, muszą się kiedyś skończyć. Nie inaczej jest w przypadku książek René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempégo opowiadających o przygodach Mikołajka i jego kolegów. Aby móc cieszyć się towarzystwem ulubionych bohaterów często na rynku wydawniczym pojawiają się lektury inspirowane klasycznymi tytułami. Dzięki temu także i miłośnicy opowieści o Mikołajku mogą sięgać po kolejne historie jego zabawnych przygód. Jedną z nich jest zbiór opowiadań „Szkolne przygody Mikołajka”, który przypadnie do gustu młodym i nieco starszym czytelnikom.

Mikołajek ma na głowie bardzo dużo spraw. Musi znaleźć czas na grę w piłkę z kolegami, zabawę ulubionymi zabawkami i przeglądanie komiksów o Kapitanie Błyskawicy. Trudno w natłoku tylu obowiązków znaleźć chwilę na naukę i odrabianie zadań domowych. Oczywiście skutkuje to raczej słabymi ocenami i uwagami w szkolnym dzienniczku. Mikołajek to jednak pogodny i pomysłowy chłopiec. Złymi wynikami niespecjalnie się przejmuje, za to wykorzystuje czas po szkole do granic możliwości.

„Szkolne przygody Mikołajka” to sporych rozmiarów, zabawny zbiór kilkunastu krótkich, idealnych do wspólnego czytania rodzica z dzieckiem opowiadań o perypetiach Mikołajka w szkole i poza jej murami. Mikołajek wraz z grupą swoich kolegów: Kleofasem, Euzebiuszem, Rufusem i Alcestem muszą zmierzyć się z obowiązkami zadanymi przez wychowawczynię oraz zadaniami czekającymi na nich w domu. To jednak nie psuje chłopcom humorów. Wręcz przeciwnie. Z każdej „opresji” mali bohaterowie znajdą wyjście, które przeważnie kończy się fascynującą zabawą.

Książka kierowana jest zarówno do miłośników Mikołajka jak i do czytelników, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać małego rozrabiaki. Zabawne dialogi i prosta narracja już od pierwszej strony wciągną czytelnika w wir opowieści. Zamieszczone w zbiorku historie podzielone są na krótkie podrozdziały co znacznie ułatwia lekturę zwłaszcza młodym odbiorcom.

W publikacji nie mogło zabraknąć także ilustracji przedstawiających Mikołajka i jego przyjaciół na lekcjach w szkole i podczas popołudniowych psot. Ilustracje są kolorowe, nierzadko zajmują także całą stronę książki. I chociaż w znacznym stopniu różnią się od rysunków znanych z książek Goscinny’ego i Sempégo to w ciekawy sposób uatrakcyjniają lekturę.

„Szkolne przygody Mikołajka” przypadną do gustu przede wszystkim dzieciom uczęszczającym do początkowych klas szkoły podstawowej. Mali odbiorcy w osobach przyjaciół Mikołajka z pewnością odnajdą swoich kolegów z klasy, a być może nawet sami utożsamią się z przedstawionymi w książce bohaterami. W opowiadaniach nie zawarto typowych, znanych z historii dla dzieci morałów. Książka nie pęka także w szwach od walorów edukacyjnych. To raczej jedna z tych „łobuzerskich” książek, które podobają się zwłaszcza małym chłopcom.

I chociaż „Szkolne przygody Mikołajka” różnią się od publikacji René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempégo sposobem prowadzenia narracji czy też poczuciem humoru to jest to książka po którą warto sięgnąć i którą z pewnością warto polecić małym czytelnikom.

Niemcy
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Niemcy

Album ten powstał według całkowicie nowej koncepcji, obejmuje regiony i miasta Niemiec, przedstawiając je na niemal 1000 barwnych fotografii. W części...

Sztywny Pal Azji. Miłość jak dynamit + CD
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Sztywny Pal Azji. Miłość jak dynamit + CD

Sztywny Pal Azji powraca po latach z nowym wokalistą, Bartoszem Szymoniakiem (laureat trzeciego miejsca jednej z edycji polskiego Idola), proponując piosenki...