OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2016-10-13
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę:elibri

Kolekcja pod patronatem Prof. Normana Daviesa

Marsz Armii Andersa nie ma sobie równych w historii: sto dwadzieścia tysięcy ludzi przeszło

dwanaście tysięcy kilometrów. Rozsypani po ,,nieludzkiej ziemi" Polacy stawili się na wezwanie generała Andersa, licząc na ocalenie. Granice Związku Sowieckiego przekraczali z nadzieją na powrót do domów. Gdy zwyciężali Niemców pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią, wiedzieli już, że nadzieje te pozostaną niespełnione. To oni stali się namiastką wolnej Polski. Żołnierzom towarzyszyli cywile: dzieci, kobiety, starcy. Wszyscy oni próbowali normalnie żyć: działały szpitale, szkoły, sierocińce. Trudy ich marszu, codzienne rozterki, poświęcenie w boju, drobne radości i wielkie dramaty składają się tę na opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.

W kolekcji ,,Szlak Andersa" pokazujemy ogromną  różnorodność ludzi dowodzonych przez generała Andersa, cały wachlarz ich uczuć i przeżyć. W każdym z 40 tomów zamieszczono nieznane relacje świadków, niepublikowane dotąd materiały archiwalne oraz zdjęcia dokumentujące jeden z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.

Okładka - Szlak Andersa (#5). Zbrodnia Katyńska Marzena M.
Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska
Okładka - Szlak Andersa (#5). Zbrodnia Katyńska Depresjologia
Agata Komorowska
Okładka - Szlak Andersa (#5). Zbrodnia Katyńska Pocztówki z Powstania
Wiktor Krajewski
Okładka - Szlak Andersa (#5). Zbrodnia Katyńska Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera
PigOut PigOut
Okładka - Szlak Andersa (#5). Zbrodnia Katyńska Życie to są chwile
Zenon Martyniuk
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja