Szpiedzy - tajni agenci, którzy zmienili bieg historii

Jest to historia sławnych tajnych agentów. Autor wprowadza nas ze swadą, czasem z przymrużeniem oka, ale z wielką znajomością zagadnienia w mroczny, tajemniczy świat szpiegostwa. Bohaterami jego książki, a jest ich ponad czterdziestu, są ludzie owiani legendą i okryci niesławą - krety, wtyczki, asy wywiadu i wielcy szefowie. Różnili się charakterem, intelektem, osobowością i motywacją. Byli wśród nich dzielni i tchórzliwi, rozważni i lekkomyślni, inteligentni i zatrważająco głupi. Łączyło ich jedno: wpłynęli na bieg wydarzeń w XX wieku.

Informacje dodatkowe o Szpiedzy - tajni agenci, którzy zmienili bieg historii:

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Data wydania: 1996 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-05-12791-5

Kup książkę Szpiedzy - tajni agenci, którzy zmienili bieg historii

Szpiedzy - tajni agenci, którzy zmienili bieg historii - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna_Valerious
Anna_Valerious
Przeczytane:2014-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Moją szczególną uwagę przykuły historie Ławrentija Berii oraz Iana Fleminga. Ten pierwszy został przeze mnie znienawidzony już na lekcjach historii, a o tym drugim wiedziałam tylko tyle, że jest "ojcem" sławnego Jamesa Bonda. Nie przypuszczałam nawet, że ma on tyle wspólnego z bohaterem swoich książek. W ogóle świat szpiegowski wydawał mi się czymś nieznaczącym, no dobrze, każdy kraj wykrada coś od czasu do czasu innemu krajowi, ale mówimy teraz o XXI wieku, gdzie technologia to TECHNOLOGIA, nie miałam pojęcia że wywiad odegrał aż taką rolę chociażby podczas II wojny światowej, czy zimnej wojny. W takim tle historycznym biografie szpiegów wydają się jeszcze bardziej interesujące. Nieustające ryzyko, adrenalina, misje, znajomości języków i obcych kultur, nietypowe pseudonimy i fałszywe profesje i kary, które jak pokazuje ta książka, były bardzo surowe i dość częste. Nie wiem czy zdecydowałabym się na taki zawód, gdybym miała zginąć jak co poniektórzy. Większości jednak mi nie żal, niektórzy zasłużyli. Są tu przemysłowcy, kapitaliści, naukowcy, politycy, komuniści, naziści, prostytutki, wojskowi, homoseksualiści, nie brakuje krajów zarówno po jeden jak i drugiej stronie żelaznej kurtyny, a gdzieś ponad tym wszystkim toczą się losy niewinnych istnień. Polecam