Okładka - Sztuka efektywności. Skuteczna realizacja zadań

Data wydania: 2006
Kategoria: Zarządzanie i marketing
ISBN: 83-246-0149-X
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Lekarstwo na codzienne pożary w pracy * Jak przezwyciężać uczucie niepokoju i przytłoczenia, gdy wszystko idzie nie tak? * Jak skończyć z nawykiem odkładania spraw na później? * Jak osiągnąć stan ciągłej gotowości do walki?Jak często pracujesz w stresie?Gdy taśma, przy której pracujesz, przesuwa się coraz szybciej, nie poddawaj się szaleństwu. Powiedz STOP, zastanów się nad zadaniami, które musisz wykonać, i sporządź ich harmonogram. Pozornie proste. Ale skoro tak, to dlaczego jeszcze nie wcieliłeś tej rady w życie? Teraz masz szansę to zrobić. Autor książki, wybitny specjalista od zarządzania czasem, pokazuje, jak zapanować nad chaosem w pracy i nie wpaść w wir szaleństwa.David Allen nauczy Cię uwalniać umysł w stresujących sytuacjach, czyli wtedy, gdy twórcze podejście, spokój i efektywność są najbardziej potrzebne. Metody Allena przyjęły się w organizacjach takich, jak Microsoft i Lockheed, a także w Departamencie Sprawiedliwości USA. Przekonaj się, jak bardzo potrzebujesz relaksu. Opanuj metodę bezstresowej efektywności Allena. Dowiedz się, jak: * radzić sobie z rozrastającym się zakresem obowiązków, * regularnie czyścić umysł i wyrzucać z głowy śmieci, * trzeźwo oceniać pomysły, * urządzić funkcjonalne miejsce pracy, które pomaga, a nie przeszkadza w wypełnianiu obowiązków, * nie dać się ogłupić w pracy wielozadaniowej.